Baltic Cup 2, Bialystok, POL Live Stream [i], 15.11. - 17.11.2019
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR D BOYS FINAL 777 m | |||||||
RACE: 300 HEAT: 1 GROUP: G Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 178. | JABŁOŃSKI Bartłomiej | POL-UKSSB | 1:26.566 | ||
2 | (6) | 156. | MĄDRY Krzysztof | POL-UKSJB | 1:28.254 | ||
3 | (5) | 48. | LEGZDINS Hugo | LAT-KSS | 1:28.896 | ||
4 | (1) | 183. | SAWICKI Albert | POL-UKSSB | 1:38.605 | ||
5 | (3) | 155. | MACEWICZ Jerzy | POL-UKSJB | 1:38.760 | ||
6 | (2) | 37. | SAKSS Kirils | LAT-JLSS | 1:50.725 | ||
RACE: 301 HEAT: 2 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 181. | PALENCEUSZ Patryk | POL-UKSSB | 1:30.404 | ||
2 | (1) | 74. | GRIGALIUNAS Gustis | LTU | 1:31.995 | ||
3 | (2) | 154. | GŁOWACKI Karol | POL-UKSJB | 1:33.185 | ||
4 | (4) | 50. | ZEBRIS Eliass | LAT-KSS | 1:33.679 | ||
5 | (3) | 176. | CHILIMONIUK Kacper | POL-UKSSB | 1:42.266 | ||
RACE: 302 HEAT: 3 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 157. | MĄDRY Wojciech | POL-UKSJB | 1:30.746 | ||
2 | (1) | 38. | SAUDINS Rodrigo | LAT-JLSS | 1:31.711 | ||
3 | (5) | 177. | CZELUSTA Julian | POL-UKSSB | 1:32.832 | ||
- | (2) | 179. | KONDRATOWICZ Oskar | POL-UKSSB | - | no finish | |
- | (4) | 158. | MAZIARZ Szymon | POL-UKSJB | - | no finish | |
RACE: 303 HEAT: 4 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 115. | PALENCEUSZ Dominik | POL-JUV | 1:18.953 | ||
2 | (3) | 39. | STERNMANIS Rudolfs | LAT-JLSS | 1:29.287 | ||
3 | (5) | 113. | KORECKI Krzysztof | POL-JUV | 1:29.399 | ||
4 | (1) | 49. | SPURA Kristaps | LAT-KSS | 1:29.421 | ||
5 | (2) | 180. | MAZURCZYK Łukasz | POL-UKSSB | 1:34.907 | ||
RACE: 304 HEAT: 5 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 35. | MURASKO Roberts | LAT-JLSS | 1:24.768 | ||
2 | (5) | 114. | MAKUCH Adam | POL-JUV | 1:26.402 | ||
3 | (4) | 221. | IVCHATOV Ivan | UKR-KYIV | 1:27.454 | ||
4 | (1) | 182. | POPŁAWSKI-TABORDA Flavio | POL-UKSSB | 1:52.951 | ||
- | (2) | 33. | BERZINS Roberts | LAT-JLSS | - | impeding | |
RACE: 305 HEAT: 6 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 62. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | 1:21.765 | ||
2 | (1) | 207. | ANDREEV Ilia | RUS-PET | 1:21.892 | ||
3 | (4) | 36. | RUDZITIS Emils Reinis | LAT-JLSS | 1:22.220 | ||
4 | (3) | 20. | MAHER Matvei | BLR-ORS | 1:22.302 | ||
5 | (5) | 19. | KASAKEVICH Tsimafei | BLR-ORS | 1:22.337 | ||
RACE: 306 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 208. | FESENKO Kirill | RUS-PET | 1:14.790 | ||
2 | (1) | 61. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 1:15.684 | ||
3 | (2) | 73. | CECH Ernestas | LTU | 1:19.260 | ||
4 | (5) | 34. | LAIZANS Linards Reinis | LAT-JLSS | 1:19.440 | ||
5 | (4) | 209. | PETROV Arsenii | RUS-PET | 1:57.434 |