ISU Junior Challenge Series 2, Bialystok,POL Live Stream [i], 22.11. - 24.11.2019
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR B MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 343 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 207. | SUKHORUKOV DANIL | RUS-KAL | 1:49.351 | ||
2 | (2) | 52. | KRAUSZ Ármin | HUN | 1:51.717 | ||
3 | (3) | 129. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 1:53.335 | ||
RACE: 344 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 3. | POON Vicko | AUS-SYD | 1:39.246 | ||
2 | (3) | 76. | CECH Danielius | LTU | 1:39.314 | ||
3 | (5) | 82. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 1:39.671 | ||
4 | (1) | 146. | ZGRZYWA Marek | POL-STOCZ | 1:39.915 | ||
5 | (2) | 205. | BEREGOVOJ Dmitrij | RUS-KAL | 2:12.441 | ||
RACE: 345 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 56. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 1:39.787 | ||
2 | (2) | 5. | WOLF Tobias | AUT | 1:39.918 | ||
3 | (4) | 20. | SHTYRKHUNOU ULADZISLAU | BLR | 1:40.083 | ||
4 | (1) | 103. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | 1:40.346 | ||
5 | (5) | 19. | SHEUCHYK Uladzimir | BLR | 2:10.365 | ||
RACE: 346 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 17. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 1:33.723 | ||
2 | (4) | 18. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 1:33.732 | ||
3 | (1) | 206. | KHODUS ALEKSEY | RUS-KAL | 1:33.996 | ||
4 | (5) | 128. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 1:35.492 | ||
5 | (6) | 54. | ZHANG Yu Jie Dominik | HUN | 1:35.944 | ||
6 | (3) | 4. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | 1:39.516 | ||
RACE: 347 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 53. | NÓGRÁDI Bence | HUN | 1:32.595 | ||
2 | (1) | 140. | NIEWIŃSKI Michał | POL | 1:32.657 | ||
3 | (4) | 51. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | 1:33.825 | ||
4 | (5) | 57. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | 1:53.581 | ||
- | (3) | 26. | KALCHEV Lyubomir | BUL-ICP | - | kicking out |