Danubia Series 3, Pannonia Open, Budapest, HUN, live, 25.11. - 27.11.2011
Distance Classification
NOVICE A BOYS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 188. | KOVÁCS Kornél | HUN-SPSC | 34 | 1 | 1:40.657 | ||
2. | A | 2. | 58. | CUJA Michal | SVK | 21 | 2 | 1:41.734 | ||
3. | A | 3. | 67. | SZIKLÁSI András | HUN | 13 | 3 | 1:42.160 | ||
4. | A | 4. | 158. | TIMÁR Ádám | ROU | 8 | 4 | 1:42.447 | ||
5. | A | 5. | 159. | VOLMER Ovidiu | ROU | 5 | 5 | 1:42.734 | ||
6. | A | 6. | 64. | NEMES Krisztián | HUN | 3 | 6 | 1:43.111 | ||
7. | A | 7. | 138. | MICHALIS Marcin | POL | 2 | 7 | 1:45.690 | ||
8. | B | 1. | 68. | TIBORCZ Dániel | HUN | 8 | 1:46.346 | |||
9. | B | 2. | 81. | TAHTACİ Davut | TUR | 9 | 1:49.646 | |||
10. | B | 3. | 193. | VÍGH Erik | HUN-SPSC | 10 | 1:49.656 | |||
11. | B | 4. | 157. | SZÁSZ Attila | ROU | 11 | 1:47.683 | |||
12. | B | 5. | 65. | NOVÁK Áron | HUN | 12 | 1:47.351 | |||
13. | C | 1. | 26. | SEJPAL Zdenek | CZE | 13 | 1:47.832 | |||
14. | C | 2. | 66. | SIMON JÓJÁRT Richard | HUN | 14 | 1:48.084 | |||
15. | C | 3. | 191. | TALABOS Attila | HUN-SPSC | 15 | 1:51.618 | |||
16. | C | 4. | 86. | FELBER Ákos | HUN-JSE | 16 | 1:55.671 | |||
17. | C | 5. | 190. | SIRÁLY Farkas | HUN-SPSC | 17 | 2:03.935 | |||
18. | D | 1. | 69. | SOMODI Máté | HUN-SZKE | 18 | 1:54.224 | |||
19. | D | 2. | 73. | DOBRAJS Nils | LAT-KSS | 19 | 1:53.238 | |||
20. | D | 3. | 71. | VOJNITS Bence | HUN-SZKE | 20 | 1:54.482 | |||
21. | D | 4. | 137. | BORYS Tomasz | POL | 21 | 1:54.774 | |||
22. | D | 5. | 74. | LOCMELIS Raivo | LAT-KSS | 22 | 2:07.472 | |||
23. | D | 6. | 101. | KRŪZBERGS Roberts | LAT | 23 | 1:54.464 | |||
24. | E | 1. | 60. | RUSNAK Matúš | SVK | 24 | 1:51.651 | |||
25. | E | 2. | 189. | MARUSZKY Milán | HUN-SPSC | 25 | 1:53.211 | |||
26. | E | 3. | 79. | AKAR Burak | TUR | 26 | 1:55.277 | |||
27. | E | 4. | 33. | KAPCSA Márk | HUN-FŐNIX | 27 | 1:55.777 | |||
28. | E | 5. | 70. | SZEMMARI László | HUN-SZKE | 28 | 1:56.579 | |||
29. | E | 6. | 30. | URLEP Bor Luka | SLO-CEL | 29 | 1:59.143 | |||
30. | F | 1. | 105. | CMYLKA Deividas | LTU | 30 | 1:56.238 | |||
31. | F | 2. | 127. | GISZKA Krystian | POL-ORZEL | 31 | 1:56.227 | |||
32. | F | 3. | 80. | KARAGÖL Hazar | TUR | 32 | 1:58.479 | |||
33. | F | 4. | 61. | HAJDÚ Kevin | HUN-SZKE | 33 | 1:58.732 | |||
34. | F | 5. | 9. | KRSTIĆ Mak | BIH-BOSNA | 34 | 2:01.015 | |||
35. | F | 6. | 82. | TEPE Okan | TUR | 35 | 2:06.453 | |||
36. | G | 1. | 59. | RINGER Oliver | SVK | 36 | 1:57.884 | |||
37. | G | 2. | 63. | SOMODI Ákos | HUN-SZKE | 37 | 2:02.769 | |||
38. | G | 3. | 192. | VAJDA Balázs | HUN-SPSC | 38 | 2:03.542 | |||
39. | G | 4. | 170. | MARCIN Matus | SVK-SKMA | 39 | 2:07.980 | |||
40. | G | 5. | 91. | PRZYBYLAK Adam | POL-WMKS | 40 | 2:08.636 | |||
41. | G | - | 171. | ŠŤASTNÝ Samuel | SVK-SKMA | 41 | 2:15.136 | |||
SEMI-FINAL | ||||||||||
42. | A | - | 95. | HANDEI Oleh | UKR-KYIV | 42 | 1:52.146 | |||
HEATS | ||||||||||
A | - | 100. | KRŪZBERGS Karlis | LAT | 44 | NO TIME |