Baltic Cup 2, Bialystok, POL Live Stream [i], 15.11. - 17.11.2019
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 315 HEAT: 1 GROUP: G Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 85. | MACIEJEWSKA Gabriela | POL-JUV | 1:54.305 | ||
2 | (1) | 91. | SEREDYŃSKA Anika | POL-JUV | 1:54.923 | ||
3 | (4) | 52. | GALINA Luiza Marta | LAT-SPARS | 1:54.937 | ||
4 | (2) | 126. | KOTOWSKA Marta | POL-STOCZ | 1:55.086 | ||
5 | (3) | 82. | GOSK Olga | POL-JUV | 2:02.119 | ||
RACE: 316 HEAT: 2 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 24. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 1:50.517 | ||
2 | (1) | 27. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 1:50.553 | ||
3 | (3) | 25. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 1:52.447 | ||
4 | (5) | 81. | DAKOWICZ Adrianna | POL-JUV | 1:52.779 | ||
5 | (2) | 93. | WORONIEWSKA Maria | POL-JUV | 2:04.093 | ||
- | (6) | 2. | TSYHANOVA Darya | BLR | - | penalty | |
RACE: 317 HEAT: 3 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 26. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 1:50.333 | ||
2 | (2) | 214. | SHAPRAN Oleksandra | UKR-KYIV | 1:50.382 | ||
3 | (1) | 90. | SAGANEK Kamila | POL-JUV | 1:50.603 | ||
4 | (6) | 83. | GRYGORUK Magda | POL-JUV | 1:52.221 | ||
5 | (3) | 67. | MILAKNYTE Indre | LTU | 1:52.498 | ||
6 | (4) | 89. | POLAK Izabela | POL-JUV | 2:07.135 | ||
RACE: 318 HEAT: 4 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 86. | ORCIUCH Magdalena | POL-JUV | 1:47.745 | ||
2 | (2) | 80. | CHILIMONIUK Kinga | POL-JUV | 1:47.989 | ||
3 | (3) | 84. | ŁOKIĆ Pola | POL-JUV | 1:48.049 | ||
4 | (4) | 92. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 1:52.497 | ||
5 | (1) | 66. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 2:18.016 | ||
- | (6) | 78. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | - | impeding | |
RACE: 319 HEAT: 5 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 87. | ORZEPOWSKA Hanna | POL-JUV | NO TIME | finished | |
RACE: 320 HEAT: 6 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 51. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1:49.610 | ||
2 | (2) | 53. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:49.745 | ||
3 | (4) | 1. | AUCHYNNIKAVA Katsiaryna | BLR | 1:49.837 | ||
4 | (1) | 186. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 1:50.803 | ||
- | (3) | 79. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | - | impeding | |
RACE: 321 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 88. | PARCZEWSKA Karolina | POL-JUV | 1:38.412 | ||
2 | (4) | 54. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:42.160 | ||
3 | (3) | 215. | SYDORKO (2) Yelyzaveta | UKR-KYIV | 1:55.689 | ||
4 | (2) | 68. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 2:01.910 | ||
- | (5) | 199. | ROSHCHEKTAEVA Zhanneta | RUS-PET | - | impeding |