ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Sanok, POL, 23.11. - 25.11.2018
Heat Results
2. Distance | |||||||
JUNIOR B MEN FINAL 500 m | |||||||
RACE: 194 HEAT: 1 GROUP: I Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 11. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 48.289 | ||
2 | (3) | 146. | RYBAK Arkadiusz | POL-ORZEL | 48.636 | ||
3 | (1) | 19. | ZOTEV Kostadin | BUL | NO TIME | finished | |
RACE: 195 HEAT: 2 GROUP: H Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 80. | ZHANG Yu Jie Dominik | HUN-MTK | 49.648 | ||
2 | (2) | 2. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | 50.071 | ||
3 | (3) | 175. | CSILLAG Csongor József | ROU | 50.534 | ||
4 | (5) | 18. | DAPCHEV Petko | BUL | 51.326 | ||
5 | (4) | 160. | ZGRZYWA Marek | POL-STOCZ | 52.534 | ||
RACE: 196 HEAT: 3 GROUP: G Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 10. | AKIMAU ULADZISLAU | BLR | 46.837 | ||
2 | (2) | 131. | WERPACHOWSKI Patryk | POL-JUV | 47.415 | ||
3 | (3) | 176. | VARGOSKO Jan | SVK-SKMA | 47.560 | ||
4 | (4) | 140. | PAWŁOWSKI Michał | POL-MOSIR | 48.292 | ||
5 | (5) | 108. | CECH Danielius | LTU | 51.939 | ||
RACE: 197 HEAT: 4 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 202. | FEDORENKO Danylo | UKR-KHV | 47.826 | ||
2 | (3) | 145. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 47.929 | ||
3 | (4) | 74. | ZSIGÓ Bence | HUN-JSE | 55.868 | ||
4 | (2) | 129. | SZKIL Piotr | POL-JUV | 56.020 | ||
RACE: 198 HEAT: 5 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 24. | KALCHEV Lyubomir | BUL-ICP | 44.845 | ||
2 | (2) | 128. | NIEWIŃSKI Michał | POL-JUV | 45.589 | ||
3 | (5) | 79. | VÉGI Dániel | HUN-MTK | 47.976 | ||
4 | (6) | 130. | WASILEWSKI Jakub | POL-JUV | 48.191 | ||
5 | (4) | 38. | SUMAN Stribor | CRO | NO TIME | finished | |
- | (3) | 12. | ZHERMANAU ALIAKSANDR | BLR | - | no finish | |
RACE: 199 HEAT: 6 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 69. | SZIGETI Ádám | HUN | 45.285 | ||
2 | (1) | 156. | BIELECKI Jakub | POL | 46.152 | ||
3 | (4) | 75. | ZSIGÓ Máté | HUN-JSE | 58.220 | ||
4 | (3) | 96. | KHVAN Anton | KAZ | 58.853 | ||
RACE: 200 HEAT: 7 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 158. | MIKOŁAJUK Mateusz | POL | 44.301 | ||
2 | (2) | 95. | KASSENULY Rakhat | KAZ | 45.042 | ||
3 | (3) | 51. | FAJKUS Radek | CZE | 47.556 | ||
- | (4) | 187. | HAN Muhammed Emir | TUR | - | false start | |
RACE: 201 HEAT: 8 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 157. | KŁUJSZO Ignacy | POL | 44.520 | ||
2 | (1) | 70. | TALABOS Attila | HUN | 45.285 | ||
3 | (3) | 97. | ZHANNISOV Sanzhar | KAZ | 45.757 | ||
- | (2) | 186. | ATAN Metehan | TUR | - | impeding | |
RACE: 202 HEAT: 9 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 185. | AKAR Furkan | TUR | 43.729 | ||
2 | (3) | 98. | BERZINS Reinis | LAT | 43.829 | ||
3 | (4) | 67. | BONTOVICS Balázs | HUN | 43.923 | ||
4 | (2) | 68. | NÓGRÁDI Bence | HUN | 44.106 |