ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Budapest,HUN LiveStrea, 20.09. - 22.09.2019
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR B MEN SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 281 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 162. | SAIAPIN Roman | RUS-PET | 1:44.305 | ||
2 | (2) | 2. | WOLF Tobias | AUT | 1:44.572 | ||
3 | (4) | 61. | VÉGI Dániel | HUN-FTC | 1:45.566 | ||
4 | (3) | 60. | BOHN Zsombor | HUN-FTC | 1:49.282 | ||
RACE: 282 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 139. | NIEWIŃSKI Michał | POL | 1:32.074 | ||
2 | (1) | 161. | PONOMARENKO Vladimir | RUS-PET | 1:35.238 | ||
3 | (2) | 84. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 1:35.433 | ||
4 | (3) | 187. | BUKSAR Marian | SVK-STEZ | 1:39.694 | ||
RACE: 283 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 197. | HAN Ömer Faruk | TUR | 1:39.604 | ||
2 | (1) | 120. | CECH Danielius | LTU | 1:40.857 | ||
3 | (2) | 77. | KRAUSZ Ármin | HUN | 1:41.755 | ||
4 | (3) | 185. | SAFKO Jakub | SVK-SKMA | 1:51.763 | ||
- | (5) | 1. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | - | no start | |
RACE: 284 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 199. | TAHTACİ Murat | TUR | 1:55.951 | ||
2 | (4) | 80. | ZSIGÓ Máté | HUN | 1:58.861 | ||
3 | (2) | 138. | GŁOWACKI Kacper | POL | 1:59.620 | ||
4 | (3) | 164. | TIULIN Daniil | RUS-PET | 1:59.878 | ||
5 | (5) | 159. | ILIN Aleksandr | RUS-PET | NO TIME | finished | |
RACE: 285 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 78. | NÓGRÁDI Bence | HUN | 1:29.860 | ||
2 | (2) | 76. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | 1:30.127 | ||
3 | (1) | 27. | KALCHEV Lyubomir | BUL | 1:30.530 | ||
4 | (5) | 160. | PETRUSHENKOV Egor | RUS-PET | 1:30.704 | ||
5 | (4) | 79. | ZHANG Yu Jie Dominik | HUN | 1:32.505 | ||
RACE: 286 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 196. | HAN Muhammed Emir | TUR | 1:31.456 | ||
2 | (1) | 52. | VOLET Gabriel Jean | FRA-OAST | 1:31.516 | ||
3 | (3) | 198. | KELEŞ Emirhan | TUR | 1:31.604 | ||
4 | (5) | 163. | SHEVELEV Maxim | RUS-PET | 1:54.090 | advanced | |
5 | (2) | 19. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | NO TIME | finished |