ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR B MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 300 HEAT: 1 GROUP: H Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 2. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | 1:46.377 | ||
2 | (1) | 19. | ZOTEV Kostadin | BUL | 2:07.097 | ||
RACE: 301 HEAT: 2 GROUP: G Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 176. | VARGOSKO Jan | SVK-SKMA | 1:42.104 | ||
2 | (2) | 18. | DAPCHEV Petko | BUL | 1:42.912 | ||
3 | (3) | 160. | ZGRZYWA Marek | POL-STOCZ | 1:43.376 | ||
- | (1) | 145. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | - | no start | |
- | (4) | 80. | ZHANG Yu Jie Dominik | HUN-MTK | - | impeding | |
RACE: 302 HEAT: 3 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 10. | AKIMAU ULADZISLAU | BLR | 1:37.064 | ||
2 | (2) | 131. | WERPACHOWSKI Patryk | POL-JUV | 1:38.481 | ||
3 | (3) | 140. | PAWŁOWSKI Michał | POL-MOSIR | 1:38.680 | ||
4 | (1) | 129. | SZKIL Piotr | POL-JUV | 1:39.028 | ||
5 | (4) | 146. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 1:40.791 | ||
RACE: 303 HEAT: 4 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 11. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 1:41.997 | ||
2 | (4) | 79. | VÉGI Dániel | HUN-MTK | 1:42.563 | ||
3 | (1) | 175. | CSILLAG Csongor József | ROU | 1:43.467 | ||
4 | (3) | 108. | CECH Danielius | LTU | 1:54.962 | ||
5 | (6) | 24. | KALCHEV Lyubomir | BUL-ICP | NO TIME | finished | |
- | (2) | 38. | SUMAN Stribor | CRO | - | impeding | |
RACE: 304 HEAT: 5 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 96. | KHVAN Anton | KAZ | 1:36.387 | ||
2 | (5) | 12. | ZHERMANAU ALIAKSANDR | BLR | 1:36.686 | ||
3 | (6) | 74. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 1:37.582 | ||
4 | (1) | 130. | WASILEWSKI Jakub | POL-JUV | 1:40.300 | ||
5 | (3) | 186. | ATAN Metehan | TUR | NO TIME | finished | |
- | (4) | 75. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | - | no start | |
RACE: 305 HEAT: 6 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 95. | KASSENULY Rakhat | KAZ | 1:42.627 | ||
2 | (3) | 156. | BIELECKI Jakub | POL | 1:42.989 | ||
3 | (2) | 128. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 1:43.163 | ||
4 | (5) | 51. | FAJKUS Radek | CZE | NO TIME | finished | |
- | (4) | 202. | FEDORENKO Danylo | UKR-KHV | - | impeding | |
RACE: 306 HEAT: 7 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 97. | ZHANNISOV Sanzhar | KAZ | 1:30.748 | ||
2 | (2) | 69. | SZIGETI Ádám | HUN | 1:31.838 | ||
3 | (4) | 187. | HAN Muhammed Emir | TUR | 1:43.361 | ||
- | (3) | 158. | MIKOŁAJUK Mateusz | POL | - | impeding | |
- | (5) | 157. | KŁUJSZO Ignacy | POL | - | impeding | |
RACE: 307 HEAT: 8 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 185. | AKAR Furkan | TUR | 1:37.826 | ||
2 | (4) | 68. | NÓGRÁDI Bence | HUN | 1:52.431 | ||
3 | (1) | 67. | BONTOVICS Balázs | HUN | NO TIME | finished | |
- | (3) | 98. | BERZINS Reinis | LAT | - | penalty | |
- | (5) | 70. | TALABOS Attila | HUN | - | penalty |