ISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 44 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 50. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 1:49.050 | ||
2 | (5) | 130. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 1:50.254 | ||
3 | (2) | 196. | DANKOVÁ Lívia | SVK-SKMA | 2:01.985 | ||
4 | (3) | 154. | KOGUT Julia | POL-MOSIR | 2:04.589 | ||
5 | (4) | 174. | FIEDOROWICZ Janina | POL-WMKS | 2:27.440 | ||
RACE: 45 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 195. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 1:52.158 | ||
2 | (1) | 49. | BLAHOVA Eva | CZE-STCZ | 1:59.031 | ||
3 | (2) | 117. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 2:08.654 | ||
4 | (3) | 175. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 2:17.482 | ||
5 | (4) | 177. | TYBORSKA Amelia | POL-WMKS | 2:21.241 | ||
RACE: 46 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 185. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | 1:47.082 | addTo.->to B | |
2 | (2) | 13. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 1:50.583 | ||
3 | (1) | 6. | CHANCHEVA Adelina | BUL-ICP | 1:58.395 | ||
4 | (5) | 176. | MIERZEJEWSKA Julia | POL-WMKS | 2:06.552 | ||
5 | (3) | 116. | BIRZNIECE Anna | LAT-KSS | 2:07.989 | ||
RACE: 47 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 168. | MAZUR Hanna | POL | 1:44.245 | ||
2 | (2) | 79. | NÓGRÁDI Panka | HUN-TKKSE | 1:44.579 | ||
3 | (7) | 78. | CZANK-VARGA Viktória | HUN-TKKSE | 1:46.455 | ||
4 | (8) | 198. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 1:46.770 | ||
5 | (5) | 156. | WOŹNIAK Kornelia | POL-ORL | 1:47.134 | ||
6 | (6) | 68. | GÖRGÉNYI Antónia | HUN-MTK | 1:57.478 | ||
7 | (4) | 16. | SMOGAR Patricia | CRO | NO TIME | finished adv.->to A | |
- | (3) | 197. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | - | impeding->to C | |
RACE: 48 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 69. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 1:45.124 | ||
2 | (2) | 204. | DEMOCHKO Diana | UKR-KHV | 1:46.543 | ||
3 | (7) | 187. | ŠPAN Dina | SLO | 1:47.940 | ||
4 | (3) | 203. | CHERKASOVA Oleksandra | UKR-KHV | 1:52.875 | ||
5 | (5) | 101. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 1:54.656 | ||
6 | (6) | 80. | RIKK Tímea | HUN-TKKSE | 1:55.551 | ||
7 | (4) | 102. | GINTERE Madara | LAT-JLSS | 1:56.434 |