Danubia 3-Austrian Open & Styrian Open, Graz, AUT, 28.11. - 30.11.2014
Distance Classification
JUNIOR A WOMEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 83. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 34 | 1 | 1:42.397 | ||
2. | A | 2. | 106. | SURKOVA Anastasia | RUS | 21 | 2 | 1:45.919 | ||
3. | A | 3. | 112. | SHUGAROVA Alena | RUS-TVER | 13 | 3 | 1:42.550 | ||
4. | A | 4. | 99. | ALIMBEKOVA Diana | RUS-PET | 8 | 4 | 1:43.375 | ||
5. | B | 1. | 81. | GAWLICA Oliwia | POL | 5 | 1:48.822 | |||
6. | B | 2. | 16. | BURIĆ Katarina | CRO | 6 | 1:42.209 | |||
7. | B | 3. | 48. | PASKEVICA Marta | LAT | 7 | 1:44.481 | |||
8. | B | 4. | 32. | BORNEMISSZA Zsuzsanna | HUN | 8 | 1:42.495 | |||
9. | C | 1. | 20. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 9 | 1:43.692 | |||
10. | C | 2. | 33. | KIS Virág | HUN | 10 | 1:44.775 | |||
11. | C | 3. | 10. | LUKANOVA Marina | BUL-SCIB | 11 | 1:47.185 | |||
12. | C | - | 1. | BRANTNER Melanie | AUT | 12 | 1:54.565 | |||
13. | D | 1. | 94. | SZÖCS Renáta | ROU | 13 | 1:44.591 | |||
14. | D | 2. | 100. | SAZONOVA Anastasiia | RUS-PET | 14 | 1:44.601 | |||
15. | D | 3. | 70. | MICCOLI Angela | POL-MOSIR | 15 | 1:47.478 | |||
16. | D | 4. | 73. | BOROWIECKA Karolina | POL-ORZEL | 16 | 1:48.070 | |||
17. | D | 5. | 89. | JANOWIAK Paulina | POL-WMKS | 17 | 1:51.989 | |||
HEATS | ||||||||||
A | - | 34. | LAJTOS Szandra | HUN | 20 | NO TIME | ||||
A | - | 71. | TYMOCZKO Magdalena | POL-MOSIR | 20 | NO TIME |
Splitted Distance Classification
JUNIOR A WOMEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (1.) | A | 1. | 83. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 34 | 1 | 1:42.397 | ||
2. (2.) | A | 2. | 106. | SURKOVA Anastasia | RUS | 21 | 2 | 1:45.919 | ||
3. (3.) | A | 3. | 112. | SHUGAROVA Alena | RUS-TVER | 13 | 3 | 1:42.550 | ||
4. (4.) | A | 4. | 99. | ALIMBEKOVA Diana | RUS-PET | 8 | 4 | 1:43.375 | ||
5. (5.) | B | 1. | 81. | GAWLICA Oliwia | POL | 5 | 1:48.822 | |||
6. (6.) | B | 2. | 16. | BURIĆ Katarina | CRO | 6 | 1:42.209 | |||
7. (7.) | B | 3. | 48. | PASKEVICA Marta | LAT | 7 | 1:44.481 | |||
8. (8.) | B | 4. | 32. | BORNEMISSZA Zsuzsanna | HUN | 8 | 1:42.495 | |||
9. (9.) | C | 1. | 20. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 9 | 1:43.692 | |||
10. (10.) | C | 2. | 33. | KIS Virág | HUN | 10 | 1:44.775 | |||
11. (11.) | C | 3. | 10. | LUKANOVA Marina | BUL-SCIB | 11 | 1:47.185 | |||
12. (12.) | C | - | 1. | BRANTNER Melanie | AUT | 12 | 1:54.565 | |||
13. (13.) | D | 1. | 94. | SZÖCS Renáta | ROU | 13 | 1:44.591 | |||
14. (14.) | D | 2. | 100. | SAZONOVA Anastasiia | RUS-PET | 14 | 1:44.601 | |||
15. (15.) | D | 3. | 70. | MICCOLI Angela | POL-MOSIR | 15 | 1:47.478 | |||
16. (16.) | D | 4. | 73. | BOROWIECKA Karolina | POL-ORZEL | 16 | 1:48.070 | |||
17. (17.) | D | 5. | 89. | JANOWIAK Paulina | POL-WMKS | 17 | 1:51.989 | |||
HEATS | ||||||||||
- | A | - | 71. | TYMOCZKO Magdalena | POL-MOSIR | 20 | NO TIME |
Splitted Distance Classification
WOMEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
- | A | - | 34. | LAJTOS Szandra | HUN | 20 | NO TIME |