Baltic Cup 2, Bialystok, POL Live Stream [i], 15.11. - 17.11.2019
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 39 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 163. | GIWER Maja | POL-UKSSB | 2:04.456 | ||
2 | (6) | 44. | BIRZNIECE Anna | LAT-KSS | 2:04.601 | ||
3 | (2) | 3. | HALAVEN Sviatlana | BLR | 2:05.563 | ||
4 | (3) | 138. | MAJEWSKA Laura | POL-UKSJB | 2:13.378 | ||
5 | (5) | 187. | ILJASHOVA Evgenia | RUS-KAL | 2:27.526 | ||
- | (4) | 134. | BUZUN Anna | POL-UKSJB | - | false start | |
RACE: 40 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 94. | SUPRONIK Magda | POL-JUV | 1:59.665 | ||
2 | (6) | 164. | KALINOWSKA Paulina | POL-UKSSB | 1:59.825 | ||
3 | (3) | 28. | AUZINA Karolina | LAT-JLSS | 1:59.956 | ||
4 | (1) | 95. | ZAJKOWSKA Aleksandra | POL-JUV | 2:00.048 | ||
5 | (5) | 124. | LIETZAU Nicole | POL-OLIGDA | 2:05.982 | ||
- | (4) | 166. | SIDOROWICZ Zuzanna | POL-UKSSB | - | no finish | |
RACE: 41 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 55. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 2:00.483 | ||
2 | (1) | 167. | SKRZYPKOWSKA Hanna | POL-UKSSB | 2:01.139 | ||
3 | (3) | 56. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 2:01.300 | ||
4 | (5) | 45. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 2:01.465 | ||
5 | (4) | 140. | ŚWISŁOCKA Ewa | POL-UKSJB | 2:01.574 | ||
6 | (6) | 165. | PERKOWSKA Dominika | POL-UKSSB | 2:04.408 | ||
RACE: 42 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 70. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 1:54.890 | ||
2 | (1) | 4. | RUDZINNSKAYA Alina | BLR | 1:55.012 | ||
3 | (3) | 135. | FALKOWSKA Anna | POL-UKSJB | 1:55.234 | ||
4 | (4) | 5. | STSIAPANAVA Darya | BLR | 1:55.286 | ||
5 | (5) | 141. | ŚWISŁOCKA Maja | POL-UKSJB | 1:59.185 | ||
6 | (6) | 139. | SKARŻYŃSKA Julia | POL-UKSJB | 2:17.486 | ||
RACE: 43 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 202. | METELKINA Mariia | RUS-PET | 1:47.851 | ||
2 | (1) | 57. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 1:48.006 | ||
3 | (2) | 203. | SASKOVA Daria | RUS-PET | 1:48.208 | ||
4 | (5) | 201. | KOKOREWA Anna | RUS-PET | 1:49.733 | ||
5 | (6) | 29. | GINTERE Madara | LAT-JLSS | 1:52.447 | ||
- | (3) | 200. | KHALITOVA Elizaveta | RUS-PET | - | no finish |