ISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
Heat Results
2. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 198 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 100. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 53.762 | ||
2 | (2) | 28. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE-KSB | 53.882 | ||
3 | (4) | 15. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 54.908 | ||
4 | (3) | 143. | GOSK Olga | POL-JUV | 56.959 | ||
RACE: 199 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 48. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 53.196 | ||
2 | (2) | 98. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 53.784 | ||
3 | (3) | 147. | WORONIEWSKA Maria | POL-JUV | 56.383 | ||
4 | (4) | 45. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | NO TIME | finished | |
RACE: 200 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 72. | SOMODI Luca | HUN-SZKE | 51.924 | ||
2 | (2) | 142. | DAKOWICZ Adrianna | POL-JUV | 53.155 | ||
3 | (3) | 162. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 54.936 | ||
4 | (4) | 96. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | NO TIME | finished | |
RACE: 201 HEAT: 4 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 144. | ORCIUCH Magdalena | POL-JUV | 51.161 | addTo.->to F | |
2 | (2) | 97. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 53.511 | ||
3 | (1) | 29. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE-KSB | 56.032 | ||
RACE: 202 HEAT: 5 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 165. | GRUDYSZ Malwina | POL | 50.918 | addTo.->to D | |
2 | (2) | 22. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE-BZKP | 51.234 | ||
3 | (4) | 179. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 51.237 | ||
4 | (3) | 134. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 53.374 | ||
- | (5) | 63. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN-JSE | - | impeding->to G | |
RACE: 203 HEAT: 6 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 47. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE-STCZ | 51.636 | addTo.->to D | |
2 | (4) | 145. | SAGANEK Kamila | POL-JUV | 51.714 | ||
3 | (1) | 163. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 51.920 | ||
4 | (5) | 124. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 59.792 | ||
5 | (2) | 141. | CHILIMONIUK Kinga | POL-JUV | 1:02.616 | ||
RACE: 204 HEAT: 7 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 167. | PARCZEWSKA Karolina | POL | 50.321 | ||
2 | (3) | 128. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 50.913 | ||
3 | (4) | 44. | MANYCHOVÁ Karin | CZE-NACH | 52.362 | ||
4 | (5) | 139. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | NO TIME | finished | |
- | (1) | 140. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | - | false start->to E | |
- | (2) | 5. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | - | false start->to E | |
RACE: 205 HEAT: 8 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 121. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 50.979 | ||
2 | (2) | 46. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 51.061 | ||
3 | (3) | 146. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 51.229 | ||
4 | (5) | 99. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 51.235 | ||
5 | (4) | 161. | JAŻDŻYŃSKA Ada | POL-ORZEL | 51.562 | ||
RACE: 206 HEAT: 9 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 23. | POPLOVA Michaela | CZE-BZKP | 49.481 | ||
2 | (3) | 194. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 49.731 | ||
3 | (4) | 71. | KORMÁNYOS Nina | HUN-SZKE | 49.873 | ||
4 | (2) | 62. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 50.036 | ||
5 | (5) | 122. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 50.213 | ||
RACE: 207 HEAT: 10 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 67. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 48.496 | ||
2 | (2) | 129. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 48.598 | ||
3 | (3) | 202. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 49.641 | ||
4 | (4) | 166. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | 49.829 | ||
5 | (5) | 123. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 50.196 |