Baltic Cup 1 - 8th EVO CUP - BIAŁYSTOK, POL, 16.11. - 18.11.2018
Distance Classification
MEN 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | 1. | 148. | KONOPKO Bartosz | POL-JUV | 34 | 1 | 0:42.203 | |||
2. | 2. | 22. | RYZHOU Yauheni | BLR | 21 | 2 | 0:42.322 | |||
3. | 3. | 257. | BALBEKOV Vladimir | RUS-PET | 13 | 3 | 0:42.905 | |||
4. | 4. | 258. | DERKACH Artem | RUS-PET | 8 | 4 | 0:42.757 | |||
B-FINAL | ||||||||||
5. | 1. | 144. | ADAMSKI Paweł | POL-JUV | 5 | 5 | 0:42.825 | |||
6. | 2. | 147. | KŁUJSZO Ignacy | POL-JUV | 3 | 6 | 0:43.508 | |||
7. | 3. | 21. | LAHIMAKHAU IVAN | BLR | 2 | 7 | 0:43.405 | |||
8. | 4. | 149. | MIKOŁAJUK Mateusz | POL-JUV | 1 | 8 | 0:43.773 | |||
SEMI-FINAL | ||||||||||
9. | 5. | 23. | SIARHYEU Maksim | BLR | 9 | 0:43.432 | ||||
10. | 5. | 260. | KARPOV Viacheslav | RUS-PET | 10 | 0:43.609 | ||||
QUATER-FINAL | ||||||||||
11. | 3. | 261. | KATIN Aleksandr | RUS-PET | 11 | 0:43.830 | ||||
12. | 3. | 17. | ALIATDZINAU ARTSEM | BLR | 12 | 0:45.154 | ||||
13. | 4. | 259. | ILINSKII Semen | RUS-PET | 13 | 0:44.411 | ||||
14. | 4. | 19. | BRANKOVSKIY Anton | BLR | 14 | 0:46.768 | ||||
15. | 4. | 151. | NIEŚCIER Karol | POL-JUV | 15 | 0:43.725 | ||||
16. | 4. | 18. | ARLOU HEORHI | BLR | 16 | 0:45.219 | ||||
17. | 5. | 24. | STRELKOV Eduard | BLR | 17 | 0:43.697 | ||||
18. | 5. | 263. | ROSHCHEKTAEV Dzhonatan | RUS-PET | 18 | 0:45.256 | ||||
19. | 5. | 159. | PAWŁOWSKI Michał | POL-MOSIR | 19 | 1:06.804 | ||||
20. | - | 262. | MILOVANOV Sergei | RUS-PET | 20 | 0:43.363 | ||||
HEATS | ||||||||||
21. | 3. | 152. | SZKIL Piotr | POL-JUV | 21 | 0:47.739 | ||||
22. | 3. | 169. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 22 | 0:48.866 | ||||
23. | 4. | 153. | WASILEWSKI Jakub | POL-JUV | 23 | 0:45.911 | ||||
24. | 4. | 145. | BIELECKI Jakub | POL-JUV | 24 | 0:46.053 | ||||
25. | 4. | 264. | USTIUZHANIN Anatolii | RUS-PET | 25 | 0:46.399 | ||||
26. | 4. | 16. | AKIMAU ULADZISLAU | BLR | 26 | 0:46.440 | ||||
27. | 4. | 154. | WERPACHOWSKI Krystian | POL-JUV | 27 | 0:48.029 | ||||
28. | 4. | 155. | WERPACHOWSKI Patryk | POL-JUV | 28 | 0:48.983 | ||||
29. | 5. | 168. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 29 | 0:46.637 | ||||
30. | 5. | 20. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 30 | 0:47.288 | ||||
31. | 5. | 87. | PILAGS Arturs | LAT-SPARS | 31 | 0:47.691 | ||||
32. | 5. | 238. | BEREGOVOJ Dmitrij | RUS-KAL | 32 | 0:51.581 | ||||
33. | 5. | 173. | ZGRZYWA Marek | POL-STOCZ | 33 | 0:53.525 | ||||
34. | 5. | 32. | ZHERMANAU ALIAKSANDR | BLR-ORS | 34 | NO TIME | ||||
- | 146. | DĄBROWSKI Robert | POL-JUV | 35 | ----- |
Splitted Distance Classification
JUNIOR B MEN 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (3.) | 3. | 257. | BALBEKOV Vladimir | RUS-PET | 13 | 3 | 0:42.905 | |||
B-FINAL | ||||||||||
2. (6.) | 2. | 147. | KŁUJSZO Ignacy | POL-JUV | 3 | 6 | 0:43.508 | |||
3. (8.) | 4. | 149. | MIKOŁAJUK Mateusz | POL-JUV | 1 | 8 | 0:43.773 | |||
SEMI-FINAL | ||||||||||
4. (10.) | 5. | 260. | KARPOV Viacheslav | RUS-PET | 10 | 0:43.609 | ||||
QUATER-FINAL | ||||||||||
5. (11.) | 3. | 261. | KATIN Aleksandr | RUS-PET | 11 | 0:43.830 | ||||
6. (13.) | 4. | 259. | ILINSKII Semen | RUS-PET | 13 | 0:44.411 | ||||
7. (14.) | 4. | 19. | BRANKOVSKIY Anton | BLR | 14 | 0:46.768 | ||||
8. (18.) | 5. | 263. | ROSHCHEKTAEV Dzhonatan | RUS-PET | 18 | 0:45.256 | ||||
9. (19.) | 5. | 159. | PAWŁOWSKI Michał | POL-MOSIR | 19 | 1:06.804 | ||||
HEATS | ||||||||||
10. (21.) | 3. | 152. | SZKIL Piotr | POL-JUV | 21 | 0:47.739 | ||||
11. (22.) | 3. | 169. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 22 | 0:48.866 | ||||
12. (23.) | 4. | 153. | WASILEWSKI Jakub | POL-JUV | 23 | 0:45.911 | ||||
13. (24.) | 4. | 145. | BIELECKI Jakub | POL-JUV | 24 | 0:46.053 | ||||
14. (25.) | 4. | 264. | USTIUZHANIN Anatolii | RUS-PET | 25 | 0:46.399 | ||||
15. (26.) | 4. | 16. | AKIMAU ULADZISLAU | BLR | 26 | 0:46.440 | ||||
16. (28.) | 4. | 155. | WERPACHOWSKI Patryk | POL-JUV | 28 | 0:48.983 | ||||
17. (29.) | 5. | 168. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 29 | 0:46.637 | ||||
18. (30.) | 5. | 20. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 30 | 0:47.288 | ||||
19. (32.) | 5. | 238. | BEREGOVOJ Dmitrij | RUS-KAL | 32 | 0:51.581 | ||||
20. (33.) | 5. | 173. | ZGRZYWA Marek | POL-STOCZ | 33 | 0:53.525 | ||||
21. (34.) | 5. | 32. | ZHERMANAU ALIAKSANDR | BLR-ORS | 34 | NO TIME |
Splitted Distance Classification
JUNIOR A MEN 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
QUATER-FINAL | ||||||||||
1. (12.) | 3. | 17. | ALIATDZINAU ARTSEM | BLR | 12 | 0:45.154 | ||||
2. (16.) | 4. | 18. | ARLOU HEORHI | BLR | 16 | 0:45.219 | ||||
3. (20.) | - | 262. | MILOVANOV Sergei | RUS-PET | 20 | 0:43.363 | ||||
HEATS | ||||||||||
4. (27.) | 4. | 154. | WERPACHOWSKI Krystian | POL-JUV | 27 | 0:48.029 | ||||
5. (31.) | 5. | 87. | PILAGS Arturs | LAT-SPARS | 31 | 0:47.691 | ||||
- | - | 146. | DĄBROWSKI Robert | POL-JUV | 35 | ----- |
Splitted Distance Classification
MEN 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (1.) | 1. | 148. | KONOPKO Bartosz | POL-JUV | 34 | 1 | 0:42.203 | |||
2. (2.) | 2. | 22. | RYZHOU Yauheni | BLR | 21 | 2 | 0:42.322 | |||
3. (4.) | 4. | 258. | DERKACH Artem | RUS-PET | 8 | 4 | 0:42.757 | |||
B-FINAL | ||||||||||
4. (5.) | 1. | 144. | ADAMSKI Paweł | POL-JUV | 5 | 5 | 0:42.825 | |||
5. (7.) | 3. | 21. | LAHIMAKHAU IVAN | BLR | 2 | 7 | 0:43.405 | |||
SEMI-FINAL | ||||||||||
6. (9.) | 5. | 23. | SIARHYEU Maksim | BLR | 9 | 0:43.432 | ||||
QUATER-FINAL | ||||||||||
7. (15.) | 4. | 151. | NIEŚCIER Karol | POL-JUV | 15 | 0:43.725 | ||||
8. (17.) | 5. | 24. | STRELKOV Eduard | BLR | 17 | 0:43.697 |