Baltic Cup 1, Minsk, BLR, 25.10. - 27.10.2019
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 39 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 134. | SKRZYPKOWSKA Hanna | POL-UKSSB | 1:58.899 | ||
2 | (8) | 13. | SHAVROVA Zlata | BLR | 1:59.142 | ||
3 | (3) | 6. | BARADAUKA Hanna | BLR | 1:59.649 | ||
4 | (6) | 8. | HANCHARYK Kira | BLR | 1:59.786 | ||
5 | (1) | 77. | SHABANAVA Yaraslava | BLR-ZHO | 2:04.921 | ||
6 | (5) | 7. | HALAVEN Sviatlana | BLR | 2:05.305 | ||
7 | (7) | 11. | KULAKOUSKAYA Elena | BLR | 2:14.337 | ||
8 | (4) | 76. | LUKASHEVICH Kseniya | BLR-ZHO | 2:19.215 | ||
RACE: 40 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 10. | KAPYTKOVA Kseniya | BLR | 1:56.666 | ||
2 | (2) | 162. | ROSCHEKTAEVA Stefania | RUS-PET | 1:57.432 | ||
3 | (5) | 15. | TARASAVA Yelizaveta | BLR | 1:57.692 | ||
4 | (1) | 112. | ZAJKOWSKA Aleksandra | POL-JUV | 1:57.770 | ||
5 | (4) | 189. | ROGOVA Nadejda | RUS-TVER | 1:59.179 | ||
6 | (6) | 133. | GIWER Maja | POL-UKSSB | 2:02.407 | ||
RACE: 41 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 164. | TOROPOVA Polina | RUS-PET | 1:55.579 | ||
2 | (2) | 14. | STSIAPANAVA Darya | BLR | 1:55.761 | ||
3 | (5) | 111. | SKARŻYŃSKA Julia | POL-JUV | 1:58.055 | ||
4 | (4) | 12. | RUDZINNSKAYA Alina | BLR | 1:58.225 | ||
5 | (6) | 190. | SAPOGOVA Sofiya | RUS-TVER | 1:58.380 | ||
- | (3) | 9. | KANAPLIANIK Evialina | BLR | - | no finish | |
RACE: 42 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 170. | KOZYREVA Veronika | RUS-SMO | 1:51.603 | ||
2 | (3) | 69. | LUKASHEVICH ANHELINA | BLR-ORS | 1:52.018 | ||
3 | (4) | 155. | GRISHINA Daria | RUS-MGFSO | 1:53.642 | ||
4 | (5) | 126. | FALKOWSKA Anna | POL-UKSJB | 1:56.636 | ||
5 | (2) | 160. | KOKOREWA Anna | RUS-PET | 2:07.701 | ||
RACE: 43 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 121. | MAZUR Hanna | POL | 1:42.339 | ||
2 | (2) | 154. | ALIEVA Albina | RUS-MGFSO | 1:42.609 | ||
3 | (3) | 161. | METELKINA Mariia | RUS-PET | 1:43.155 | ||
4 | (6) | 137. | ZHEREBEVA Taisiia | RUS-KAL | 1:45.117 | ||
5 | (4) | 163. | SASKOVA Daria | RUS-PET | 1:45.967 | ||
6 | (5) | 159. | KHALITOVA Elizaveta | RUS-PET | 1:47.349 |