ISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 361 HEAT: 1 GROUP: G Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 145. | SAGANEK Kamila | POL-JUV | NO TIME | finished | |
RACE: 362 HEAT: 2 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (7) | 15. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 1:54.552 | ||
2 | (3) | 162. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 1:56.027 | ||
3 | (2) | 100. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 1:56.256 | ||
4 | (1) | 142. | DAKOWICZ Adrianna | POL-JUV | 1:56.487 | ||
5 | (4) | 98. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 1:57.720 | ||
6 | (5) | 147. | WORONIEWSKA Maria | POL-JUV | 2:00.722 | ||
7 | (6) | 143. | GOSK Olga | POL-JUV | 2:00.942 | ||
RACE: 363 HEAT: 3 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 129. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 1:45.076 | ||
2 | (2) | 141. | CHILIMONIUK Kinga | POL-JUV | 1:46.533 | ||
3 | (4) | 45. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 1:49.019 | ||
4 | (6) | 134. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 1:49.583 | ||
5 | (3) | 97. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 1:50.802 | ||
6 | (5) | 29. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE-KSB | 1:50.973 | ||
- | (7) | 28. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE-KSB | - | impeding | |
RACE: 364 HEAT: 4 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 5. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 1:43.948 | ||
2 | (2) | 44. | MANYCHOVÁ Karin | CZE-NACH | 1:46.183 | ||
3 | (1) | 128. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 1:46.266 | ||
4 | (6) | 72. | SOMODI Luca | HUN-SZKE | 1:46.453 | ||
5 | (7) | 161. | JAŻDŻYŃSKA Ada | POL-ORZEL | 1:46.552 | ||
6 | (4) | 179. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 1:47.965 | ||
7 | (5) | 96. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 1:48.587 | ||
8 | (8) | 48. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 2:00.683 | ||
RACE: 365 HEAT: 5 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 71. | KORMÁNYOS Nina | HUN-SZKE | 1:44.200 | ||
2 | (2) | 123. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:44.286 | ||
3 | (3) | 165. | GRUDYSZ Malwina | POL | 1:44.400 | ||
4 | (7) | 139. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 1:45.339 | ||
5 | (1) | 99. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 1:47.146 | ||
6 | (5) | 163. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 1:47.630 | ||
7 | (6) | 146. | SUHAK Karolina | POL-JUV | 1:48.250 | ||
RACE: 366 HEAT: 6 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 67. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 1:42.472 | ||
2 | (2) | 202. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 1:42.533 | ||
3 | (4) | 121. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1:42.694 | ||
4 | (3) | 46. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 1:44.215 | ||
5 | (6) | 22. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE-BZKP | 1:46.519 | ||
6 | (5) | 47. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE-STCZ | 1:46.550 | ||
7 | (7) | 144. | ORCIUCH Magdalena | POL-JUV | 1:47.560 | ||
RACE: 367 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 23. | POPLOVA Michaela | CZE-BZKP | 1:40.676 | ||
2 | (1) | 167. | PARCZEWSKA Karolina | POL | 1:40.731 | ||
3 | (5) | 194. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 1:40.846 | ||
4 | (2) | 124. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:41.474 | ||
5 | (3) | 62. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 1:41.708 | ||
6 | (8) | 122. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 1:43.374 | ||
7 | (6) | 63. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN-JSE | 1:45.264 | ||
8 | (7) | 140. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | 1:47.108 |