Baltic Cup 2, Bialystok, POL Live Stream [i], 15.11. - 17.11.2019
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR D BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 44 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 113. | KORECKI Krzysztof | POL-JUV | 1:59.120 | ||
2 | (1) | 74. | GRIGALIUNAS Gustis | LTU | 2:04.490 | ||
3 | (2) | 50. | ZEBRIS Eliass | LAT-KSS | 2:04.540 | ||
4 | (5) | 155. | MACEWICZ Jerzy | POL-UKSJB | 2:07.486 | ||
5 | (4) | 183. | SAWICKI Albert | POL-UKSSB | 2:09.528 | ||
6 | (3) | 37. | SAKSS Kirils | LAT-JLSS | 2:10.771 | ||
RACE: 45 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 180. | MAZURCZYK Łukasz | POL-UKSSB | 1:57.650 | ||
2 | (4) | 179. | KONDRATOWICZ Oskar | POL-UKSSB | 2:01.231 | ||
3 | (3) | 177. | CZELUSTA Julian | POL-UKSSB | 2:01.703 | ||
4 | (5) | 176. | CHILIMONIUK Kacper | POL-UKSSB | 2:02.938 | ||
5 | (6) | 154. | GŁOWACKI Karol | POL-UKSJB | 2:04.572 | ||
6 | (2) | 181. | PALENCEUSZ Patryk | POL-UKSSB | 2:23.097 | ||
RACE: 46 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 221. | IVCHATOV Ivan | UKR-KYIV | 1:54.731 | ||
2 | (3) | 157. | MĄDRY Wojciech | POL-UKSJB | 1:56.414 | ||
3 | (2) | 38. | SAUDINS Rodrigo | LAT-JLSS | 1:57.032 | ||
4 | (4) | 48. | LEGZDINS Hugo | LAT-KSS | 1:57.202 | ||
5 | (6) | 158. | MAZIARZ Szymon | POL-UKSJB | 1:58.221 | ||
6 | (5) | 49. | SPURA Kristaps | LAT-KSS | NO TIME | finished | |
RACE: 47 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 33. | BERZINS Roberts | LAT-JLSS | 1:53.575 | ||
2 | (2) | 178. | JABŁOŃSKI Bartłomiej | POL-UKSSB | 1:54.307 | ||
3 | (3) | 182. | POPŁAWSKI-TABORDA Flavio | POL-UKSSB | 1:55.412 | ||
4 | (5) | 39. | STERNMANIS Rudolfs | LAT-JLSS | 1:57.676 | ||
5 | (4) | 114. | MAKUCH Adam | POL-JUV | NO TIME | finished | |
RACE: 48 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 62. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | 1:52.980 | ||
2 | (5) | 19. | KASAKEVICH Tsimafei | BLR-ORS | 1:53.076 | ||
3 | (2) | 35. | MURASKO Roberts | LAT-JLSS | 1:55.398 | ||
4 | (4) | 36. | RUDZITIS Emils Reinis | LAT-JLSS | 1:55.677 | ||
5 | (3) | 20. | MAHER Matvei | BLR-ORS | 1:55.691 | ||
6 | (6) | 156. | MĄDRY Krzysztof | POL-UKSJB | 2:09.471 | ||
RACE: 49 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 208. | FESENKO Kirill | RUS-PET | 1:43.821 | ||
2 | (1) | 61. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 1:44.795 | ||
3 | (3) | 115. | PALENCEUSZ Dominik | POL-JUV | 1:44.897 | ||
4 | (2) | 34. | LAIZANS Linards Reinis | LAT-JLSS | 1:46.111 | ||
5 | (6) | 207. | ANDREEV Ilia | RUS-PET | 1:46.982 | ||
6 | (4) | 73. | CECH Ernestas | LTU | 1:48.926 |