Alpe Adria Trophy - Serbia Open, Belgrade, SRB, 03.12. - 04.12.2022
Heat Results
3. Distance | |||||||
WOMEN HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 74 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 49. | ŠPAN Dina | SLO-CEL | 2:02.208 | ||
2 | (1) | 45. | CHUA Amelia | SGP | 2:05.380 | ||
3 | (4) | 56. | ERJAVEC Urša | SLO-KRA | 2:14.276 | ||
4 | (3) | 59. | MITROVIC Milica | SRB | 2:22.215 | ||
RACE: 75 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 76. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 1:40.466 | ||
2 | (2) | 12. | KOPRIVNJAK Nika | CRO-MET | 1:41.322 | ||
3 | (1) | 46. | LUAI Chloe Shan Han | SGP | 1:41.482 | ||
WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 90 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 56. | ERJAVEC Urša | SLO-KRA | 2:05.181 | ||
2 | (2) | 59. | MITROVIC Milica | SRB | 2:52.913 | ||
RACE: 91 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 49. | ŠPAN Dina | SLO-CEL | 1:47.171 | ||
2 | (1) | 76. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 1:47.327 | ||
3 | (5) | 45. | CHUA Amelia | SGP | 1:48.661 | ||
4 | (3) | 46. | LUAI Chloe Shan Han | SGP | 1:48.703 | ||
5 | (2) | 12. | KOPRIVNJAK Nika | CRO-MET | 1:48.977 |
Alpe Adria Trophy - Serbia Open, Belgrade, SRB, 03.12. - 04.12.2022
Distance Classification
WOMEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 49. | ŠPAN Dina | SLO-CEL | 34 | 1 | 1:47.171 | ||
2. | A | 2. | 76. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 21 | 2 | 1:40.466 | ||
3. | A | 3. | 45. | CHUA Amelia | SGP | 13 | 3 | 1:48.661 | ||
4. | A | 4. | 46. | LUAI Chloe Shan Han | SGP | 8 | 4 | 1:41.482 | ||
5. | A | 5. | 12. | KOPRIVNJAK Nika | CRO-MET | 5 | 5 | 1:41.322 | ||
6. | B | 1. | 56. | ERJAVEC Urša | SLO-KRA | 3 | 6 | 2:05.181 | ||
7. | B | 2. | 59. | MITROVIC Milica | SRB | 2 | 7 | 2:22.215 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR B WOMEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (1.) | A | 1. | 49. | ŠPAN Dina | SLO-CEL | 34 | 1 | 1:47.171 | ||
2. (3.) | A | 3. | 45. | CHUA Amelia | SGP | 13 | 3 | 1:48.661 | ||
3. (4.) | A | 4. | 46. | LUAI Chloe Shan Han | SGP | 8 | 4 | 1:41.482 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR A WOMEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (2.) | A | 2. | 76. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 21 | 2 | 1:40.466 | ||
2. (5.) | A | 5. | 12. | KOPRIVNJAK Nika | CRO-MET | 5 | 5 | 1:41.322 |
Splitted Distance Classification
WOMEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (6.) | B | 1. | 56. | ERJAVEC Urša | SLO-KRA | 3 | 6 | 2:05.181 | ||
2. (7.) | B | 2. | 59. | MITROVIC Milica | SRB | 2 | 7 | 2:22.215 |