ISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
Heat Results
3. Distance | |||||||
MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 322 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 227. | NEMIRO Vladyslav | UKR-KHV | 1:36.833 | ||
2 | (1) | 221. | BIELIEVTSOV RAMIL | UKR-KHV | 1:39.717 | ||
3 | (3) | 3. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | 1:44.059 | ||
4 | (4) | 60. | BOHN Zsombor | HUN-FTC | 1:44.684 | ||
5 | (5) | 21. | HORVAT Matija | CRO | 1:57.659 | ||
6 | (6) | 190. | GAL Vid | SLO | 1:59.797 | ||
RACE: 323 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 85. | GERA Márton | HUN-TKKSE | 1:57.003 | ||
2 | (3) | 228. | POKROVSKYI Dmytro | UKR-KHV | 1:57.049 | ||
3 | (1) | 191. | PINTAR SENICA Valentino | SLO | 1:59.638 | ||
4 | (4) | 4. | LIU Heinrich | AUT | 2:10.619 | ||
- | (5) | 224. | MOISEYEV Nikita | UKR-KHV | - | no finish | |
RACE: 324 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 2. | ANDERMANN Nicolas | AUT | 1:44.980 | ||
2 | (4) | 93. | SADOVNIKOV Vadim | KAZ | 1:45.496 | ||
3 | (5) | 223. | GLOTOV Mykyta | UKR-KHV | 1:47.427 | ||
4 | (1) | 225. | MOSHENSKYI Bohdan | UKR-KHV | 1:47.520 | ||
5 | (2) | 138. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 1:49.748 | ||
RACE: 325 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 222. | FEDORENKO Danylo | UKR-KHV | 1:38.953 | ||
2 | (4) | 95. | ZHANNISOV Sanzhar | KAZ | 1:39.244 | ||
3 | (6) | 91. | KLIMENKO Valeriy | KAZ | 1:39.459 | ||
4 | (1) | 152. | BIELECKI Jakub | POL-JUV | 1:41.034 | ||
5 | (3) | 61. | VÉGI Dániel | HUN-FTC | 1:41.216 | ||
6 | (2) | 153. | WERPACHOWSKI Patryk | POL-JUV | 1:46.868 | ||
RACE: 326 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 88. | IVCHENKO Gleb | KAZ | 1:37.190 | ||
2 | (3) | 89. | KASSENULY Rakhat | KAZ | 1:37.934 | ||
3 | (4) | 43. | PROKOP Michal | CZE-KSB | 1:38.705 | ||
4 | (1) | 164. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 1:42.678 | ||
RACE: 327 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 42. | FAJKUS Radek | CZE-KSB | 1:33.099 | ||
2 | (2) | 94. | YURCHUK Daniel | KAZ | 1:33.658 | ||
3 | (1) | 90. | KHVAN Anton | KAZ | 1:33.727 | ||
4 | (3) | 226. | NEMIRO Nikita | UKR-KHV | 1:34.170 | ||
- | (4) | 92. | NASSEN Aibek | KAZ | - | no finish |