Danubia 2 - CZECH OPEN - Benátky n/J /CZE, 07.10. - 09.10.2016
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 188 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 166. | ZELINSKA Ema | SVK | 1:50.375 | ||
2 | (4) | 49. | DOBRÁN Fanni | HUN | 1:50.501 | ||
3 | (2) | 59. | NAGY Anna Kerubina | HUN-JSE | 1:51.481 | ||
4 | (1) | 63. | TÓTH Zsófi | HUN-MTK | 1:53.297 | ||
RACE: 189 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 155. | KRYLOVA Alena | RUS-YEK | 1:46.658 | ||
2 | (1) | 98. | KOWALEWSKA Marcelina | POL-JUV | 1:49.206 | ||
3 | (2) | 61. | ALBERT Viktória | HUN-MTK | 1:50.312 | ||
4 | (4) | 156. | LES Ina | SLO | 2:01.331 | ||
RACE: 190 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 165. | RUSNAKOVA Petra | SVK | 1:44.399 | ||
2 | (1) | 50. | KURTA Bíborka | HUN | 1:46.572 | ||
3 | (4) | 175. | ANDRIEIEVA Nina | UKR-KYIV | 1:46.727 | ||
4 | (3) | 75. | KATONA Lilla | HUN-PSN | NO TIME | ||
RACE: 191 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 17. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE-KSB | 1:47.468 | ||
2 | (3) | 53. | VARGA Regina Eszter | HUN | 1:47.659 | ||
3 | (1) | 164. | PAVLIKOVÁ Simona | SVK | 1:50.412 | ||
4 | (2) | 62. | DOBROVITS Ilona Ilka | HUN-MTK | 2:07.967 | ||
RACE: 192 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 163. | FILIPOVA Lucia | SVK | 1:46.796 | ||
2 | (4) | 123. | ŻAK Wiktoria | POL | 1:47.616 | ||
3 | (1) | 99. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL-JUV | 1:48.373 | ||
4 | (2) | 129. | DUNST Wiktoria | POL-STOCZ | 1:58.091 | ||
RACE: 193 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 122. | TKACZUK Wiktoria | POL | 1:49.335 | ||
2 | (2) | 51. | SOMOGYI Barbara | HUN | 1:49.467 | ||
3 | (1) | 130. | PIÓRECKA Maria | POL-STOCZ | 1:52.340 | ||
4 | (3) | 84. | LEINBERGA Helena Dzeina | LAT-SPARS | 1:53.913 | ||
RACE: 194 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 52. | TIAN Rixin | HUN | 1:56.275 | ||
2 | (3) | 176. | MAKOVETSKA Anna | UKR-KYIV | 1:58.877 | ||
3 | (5) | 5. | IVANDIĆ Maja | CRO | 2:00.072 | ||
4 | (2) | 115. | RUMAK Zuzanna | POL-ORZEL | 2:00.265 | ||
5 | (4) | 43. | GRYGAROVÁ Lenka | CZE-STCZ | 2:08.542 | ||
JUNIOR C GIRLS QUARTER-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 215 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 122. | TKACZUK Wiktoria | POL | 1:48.122 | ||
2 | (2) | 53. | VARGA Regina Eszter | HUN | 1:48.237 | ||
3 | (1) | 50. | KURTA Bíborka | HUN | 1:49.489 | ||
4 | (3) | 98. | KOWALEWSKA Marcelina | POL-JUV | 1:53.260 | ||
RACE: 216 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 155. | KRYLOVA Alena | RUS-YEK | 1:49.023 | ||
2 | (3) | 166. | ZELINSKA Ema | SVK | 1:50.214 | ||
3 | (2) | 51. | SOMOGYI Barbara | HUN | 1:50.980 | ||
4 | (4) | 176. | MAKOVETSKA Anna | UKR-KYIV | 1:55.296 | ||
RACE: 217 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 163. | FILIPOVA Lucia | SVK | 1:48.077 | ||
2 | (1) | 165. | RUSNAKOVA Petra | SVK | 1:48.165 | ||
3 | (3) | 17. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE-KSB | 1:49.356 | ||
4 | (4) | 99. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL-JUV | 1:49.543 | ||
RACE: 218 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 52. | TIAN Rixin | HUN | 1:47.173 | ||
2 | (3) | 49. | DOBRÁN Fanni | HUN | 1:48.907 | ||
3 | (2) | 123. | ŻAK Wiktoria | POL | 1:49.671 | ||
4 | (1) | 175. | ANDRIEIEVA Nina | UKR-KYIV | 1:52.549 | ||
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 235 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 155. | KRYLOVA Alena | RUS-YEK | 1:37.815 | ||
2 | (2) | 165. | RUSNAKOVA Petra | SVK | 1:37.905 | ||
3 | (1) | 163. | FILIPOVA Lucia | SVK | 1:42.510 | ||
4 | (4) | 166. | ZELINSKA Ema | SVK | 1:52.571 | ||
RACE: 236 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 52. | TIAN Rixin | HUN | 1:41.609 | ||
2 | (4) | 49. | DOBRÁN Fanni | HUN | 1:42.820 | ||
3 | (3) | 53. | VARGA Regina Eszter | HUN | 1:44.564 | ||
4 | (2) | 122. | TKACZUK Wiktoria | POL | 1:45.669 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 265 HEAT: 1 GROUP: G Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 75. | KATONA Lilla | HUN-PSN | 1:48.889 | ||
2 | (1) | 115. | RUMAK Zuzanna | POL-ORZEL | 1:55.857 | ||
3 | (2) | 156. | LES Ina | SLO | 2:01.939 | ||
4 | (4) | 62. | DOBROVITS Ilona Ilka | HUN-MTK | 2:17.960 | ||
5 | (5) | 43. | GRYGAROVÁ Lenka | CZE-STCZ | 2:19.129 | ||
RACE: 266 HEAT: 2 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 63. | TÓTH Zsófi | HUN-MTK | 1:48.530 | ||
2 | (2) | 84. | LEINBERGA Helena Dzeina | LAT-SPARS | 1:48.903 | ||
3 | (4) | 5. | IVANDIĆ Maja | CRO | 1:49.036 | ||
4 | (3) | 129. | DUNST Wiktoria | POL-STOCZ | 1:57.898 | ||
RACE: 267 HEAT: 3 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 164. | PAVLIKOVÁ Simona | SVK | 1:49.351 | ||
2 | (4) | 130. | PIÓRECKA Maria | POL-STOCZ | 1:50.156 | ||
3 | (1) | 61. | ALBERT Viktória | HUN-MTK | 2:04.204 | ||
4 | (3) | 59. | NAGY Anna Kerubina | HUN-JSE | NO TIME | ||
RACE: 268 HEAT: 4 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 98. | KOWALEWSKA Marcelina | POL-JUV | 1:46.580 | ||
2 | (2) | 175. | ANDRIEIEVA Nina | UKR-KYIV | 1:47.232 | ||
3 | (1) | 99. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL-JUV | 1:48.165 | ||
4 | (4) | 176. | MAKOVETSKA Anna | UKR-KYIV | 1:48.175 | ||
RACE: 269 HEAT: 5 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 123. | ŻAK Wiktoria | POL | 1:48.113 | ||
2 | (1) | 17. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE-KSB | 1:48.745 | ||
3 | (4) | 51. | SOMOGYI Barbara | HUN | 1:49.286 | ||
4 | (2) | 50. | KURTA Bíborka | HUN | 1:53.680 | ||
RACE: 270 HEAT: 6 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 163. | FILIPOVA Lucia | SVK | 1:54.237 | ||
2 | (4) | 166. | ZELINSKA Ema | SVK | 1:54.298 | ||
- | (2) | 53. | VARGA Regina Eszter | HUN | - | no finish | |
- | (3) | 122. | TKACZUK Wiktoria | POL | - | impeding | |
RACE: 271 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 155. | KRYLOVA Alena | RUS-YEK | 1:51.275 | ||
2 | (2) | 165. | RUSNAKOVA Petra | SVK | 1:51.361 | ||
3 | (3) | 52. | TIAN Rixin | HUN | 1:51.533 | ||
4 | (4) | 49. | DOBRÁN Fanni | HUN | 1:55.328 |
Danubia 2 - CZECH OPEN - Benátky n/J /CZE, 07.10. - 09.10.2016
Distance Classification
JUNIOR C GIRLS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 155. | KRYLOVA Alena | RUS-YEK | 34 | 1 | 1:37.815 | ||
2. | A | 2. | 165. | RUSNAKOVA Petra | SVK | 21 | 2 | 1:37.905 | ||
3. | A | 3. | 52. | TIAN Rixin | HUN | 13 | 3 | 1:41.609 | ||
4. | A | 4. | 49. | DOBRÁN Fanni | HUN | 8 | 4 | 1:42.820 | ||
5. | B | 1. | 163. | FILIPOVA Lucia | SVK | 5 | 1:42.510 | |||
6. | B | 2. | 166. | ZELINSKA Ema | SVK | 6 | 1:50.214 | |||
7. | B | - | 53. | VARGA Regina Eszter | HUN | 7 | 1:44.564 | |||
8. | B | - | 122. | TKACZUK Wiktoria | POL | 8 | 1:45.669 | |||
9. | C | 1. | 123. | ŻAK Wiktoria | POL | 9 | 1:47.616 | |||
10. | C | 2. | 17. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE-KSB | 10 | 1:47.468 | |||
11. | C | 3. | 51. | SOMOGYI Barbara | HUN | 11 | 1:49.286 | |||
12. | C | 4. | 50. | KURTA Bíborka | HUN | 12 | 1:46.572 | |||
13. | D | 1. | 98. | KOWALEWSKA Marcelina | POL-JUV | 13 | 1:46.580 | |||
14. | D | 2. | 175. | ANDRIEIEVA Nina | UKR-KYIV | 14 | 1:46.727 | |||
15. | D | 3. | 99. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL-JUV | 15 | 1:48.165 | |||
16. | D | 4. | 176. | MAKOVETSKA Anna | UKR-KYIV | 16 | 1:48.175 | |||
17. | E | 1. | 164. | PAVLIKOVÁ Simona | SVK | 17 | 1:49.351 | |||
18. | E | 2. | 130. | PIÓRECKA Maria | POL-STOCZ | 18 | 1:50.156 | |||
19. | E | 3. | 61. | ALBERT Viktória | HUN-MTK | 19 | 1:50.312 | |||
20. | E | 4. | 59. | NAGY Anna Kerubina | HUN-JSE | 20 | 1:51.481 | |||
21. | F | 1. | 63. | TÓTH Zsófi | HUN-MTK | 21 | 1:48.530 | |||
22. | F | 2. | 84. | LEINBERGA Helena Dzeina | LAT-SPARS | 22 | 1:48.903 | |||
23. | F | 3. | 5. | IVANDIĆ Maja | CRO | 23 | 1:49.036 | |||
24. | F | 4. | 129. | DUNST Wiktoria | POL-STOCZ | 24 | 1:57.898 | |||
25. | G | 1. | 75. | KATONA Lilla | HUN-PSN | 25 | 1:48.889 | |||
26. | G | 2. | 115. | RUMAK Zuzanna | POL-ORZEL | 26 | 1:55.857 | |||
27. | G | 3. | 156. | LES Ina | SLO | 27 | 2:01.331 | |||
28. | G | 4. | 62. | DOBROVITS Ilona Ilka | HUN-MTK | 28 | 2:07.967 | |||
29. | G | 5. | 43. | GRYGAROVÁ Lenka | CZE-STCZ | 29 | 2:08.542 |