ISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
Heat Results
2. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS QUARTER-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 158 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 49. | BLAHOVA Eva | CZE-STCZ | NO TIME | ||
2 | (3) | 116. | BIRZNIECE Anna | LAT-KSS | NO TIME | finished adv.->to E | |
3 | (4) | 175. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | NO TIME | ||
4 | (1) | 6. | CHANCHEVA Adelina | BUL-ICP | NO TIME | ||
RACE: 159 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 13. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 54.635 | ||
2 | (3) | 196. | DANKOVÁ Lívia | SVK-SKMA | 57.591 | ||
3 | (2) | 154. | KOGUT Julia | POL-MOSIR | 57.668 | ||
4 | (4) | 176. | MIERZEJEWSKA Julia | POL-WMKS | NO TIME | finished | |
RACE: 160 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 16. | SMOGAR Patricia | CRO | 52.897 | ||
2 | (1) | 80. | RIKK Tímea | HUN-TKKSE | 54.772 | ||
3 | (2) | 117. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 1:01.521 | ||
4 | (5) | 177. | TYBORSKA Amelia | POL-WMKS | 1:04.879 | ||
5 | (3) | 174. | FIEDOROWICZ Janina | POL-WMKS | 1:10.855 | ||
RACE: 161 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 168. | MAZUR Hanna | POL | 50.094 | ||
2 | (1) | 187. | ŠPAN Dina | SLO | 50.245 | ||
3 | (3) | 197. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | 50.387 | ||
4 | (4) | 68. | GÖRGÉNYI Antónia | HUN-MTK | 53.427 | ||
RACE: 162 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 195. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 51.009 | ||
2 | (2) | 50. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 51.156 | ||
3 | (3) | 204. | DEMOCHKO Diana | UKR-KHV | 51.786 | ||
4 | (4) | 203. | CHERKASOVA Oleksandra | UKR-KHV | 54.113 | ||
RACE: 163 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 69. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 49.733 | ||
2 | (3) | 130. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 52.980 | ||
3 | (4) | 101. | GELVERE Paula | LAT-JLSS | 55.051 | ||
4 | (1) | 185. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | 1:01.128 | ||
RACE: 164 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 79. | NÓGRÁDI Panka | HUN-TKKSE | 50.253 | ||
2 | (2) | 156. | WOŹNIAK Kornelia | POL-ORL | 50.470 | ||
3 | (3) | 78. | CZANK-VARGA Viktória | HUN-TKKSE | 51.580 | ||
4 | (5) | 198. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 52.646 | ||
5 | (4) | 102. | GINTERE Madara | LAT-JLSS | 54.267 | addTo.->to D |