JUNIOR Europa Cup Final, Sofia, BUL, 21.03. - 23.03.2014


LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180

 

Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR B LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 220    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 44.  MONVOISIN Aurélie FRA FRA 1:36.192  
2 (5) 92.  SIGHEL Arianna ITA ITA 1:36.286  
3 (4) 165.  OBORINA Maria RUS RUS 1:37.195  
4 (2) 10.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 1:37.393  
5 (3) 131.  DEN DULK Tineke NED NED 1:37.445  
RACE: 221    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 133.  SOET Aafke NED NED 1:35.668  
2 (1) 40.  SEJPALOVÁ Michaela CZE CZE 1:35.721  
3 (2) 64.  RIETZKE Tina GER GER 1:35.956  
4 (3) 9.  KOLESÁRIKOVÁ Tereza CZE CZE 1:40.137  
RACE: 222    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 5.  MANOILOVA Katrin BUL BUL 1:41.276  
2 (2) 174.  PORUBSKA Alica SVK SVK 1:52.974  
3 (3) 146.  WARAKOMSKA Magdalena POL POL 2:09.261  
- (4) 91.  MARTINELLI Nicole ITA ITA PEN. impeding
 
JUNIOR B MEN  FINAL  1000 m
RACE: 223    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 98.  GIORDANO Marco ITA ITA 1:36.694  
2 (4) 99.  GIULIANI Damiano ITA ITA 1:36.756  
3 (2) 159.  ANTAL Tamas ROU ROU 1:38.468  
- (1) 4.  VANHOOREN Rino BEL BEL PEN. impeding
RACE: 224    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 7.  GEORGIEV Dimitar BUL BUL 1:34.887  
2 (1) 62.  BURROWS Jack GBR GBR 1:35.070  
- (2) 8.  NASRI Klaudio BUL BUL PEN. impeding
- (4) 140.  SLOOTWEG Koen NED NED PEN. impeding
RACE: 225    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 172.  EYBOG Daniil RUS RUS 1:28.664  
2 (2) 3.  ALMEY Jens BEL BEL 1:28.753  
RACE: 226    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 83.  LIU Shaoang HUN HUN 1:27.795  
2 (1) 173.  KOZLOV Artem RUS RUS 1:28.710  
3 (4) 47.  NAVARRO Tristan FRA FRA 1:29.003  
4 (5) 182.  HANDEI Volodymyr UKR UKR 1:31.747  
5 (3) 171.  AYRAPETYAN Denis RUS RUS 2:26.777  
 
JUNIOR A LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 227    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 163.  MALAGICH Emina RUS RUS 1:37.419  
2 (1) 1.  DANNEEL Alexandra BEL BEL 1:39.810  
3 (2) 125.  HAINO Ieva LAT LAT 1:42.832  
RACE: 228    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 87.  ANTONIOLI Asia ITA ITA 1:44.645  
2 (3) 128.  KAUFFMAN Jessy NED NED 1:44.877  
3 (2) 155.  BALÁZS Tünde ROU ROU 1:45.068  
4 (4) 88.  SAVORETTO Ilaria ITA ITA 1:49.066  
RACE: 229    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 162.  KONSTANTINOVA Ekaterina RUS RUS 1:38.186  
2 (4) 89.  TOMBOLATO Frederica ITA ITA 1:38.591  
3 (3) 129.  KOOYSTRA Roza NED NED 1:38.969  
4 (2) 130.  ROG Sara NED NED 1:39.694  
 
JUNIOR A MEN  FINAL  1000 m
RACE: 230    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
- (1) 6.  ZASTRUGOV Daniel BUL BUL seeded
RACE: 231    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 61.  TREACY Farrell GBR GBR 1:29.149  
2 (1) 82.  VARNYÚ Alex HUN HUN 1:29.322  
3 (3) 72.  RIETZKE Tom GER GER 1:29.748  
4 (4) 81.  CAKÓ Dávid HUN HUN 1:34.923  
RACE: 232    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 139.  VISSER Dennis NED NED 1:29.309  
2 (1) 97.  GURINI Massimo ITA ITA 1:29.408  
RACE: 233    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 168.  DOKOLIN Dmitrii RUS RUS 1:31.164  
2 (3) 169.  KOVAL Aleksandr RUS RUS 1:31.274  
3 (2) 138.  HOOGERWERF Dylan NED NED 1:54.050  
- (1) 170.  STRELKOV Eduard RUS RUS PEN. impeding