Baltic Cup 1 - 8th EVO CUP - BIAŁYSTOK, POL, 16.11. - 18.11.2018
Distance Classification
JUNIOR C BOYS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | 1. | 136. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 34 | 1 | 0:45.949 | |||
2. | 2. | 254. | SHEVELEV Maxim | RUS-PET | 21 | 2 | 0:46.458 | |||
3. | 3. | 253. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | 13 | 3 | 0:46.546 | |||
4. | 4. | 252. | PARSHIN Ilia | RUS-PET | 8 | 4 | 0:47.003 | |||
5. | 5. | 135. | GŁOWACKI Kacper | POL-JUV | 5 | 5 | 0:47.473 | |||
B-FINAL | ||||||||||
6. | 1. | 250. | KAVUN Pavel | RUS-PET | 3 | 6 | 0:46.880 | |||
7. | 2. | 137. | SULIMA Jakub | POL-JUV | 2 | 7 | 0:47.033 | |||
8. | 3. | 235. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 1 | 8 | 0:47.250 | |||
9. | 4. | 40. | RAMANAU Andrei | BLR-CORVIT | 9 | 0:47.297 | ||||
SEMI-FINAL | ||||||||||
10. | - | 251. | KOKAREV Ivan | RUS-PET | 10 | 0:46.537 | ||||
HEATS | ||||||||||
11. | 3. | 93. | CECH Danielius | LTU | 11 | 0:48.388 | ||||
12. | 3. | 100. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 12 | 0:49.045 | ||||
13. | 3. | 41. | SHTYRKHUNOU ULADZISLAU | BLR-CORVIT | 13 | 0:49.850 | ||||
14. | 3. | 133. | DĄBROWSKI Filip | POL-JUV | 14 | 0:49.855 | ||||
15. | 3. | 270. | KHOKHELKO Tymofii | UKR-KYIV | 15 | 0:51.489 | ||||
16. | 4. | 134. | FILIANOWICZ Filip | POL-JUV | 16 | 0:50.715 | ||||
17. | 4. | 54. | PASTORS Karlis | LAT-JLSS | 17 | 0:53.922 | ||||
18. | 4. | 42. | VOITOV Sergei | BLR-CORVIT | 18 | 0:54.388 | ||||
19. | 4. | 55. | REINS Mareks | LAT-JLSS | 19 | 0:57.760 | ||||
20. | 4. | 39. | PAPOU Mikita | BLR-CORVIT | 20 | 1:01.456 | ||||
21. | 5. | 56. | STERNMANIS Maris Janis | LAT-JLSS | 21 | 0:50.904 | ||||
22. | 5. | 165. | WIŚNIEWSKI Karol | POL-ORZEL | 22 | 0:55.066 | ||||
23. | 5. | 12. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 23 | 0:56.631 | ||||
24. | 5. | 172. | MUCHLADO Adam | POL-STOCZ | 24 | 0:59.679 | ||||
25. | 5. | 11. | AMELIN Matvei | BLR | 25 | 1:01.485 | ||||
26. | 6. | 101. | SAKOWICZ Aleksander | POL-GIZ | 26 | 0:54.451 |