ISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
Heat Results
2. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS QUARTER-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 172 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 163. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 51.741 | ||
2 | (2) | 141. | CHILIMONIUK Kinga | POL-JUV | 51.755 | ||
3 | (3) | 100. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 53.510 | ||
4 | (4) | 162. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 55.344 | ||
RACE: 173 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 167. | PARCZEWSKA Karolina | POL | 49.369 | addTo.->to B | |
2 | (2) | 165. | GRUDYSZ Malwina | POL | 51.637 | ||
3 | (3) | 28. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE-KSB | 54.468 | ||
4 | (1) | 144. | ORCIUCH Magdalena | POL-JUV | NO TIME | finished | |
RACE: 174 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 99. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 51.624 | addTo.->to B | |
2 | (2) | 22. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE-BZKP | 51.701 | ||
3 | (3) | 48. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 52.833 | ||
4 | (4) | 98. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 53.658 | ||
RACE: 175 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 161. | JAŻDŻYŃSKA Ada | POL-ORZEL | 51.933 | addTo.->to B | |
2 | (3) | 29. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE-KSB | 54.848 | ||
3 | (4) | 147. | WORONIEWSKA Maria | POL-JUV | 57.361 | ||
4 | (2) | 97. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | NO TIME | finished | |
RACE: 176 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 139. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 51.597 | addTo.->to B | |
2 | (3) | 134. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 52.673 | ||
3 | (5) | 142. | DAKOWICZ Adrianna | POL-JUV | 53.864 | ||
4 | (4) | 143. | GOSK Olga | POL-JUV | 57.168 | ||
- | (1) | 96. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | - | false start->to D | |
RACE: 177 HEAT: 6 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 47. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE-STCZ | 52.613 | ||
2 | (2) | 145. | SAGANEK Kamila | POL-JUV | 52.615 | ||
3 | (1) | 72. | SOMODI Luca | HUN-SZKE | 52.819 | ||
4 | (4) | 15. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 1:14.302 | ||
5 | (3) | 45. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | NO TIME | finished | |
RACE: 178 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 23. | POPLOVA Michaela | CZE-BZKP | 49.086 | ||
2 | (3) | 194. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 49.293 | ||
3 | (2) | 129. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 49.453 | ||
4 | (5) | 140. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | 49.760 | ||
5 | (4) | 5. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 49.982 | ||
RACE: 179 HEAT: 8 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 62. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 49.262 | ||
2 | (3) | 71. | KORMÁNYOS Nina | HUN-SZKE | 49.472 | ||
3 | (4) | 122. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 49.622 | ||
4 | (5) | 46. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 51.438 | ||
- | (2) | 63. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN-JSE | - | impeding->to C | |
RACE: 180 HEAT: 9 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 202. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 49.847 | ||
2 | (3) | 166. | ORZEPOWSKA Hanna | POL | 49.926 | ||
3 | (4) | 128. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 50.865 | ||
- | (1) | 124. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | - | false start->to C | |
- | (5) | 179. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | - | false start->to C | |
RACE: 181 HEAT: 10 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 67. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 48.627 | ||
2 | (4) | 123. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 50.132 | ||
3 | (2) | 121. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 50.221 | ||
4 | (3) | 146. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 51.823 | ||
5 | (5) | 44. | MANYCHOVÁ Karin | CZE-NACH | 52.279 |