Evo Cup 3, St. Petersburg Cup, St. Petersburg, RUS, 25.01. - 27.01.2013
LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR B MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 126 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 74. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL | 1:38.001 | ||
2 | (4) | 18. | SHLIANAV Kiryl | BLR-CORVIT | 1:41.200 | ||
- | (2) | 77. | BELONOZKA Ivan | RUS-SMO | - | impeding | |
- | (3) | 24. | KILUK Rafał | POL-JUV | - | impeding | |
RACE: 127 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 55. | BAZHENOV Nikolai | RUS-PET | 1:47.311 | ||
2 | (3) | 57. | SOLIANKIN Artem | RUS-PET | 1:47.601 | ||
3 | (1) | 25. | SKORULSKI Michał | POL-JUV | 2:03.779 | ||
4 | (5) | 7. | SHYDLOUSKI Mikita | BLR | 2:05.091 | ||
- | (4) | 56. | GYSHMANOV Alexsandr | RUS-PET | - | penalized | |
SENIOR & JUN A WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 128 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 6. | TALAYEVA VOLHA | BLR | 1:37.577 | ||
2 | (2) | 3. | ANTANENKA Vera | BLR | 1:37.620 | ||
3 | (4) | 68. | CIWONIUK Adrianna | POL | 1:41.072 | ||
4 | (3) | 71. | ROSZKOWSKA Patrycja | POL | 1:41.207 | ||
RACE: 129 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 69. | JAWORSKA Hanna | POL | 1:45.094 | ||
2 | (4) | 4. | HRYSHCHANKA Karina | BLR | 1:45.166 | ||
3 | (1) | 70. | ROKICKA Patrycja | POL | 1:45.334 | ||
4 | (2) | 82. | KOWALSKA Anna | POL-WMKS | 1:51.436 | ||
RACE: 130 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 17. | TSALUIKA Natalia | BLR-CORVIT | 1:45.172 | ||
2 | (2) | 14. | TSARYKAVA Ludmila | BLR-RCP | 1:45.876 | ||
3 | (4) | 50. | ONEGINA Evgeniia | RUS-PET | 1:47.022 | ||
4 | (3) | 5. | MISHANKOVA Yuliya | BLR | 1:48.782 | ||
JUNIOR A MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 131 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 72. | GRYCNER Rafał | POL | 1:37.367 | ||
2 | (1) | 15. | ARLOU Aliaksandr | BLR-RCP | 1:37.655 | ||
3 | (3) | 16. | VOLKAU Aliaksandr | BLR-RCP | 1:39.431 | ||
4 | (4) | 52. | NIKITIN Dmitrii | RUS-PET | 1:42.294 | ||
RACE: 132 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 54. | VOLOCHAN Artem | RUS-PET | 1:43.476 | ||
- | (2) | 35. | SLUSHKIN Alexey | RUS-MOR | - | impeding | |
MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 133 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 13. | RYZHOU Yauheni | BLR | 1:31.805 | ||
2 | (2) | 76. | KRAŚNICKI Wojciech | POL | 1:32.472 | ||
3 | (3) | 80. | VOSKRESENSKIY Andrey | RUS-SMO | 1:32.511 | ||
4 | (1) | 12. | SIARHYEU Maksim | BLR | 1:32.754 | ||
RACE: 134 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 28. | KHMELIVSKYÍ Artem | UKR-KHV | 1:32.271 | ||
2 | (1) | 11. | ANTANENKA Aliaksandr | BLR | 1:32.313 | ||
3 | (3) | 19. | PATUTKIN Artsiom | BLR-CORVIT | 1:32.639 | ||
4 | (2) | 79. | SELEZNEV Vaicheslav | RUS-SMO | 1:33.267 |