Danubia Series 3, Pannonia Open, Budapest, HUN, live, 25.11. - 27.11.2011
Distance Classification
NOVICE A BOYS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 58. | CUJA Michal | SVK | 34 | 1 | 0:49.250 | ||
2. | A | 2. | 188. | KOVÁCS Kornél | HUN-SPSC | 21 | 2 | 0:49.357 | ||
3. | A | 3. | 67. | SZIKLÁSI András | HUN | 13 | 3 | 0:49.639 | ||
4. | A | 4. | 138. | MICHALIS Marcin | POL | 8 | 4 | 0:50.358 | ||
5. | B | 1. | 95. | HANDEI Oleh | UKR-KYIV | 5 | 0:50.217 | |||
6. | B | 2. | 64. | NEMES Krisztián | HUN | 6 | 0:50.421 | |||
7. | B | 3. | 100. | KRŪZBERGS Karlis | LAT | 7 | 0:51.070 | |||
8. | B | 4. | 73. | DOBRAJS Nils | LAT-KSS | 8 | 0:53.611 | |||
9. | C | 1. | 81. | TAHTACİ Davut | TUR | 9 | 0:51.908 | |||
10. | C | 2. | 66. | SIMON JÓJÁRT Richard | HUN | 10 | 0:52.164 | |||
11. | C | 3. | 193. | VÍGH Erik | HUN-SPSC | 11 | 0:51.663 | |||
12. | C | 4. | 101. | KRŪZBERGS Roberts | LAT | 12 | 0:54.466 | |||
13. | D | 1. | 158. | TIMÁR Ádám | ROU | 13 | 0:51.525 | |||
14. | D | 2. | 65. | NOVÁK Áron | HUN | 14 | 0:51.836 | |||
15. | D | 3. | 60. | RUSNAK Matúš | SVK | 15 | 0:51.441 | |||
16. | D | 4. | 68. | TIBORCZ Dániel | HUN | 16 | 0:52.485 | |||
17. | E | 1. | 159. | VOLMER Ovidiu | ROU | 17 | 0:52.462 | |||
18. | E | 2. | 157. | SZÁSZ Attila | ROU | 18 | 0:52.292 | |||
19. | E | 3. | 69. | SOMODI Máté | HUN-SZKE | 19 | 0:53.899 | |||
20. | E | 4. | 86. | FELBER Ákos | HUN-JSE | 20 | 0:57.255 | |||
21. | F | 1. | 26. | SEJPAL Zdenek | CZE | 21 | 0:54.221 | |||
22. | F | 2. | 191. | TALABOS Attila | HUN-SPSC | 22 | 0:53.367 | |||
23. | F | 3. | 189. | MARUSZKY Milán | HUN-SPSC | 23 | 0:54.597 | |||
24. | F | 4. | 190. | SIRÁLY Farkas | HUN-SPSC | 24 | 0:57.309 | |||
25. | G | 1. | 79. | AKAR Burak | TUR | 25 | 0:55.828 | |||
26. | G | 2. | 33. | KAPCSA Márk | HUN-FŐNIX | 26 | 0:55.972 | |||
27. | G | 3. | 105. | CMYLKA Deividas | LTU | 27 | 0:56.223 | |||
28. | G | 4. | 30. | URLEP Bor Luka | SLO-CEL | 28 | 0:57.462 | |||
29. | H | 1. | 70. | SZEMMARI László | HUN-SZKE | 29 | 0:56.990 | |||
30. | H | 2. | 61. | HAJDÚ Kevin | HUN-SZKE | 30 | 0:57.724 | |||
31. | H | 3. | 59. | RINGER Oliver | SVK | 31 | 0:58.206 | |||
32. | H | - | 127. | GISZKA Krystian | POL-ORZEL | 32 | 0:57.525 | |||
33. | I | 1. | 71. | VOJNITS Bence | HUN-SZKE | 33 | 0:57.586 | |||
34. | I | 2. | 9. | KRSTIĆ Mak | BIH-BOSNA | 34 | 0:58.772 | |||
35. | I | 3. | 74. | LOCMELIS Raivo | LAT-KSS | 35 | 1:01.007 | |||
36. | I | 4. | 137. | BORYS Tomasz | POL | 36 | 0:54.924 | |||
37. | J | 1. | 192. | VAJDA Balázs | HUN-SPSC | 37 | 0:58.881 | |||
38. | J | 2. | 91. | PRZYBYLAK Adam | POL-WMKS | 38 | 0:59.195 | |||
39. | J | 3. | 63. | SOMODI Ákos | HUN-SZKE | 39 | 0:59.796 | |||
40. | J | 4. | 82. | TEPE Okan | TUR | 40 | 1:02.291 | |||
41. | K | 1. | 170. | MARCIN Matus | SVK-SKMA | 41 | 1:01.478 | |||
PRELIMINARIES | ||||||||||
A | - | 80. | KARAGÖL Hazar | TUR | 44 | NO TIME | ||||
A | - | 171. | ŠŤASTNÝ Samuel | SVK-SKMA | 44 | NO TIME |