Biography for

Name:BERGIN Daniil
Country:UKR    UKR
Gender:Men
Age:19
Age-Category:Junior A  
Home Town:KHARKIV
Club:KHV



Results of 15 Overall competition(s) are available.

Personal 3 Bests (from available competitions)


500 mJUNIOR MEN43.938ISU Junior Challenge 2-PannoniaOpen,Budapest, HUN Stream(i), 06.01. - 08.01.2023
500 mJUNIOR MEN44.421ISU Junior Challenge 2-PannoniaOpen,Budapest, HUN Stream(i), 06.01. - 08.01.2023
500 mMEN44.459Ukrainian National Championship, 21.03. - 22.03.2023
 
1000 mMEN1:28.638STEZ CUP 2023, Spisska Nova Ves - SVK, Invitation cup, 01.09. - 02.09.2023
1000 mJUNIOR MEN1:30.076ISU Junior Challenge 1, Bialystok, POL - STREAM (i), 18.11. - 20.11.2022
1000 mMEN1:31.099STEZ CUP 2023, Spisska Nova Ves - SVK, Invitation cup, 01.09. - 02.09.2023
 
1500 mMEN2:19.705STEZ CUP 2023, Spisska Nova Ves - SVK, Invitation cup, 01.09. - 02.09.2023
1500 mMEN2:20.15130th Santa Claus Cup - Budapest, HUN, 03.12. - 05.12.2021
1500 mJUNIOR MEN2:21.037ISU Junior Challenge 1, Bialystok, POL - STREAM (i), 18.11. - 20.11.2022


Overall Classifications


4. PlaceMENOgólnopolskie Zawody Rankingowe 4, Białystok, POL, 08.12. - 10.12.2023
4. PlaceMENSTEZ CUP 2023, Spisska Nova Ves - SVK, Invitation cup, 01.09. - 02.09.2023
18. PlaceJUNIOR MENISU Junior Challenge 2-PannoniaOpen,Budapest, HUN Stream(i), 06.01. - 08.01.2023
11. PlaceJUNIOR MENISU Junior Challenge 1, Bialystok, POL - STREAM (i), 18.11. - 20.11.2022
9. PlaceMENOgólnopolskie Zawody Rankingowe 2, Giżycko, POL, 14.10. - 16.10.2022
21. PlaceJUNIOR MENISU Junior Challenge 2 - Pannonia, Budapest, HUN Live Stream, 07.01. - 09.01.2022
1. PlaceMENDanubia Series 3–Slovenian Open, Celje, SLO LiveStream [i], 10.12. - 12.12.2021
7. PlaceMEN30th Santa Claus Cup - Budapest, HUN, 03.12. - 05.12.2021
2. PlaceMENCsizmadia Ferenc Memorial Trophy - Debrecen, HUN, 22.10. - 24.10.2021
26. PlaceJUNIOR MENISU Junior Challenge 1, Sanok, POL, 08.10. - 10.10.2021
32. PlaceJUNIOR C BOYSISU Danubia Series 2, Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK, 08.11. - 10.11.2019
18. PlaceJUNIOR C BOYSISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
5. PlaceJUNIOR C BOYSAlpe-Adria Trophy, 3th. Jász Kupa Jászberény, HUN, 23.02. - 24.02.2019
11. PlaceJUNIOR C BOYSISU Junior Challenge Series-Danubia 2, Spisska Nova Ves, SVK, 14.12. - 16.12.2018
11. PlaceJUNIOR C BOYSISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018


Distance Classifications


2. PlaceMEN1500 mOgólnopolskie Zawody Rankingowe 4, Białystok, POL, 08.12. - 10.12.2023
17. PlaceMEN500 mOgólnopolskie Zawody Rankingowe 4, Białystok, POL, 08.12. - 10.12.2023
3. PlaceMEN1000 mOgólnopolskie Zawody Rankingowe 4, Białystok, POL, 08.12. - 10.12.2023
 
3. PlaceMEN1500 mSTEZ CUP 2023, Spisska Nova Ves - SVK, Invitation cup, 01.09. - 02.09.2023
11. PlaceMEN500 mSTEZ CUP 2023, Spisska Nova Ves - SVK, Invitation cup, 01.09. - 02.09.2023
4. PlaceMEN1000 mSTEZ CUP 2023, Spisska Nova Ves - SVK, Invitation cup, 01.09. - 02.09.2023
 
3. PlaceMEN1500 mUkrainian National Championship, 21.03. - 22.03.2023
3. PlaceMEN500 mUkrainian National Championship, 21.03. - 22.03.2023
5. PlaceMEN1000 mUkrainian National Championship, 21.03. - 22.03.2023
3. PlaceRELAY MEN5000 mUkrainian National Championship, 21.03. - 22.03.2023
10. PlaceMIXED RELAY2000 mUkrainian National Championship, 21.03. - 22.03.2023
 
12. PlaceJUNIOR MEN1500 mISU Junior Challenge 2-PannoniaOpen,Budapest, HUN Stream(i), 06.01. - 08.01.2023
23. PlaceJUNIOR MEN500 mISU Junior Challenge 2-PannoniaOpen,Budapest, HUN Stream(i), 06.01. - 08.01.2023
11. PlaceJUNIOR MEN1000 mISU Junior Challenge 2-PannoniaOpen,Budapest, HUN Stream(i), 06.01. - 08.01.2023
21. PlaceMIXED RELAY2000 mISU Junior Challenge 2-PannoniaOpen,Budapest, HUN Stream(i), 06.01. - 08.01.2023
14. PlaceRELAY MEN3000 mISU Junior Challenge 2-PannoniaOpen,Budapest, HUN Stream(i), 06.01. - 08.01.2023
 
5. PlaceJUNIOR MEN1500 mISU Junior Challenge 1, Bialystok, POL - STREAM (i), 18.11. - 20.11.2022
12. PlaceJUNIOR MEN500 mISU Junior Challenge 1, Bialystok, POL - STREAM (i), 18.11. - 20.11.2022
20. PlaceJUNIOR MEN1000 mISU Junior Challenge 1, Bialystok, POL - STREAM (i), 18.11. - 20.11.2022
13. PlaceRELAY MEN3000 mISU Junior Challenge 1, Bialystok, POL - STREAM (i), 18.11. - 20.11.2022
22. PlaceMIXED RELAY2000 mISU Junior Challenge 1, Bialystok, POL - STREAM (i), 18.11. - 20.11.2022
 
5. PlaceMEN1500 mOgólnopolskie Zawody Rankingowe 2, Giżycko, POL, 14.10. - 16.10.2022
15. PlaceMEN500 mOgólnopolskie Zawody Rankingowe 2, Giżycko, POL, 14.10. - 16.10.2022
4. PlaceMEN1000 mOgólnopolskie Zawody Rankingowe 2, Giżycko, POL, 14.10. - 16.10.2022
 
15. PlaceMEN1500 m15th EYOF, Vuokatti, FIN [i]Live Stream, 20.03. - 25.03.2022
24. PlaceMEN500 m15th EYOF, Vuokatti, FIN [i]Live Stream, 20.03. - 25.03.2022
9. PlaceMEN1000 m15th EYOF, Vuokatti, FIN [i]Live Stream, 20.03. - 25.03.2022
49. PlaceMIXED TEAM RELAY3000 m15th EYOF, Vuokatti, FIN [i]Live Stream, 20.03. - 25.03.2022
 
20. PlaceJUNIOR MEN1500 mISU Junior Challenge 2 - Pannonia, Budapest, HUN Live Stream, 07.01. - 09.01.2022
24. PlaceJUNIOR MEN500 mISU Junior Challenge 2 - Pannonia, Budapest, HUN Live Stream, 07.01. - 09.01.2022
18. PlaceJUNIOR MEN1000 mISU Junior Challenge 2 - Pannonia, Budapest, HUN Live Stream, 07.01. - 09.01.2022
32. PlaceRELAY MEN3000 mISU Junior Challenge 2 - Pannonia, Budapest, HUN Live Stream, 07.01. - 09.01.2022
 
1. PlaceMEN1500 mDanubia Series 3–Slovenian Open, Celje, SLO LiveStream [i], 10.12. - 12.12.2021
6. PlaceMEN500 mDanubia Series 3–Slovenian Open, Celje, SLO LiveStream [i], 10.12. - 12.12.2021
1. PlaceMEN1000 mDanubia Series 3–Slovenian Open, Celje, SLO LiveStream [i], 10.12. - 12.12.2021
 
4. PlaceMEN1500 m30th Santa Claus Cup - Budapest, HUN, 03.12. - 05.12.2021
20. PlaceMEN500 m30th Santa Claus Cup - Budapest, HUN, 03.12. - 05.12.2021
8. PlaceMEN1000 m30th Santa Claus Cup - Budapest, HUN, 03.12. - 05.12.2021
19. PlaceRELAY MEN3000 m30th Santa Claus Cup - Budapest, HUN, 03.12. - 05.12.2021
 
2. PlaceMEN1500 mCsizmadia Ferenc Memorial Trophy - Debrecen, HUN, 22.10. - 24.10.2021
3. PlaceMEN500 mCsizmadia Ferenc Memorial Trophy - Debrecen, HUN, 22.10. - 24.10.2021
1. PlaceMEN1000 mCsizmadia Ferenc Memorial Trophy - Debrecen, HUN, 22.10. - 24.10.2021
 
37. PlaceJUNIOR MEN1500 mISU Junior Challenge 1, Sanok, POL, 08.10. - 10.10.2021
22. PlaceJUNIOR MEN500 mISU Junior Challenge 1, Sanok, POL, 08.10. - 10.10.2021
14. PlaceJUNIOR MEN1000 mISU Junior Challenge 1, Sanok, POL, 08.10. - 10.10.2021
13. PlaceMIXED RELAY2000 mISU Junior Challenge 1, Sanok, POL, 08.10. - 10.10.2021
12. PlaceRELAY A-B-C MEN3000 mISU Junior Challenge 1, Sanok, POL, 08.10. - 10.10.2021
 
25. PlaceJUNIOR C BOYS1500 mISU Danubia Series 2, Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK, 08.11. - 10.11.2019
28. PlaceJUNIOR C BOYS500 mISU Danubia Series 2, Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK, 08.11. - 10.11.2019
37. PlaceJUNIOR C BOYS1000 mISU Danubia Series 2, Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK, 08.11. - 10.11.2019
 
9. PlaceJUNIOR C BOYS1500 mISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
18. PlaceJUNIOR C BOYS500 mISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
25. PlaceJUNIOR C BOYS1000 mISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
19. PlaceMIXED TEAM RELAY2000 mISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
26. PlaceRELAY C-D BOYS2000 mISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
 
4. PlaceJUNIOR C BOYS1500 mAlpe-Adria Trophy, 3th. Jász Kupa Jászberény, HUN, 23.02. - 24.02.2019
2. PlaceJUNIOR C BOYS500 mAlpe-Adria Trophy, 3th. Jász Kupa Jászberény, HUN, 23.02. - 24.02.2019
4. PlaceJUNIOR C BOYS1000 mAlpe-Adria Trophy, 3th. Jász Kupa Jászberény, HUN, 23.02. - 24.02.2019
 
9. PlaceJUNIOR C BOYS1500 mISU Junior Challenge Series-Danubia 2, Spisska Nova Ves, SVK, 14.12. - 16.12.2018
11. PlaceJUNIOR C BOYS500 mISU Junior Challenge Series-Danubia 2, Spisska Nova Ves, SVK, 14.12. - 16.12.2018
11. PlaceJUNIOR C BOYS1000 mISU Junior Challenge Series-Danubia 2, Spisska Nova Ves, SVK, 14.12. - 16.12.2018
6. PlaceRELAY C-D-E BOYS2000 mISU Junior Challenge Series-Danubia 2, Spisska Nova Ves, SVK, 14.12. - 16.12.2018
 
10. PlaceJUNIOR C BOYS1500 mISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018
10. PlaceJUNIOR C BOYS500 mISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018
9. PlaceJUNIOR C BOYS1000 mISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018
74. PlaceRELAY C-D-E BOYS2000 mISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018