2023 Buffalo Short Track Championship, 14.10. - 15.10.2023


List of Entries per Category


 
JUNIOR G BOYS
 
      Name Member   City/ Country
(1) 1.
WANG Ethan CAN-NMSSC CAN NEWMARKET ONTARIO
 
JUNIOR F GIRLS
 
      Name Member   City/ Country
(2) 1.
RANTA  Tobi USA-BSS USA MARLBOROUGH, MASSACHUSETTS
 
JUNIOR F BOYS
 
      Name Member   City/ Country
(3) 1.
CHAN-HILL Rily Yat CAN-NSSC CAN NIAGARA FALLS ONTARIO
(4) 2.
KRISHNA Sage USA-BSC USA BUFFALO, NEW YORK, USA
(5) 3.
MCCLOUD FINN USA-PSC USA NEW KENSINGTON, PENNSYLVANIA
(6) 4.
MONTES Jax USA-PSSP USA MILWAUKEE WI
(7) 5.
WU Justin USA-PSSP USA MILWAUKEE WI
(8) 6.
YU Max USA-PSSP USA MILWAUKEE WI
 
JUNIOR E GIRLS
 
      Name Member   City/ Country
(9) 1.
LEE Kendra USA-ESSC USA N. CALIFORNIA
(10) 2.
GLEICHER Johanna USA-GSSC USA BRIDGEWATER, NEW JERSEY
(11) 3.
ENDO Anna USA-PSSP USA MILWAUKEE WI
(12) 4.
WU Emma USA-PSSP USA MILWAUKEE WI
(13) 5.
ZHOU Zongxin (Renee) USA-PSSP USA MILWAUKEE WI
 
JUNIOR E BOYS
 
      Name Member   City/ Country
(14) 1.
WONG Jayden CAN CAN CANADA
(15) 2.
LI Ethan CAN-MRSSC CAN TORONTO ONTARIO
(16) 3.
JANISZEWSKI Nicholas CAN-MSSC CAN MILTON ONT
(17) 4.
LI Lucas USA-GSSC USA BRIDGEWATER, NEW JERSEY
(18) 5.
QU Harvey USA-GSSC USA BRIDGEWATER, NEW JERSEY
(19) 6.
LI Brian USA-PSSP USA MILWAUKEE WI
(20) 7.
WU Jimmy USA-PSSP USA MILWAUKEE WI
 
JUNIOR D GIRLS
 
      Name Member   City/ Country
(21) 1.
CHAN Vanessa USA-PSSP USA MILWAUKEE WI
(22) 2.
GROVER Kelly USA-PSSP USA MILWAUKEE WI
(23) 3.
LIM Jei USA-PTSC USA ROCKVILLE, MARYLAND
 
JUNIOR D BOYS
 
      Name Member   City/ Country
(24) 1.
WOBESER Benjamin USA-EPSSC USA EXTON, PENNSYLVANIA
(25) 2.
PETTITT Phillip USA-LWSSC USA LAKEWOOD, OHIO
(26) 3.
CHEN Daniel USA-PNIC USA MILWAUKEE, WISCONSIN
(27) 4.
CHEN William USA-PSSP USA MILWAUKEE WI
(28) 5.
ENDO Andrew USA-PSSP USA MILWAUKEE WI
(29) 6.
LI Aaron USA-PSSP USA MILWAUKEE WI
(30) 7.
MONTES Martzel USA-PSSP USA MILWAUKEE WI
(31) 8.
THOUMA Nathaniel USA-PSSP USA MILWAUKEE WI
 
JUNIOR C GIRLS
 
      Name Member   City/ Country
(32) 1.
LI Amber USA-PSSP USA MILWAUKEE WI
(33) 2.
LI Lari USA-PSSP USA MILWAUKEE WI
 
JUNIOR C BOYS
 
      Name Member   City/ Country
(34) 1.
MYERS Liam USA-ASSC USA LAKE PLACID, N.Y.
(35) 2.
SONN Ethan USA-GWSS USA KIRKWOOD, MISSOURI
(36) 3.
YU Aiden USA-PSSP USA MILWAUKEE WI
 
JUNIOR B WOMEN
 
      Name Member   City/ Country
(37) 1.
HAEUPL Kassandra USA-GER USA GERMANY
(38) 2.
BROUGHTON  Alivia USA-PSSP USA MILWAUKEE WI
(39) 3.
CHEN  Winny USA-PSSP USA MILWAUKEE WI
(40) 4.
MEEHAN Marta USA-WOSC USA HAZEL PARK, MICHIGAN
 
SENIOR & JUN A MEN
 
      Name Member   City/ Country
(41) 1.
WOBESER Keith USA-EPSSC USA EXTON, PENNSYLVANIA
(42) 2.
PAPAHADJOPOULOS Kimon USA-NCSSA USA SAN FRANCISCO CA
(43) 3.
REDDING Brian USA-UCBSSC USA ROCKVILLE, MARYLAND