Danubia 4 - SANOK OPEN 2016, Sanok, POL, 16.12. - 18.12.2016
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR B MEN HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 272 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 66. | RAMANAUSKAS Salvijus | LTU | 1:37.148 | ||
2 | (3) | 32. | RÉVÉSZ Gergő | HUN | 1:37.259 | ||
3 | (4) | 27. | SEJPAL Zdenek | CZE | 1:40.405 | ||
4 | (1) | 46. | TAKÁCS Norbert | HUN-SZKE | 1:41.444 | ||
RACE: 273 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 34. | TIBORCZ Dániel | HUN | 1:35.255 | ||
2 | (1) | 167. | RINGER Oliver | SVK | 1:35.870 | ||
3 | (2) | 60. | PILAGS Arturs | LAT-SPARS | 1:36.209 | ||
- | (3) | 9. | HAPON Vladislav | BLR | - | no start | |
RACE: 274 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 51. | KRŪZBERGS Roberts | LAT | 1:38.176 | ||
2 | (4) | 146. | URLEP Bor Luka | SLO | 1:38.894 | ||
3 | (1) | 166. | MARCIN Matus | SVK | NO TIME | advanced | |
- | (3) | 203. | IOFIN Denys | UKR-KYIV | - | impeding | |
RACE: 275 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 33. | SZIKLÁSI András | HUN | 1:36.718 | ||
2 | (3) | 8. | DAMARATSKY Yahor | BLR | 1:37.274 | ||
3 | (2) | 138. | KAZANTSEV Aleksandr | RUS-PET | 1:37.908 | ||
4 | (5) | 193. | KHOCHYN Mykyta | UKR-KHV | 1:38.516 | ||
5 | (4) | 127. | PRZYBYLAK Adam | POL-WMKS | NO TIME | finished | |
RACE: 276 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 194. | NEMIRO Nikita | UKR-KHV | 1:35.905 | ||
2 | (4) | 132. | SZÁSZ Attila | ROU | 1:36.173 | ||
3 | (1) | 168. | VELIČKO Patrik | SVK | 1:42.778 | ||
4 | (3) | 185. | EREN Muhammed | TUR | 1:42.821 | ||
RACE: 277 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 117. | GISZKA Krystian | POL | 1:32.032 | ||
2 | (3) | 43. | SIRÁLY Farkas | HUN-MTK | 1:36.937 | ||
3 | (2) | 186. | ÖZDEN Fatih | TUR | 1:39.139 | ||
4 | (4) | 35. | VAJDA Balázs | HUN | NO TIME | finished | |
RACE: 278 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 31. | NEMES Krisztián | HUN | 1:41.160 | ||
2 | (3) | 165. | CUJA Michal | SVK | 1:42.125 | ||
3 | (4) | 139. | NOVOZILOV Mikhail | RUS-PET | NO TIME | advanced | |
- | (2) | 12. | ALIATDZINAU ARTSEM | BLR-ORS | - | impeding | |
JUNIOR B MEN QUARTER-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 288 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 35. | VAJDA Balázs | HUN | 1:52.806 | ||
2 | (2) | 27. | SEJPAL Zdenek | CZE | 1:54.636 | ||
3 | (3) | 168. | VELIČKO Patrik | SVK | 1:55.059 | ||
4 | (4) | 185. | EREN Muhammed | TUR | 1:55.523 | ||
- | (1) | 138. | KAZANTSEV Aleksandr | RUS-PET | - | no start | |
RACE: 289 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 193. | KHOCHYN Mykyta | UKR-KHV | 1:37.195 | ||
2 | (2) | 186. | ÖZDEN Fatih | TUR | 1:37.291 | ||
3 | (3) | 46. | TAKÁCS Norbert | HUN-SZKE | 1:37.324 | ||
4 | (4) | 127. | PRZYBYLAK Adam | POL-WMKS | 1:55.456 | ||
RACE: 290 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 34. | TIBORCZ Dániel | HUN | 1:42.418 | ||
2 | (3) | 132. | SZÁSZ Attila | ROU | 1:42.438 | ||
3 | (2) | 167. | RINGER Oliver | SVK | 1:44.092 | ||
4 | (4) | 60. | PILAGS Arturs | LAT-SPARS | 1:44.160 | ||
RACE: 291 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 66. | RAMANAUSKAS Salvijus | LTU | 1:48.259 | ||
2 | (1) | 117. | GISZKA Krystian | POL | 1:48.338 | ||
3 | (4) | 146. | URLEP Bor Luka | SLO | 1:50.373 | ||
4 | (3) | 8. | DAMARATSKY Yahor | BLR | 1:50.478 | ||
RACE: 292 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 51. | KRŪZBERGS Roberts | LAT | 1:47.004 | ||
2 | (1) | 194. | NEMIRO Nikita | UKR-KHV | 1:47.710 | ||
3 | (4) | 31. | NEMES Krisztián | HUN | 1:48.725 | ||
- | (2) | 43. | SIRÁLY Farkas | HUN-MTK | - | impeding | |
RACE: 293 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 33. | SZIKLÁSI András | HUN | 1:38.249 | ||
2 | (3) | 32. | RÉVÉSZ Gergő | HUN | 1:38.511 | ||
3 | (5) | 139. | NOVOZILOV Mikhail | RUS-PET | 1:41.394 | ||
4 | (4) | 165. | CUJA Michal | SVK | 1:42.558 | ||
5 | (1) | 166. | MARCIN Matus | SVK | 1:44.068 | ||
JUNIOR B MEN SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 321 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 193. | KHOCHYN Mykyta | UKR-KHV | 1:37.025 | ||
2 | (2) | 46. | TAKÁCS Norbert | HUN-SZKE | 1:37.401 | ||
3 | (3) | 168. | VELIČKO Patrik | SVK | 1:39.637 | ||
4 | (4) | 185. | EREN Muhammed | TUR | 1:41.269 | ||
RACE: 322 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 35. | VAJDA Balázs | HUN | 1:50.065 | ||
2 | (3) | 27. | SEJPAL Zdenek | CZE | 1:53.151 | ||
3 | (1) | 186. | ÖZDEN Fatih | TUR | NO TIME | finished | |
- | (4) | 127. | PRZYBYLAK Adam | POL-WMKS | - | no start | |
RACE: 323 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 60. | PILAGS Arturs | LAT-SPARS | 1:38.261 | ||
2 | (1) | 139. | NOVOZILOV Mikhail | RUS-PET | 1:38.373 | ||
3 | (2) | 167. | RINGER Oliver | SVK | 1:38.591 | ||
4 | (4) | 146. | URLEP Bor Luka | SLO | 1:40.378 | ||
RACE: 324 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 165. | CUJA Michal | SVK | 1:40.360 | ||
2 | (3) | 31. | NEMES Krisztián | HUN | 1:40.544 | ||
3 | (4) | 8. | DAMARATSKY Yahor | BLR | 1:41.147 | ||
4 | (2) | 166. | MARCIN Matus | SVK | 1:41.753 | ||
RACE: 325 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 117. | GISZKA Krystian | POL | 1:38.914 | ||
2 | (1) | 51. | KRŪZBERGS Roberts | LAT | 1:39.478 | ||
3 | (3) | 66. | RAMANAUSKAS Salvijus | LTU | 1:39.870 | ||
4 | (2) | 194. | NEMIRO Nikita | UKR-KHV | 1:40.238 | ||
RACE: 326 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 33. | SZIKLÁSI András | HUN | 1:31.411 | ||
2 | (4) | 132. | SZÁSZ Attila | ROU | 1:31.723 | ||
3 | (3) | 34. | TIBORCZ Dániel | HUN | 1:33.061 | ||
4 | (2) | 32. | RÉVÉSZ Gergő | HUN | 1:33.131 | ||
JUNIOR B MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 359 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 168. | VELIČKO Patrik | SVK | 1:44.225 | ||
2 | (3) | 186. | ÖZDEN Fatih | TUR | 1:44.385 | ||
3 | (2) | 185. | EREN Muhammed | TUR | 1:47.807 | ||
RACE: 360 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 35. | VAJDA Balázs | HUN | 1:33.780 | ||
2 | (4) | 27. | SEJPAL Zdenek | CZE | 1:36.791 | ||
3 | (1) | 193. | KHOCHYN Mykyta | UKR-KHV | 1:37.210 | ||
4 | (2) | 46. | TAKÁCS Norbert | HUN-SZKE | 1:37.214 | ||
RACE: 361 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 167. | RINGER Oliver | SVK | 1:35.510 | ||
2 | (2) | 146. | URLEP Bor Luka | SLO | 1:36.056 | ||
3 | (3) | 8. | DAMARATSKY Yahor | BLR | 1:36.765 | ||
4 | (4) | 166. | MARCIN Matus | SVK | 1:37.198 | ||
RACE: 362 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 31. | NEMES Krisztián | HUN | 1:41.815 | ||
2 | (2) | 139. | NOVOZILOV Mikhail | RUS-PET | 1:42.153 | ||
3 | (3) | 165. | CUJA Michal | SVK | 1:42.246 | ||
4 | (1) | 60. | PILAGS Arturs | LAT-SPARS | 1:42.312 | ||
RACE: 363 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 34. | TIBORCZ Dániel | HUN | 1:35.160 | ||
2 | (4) | 194. | NEMIRO Nikita | UKR-KHV | 1:35.247 | ||
3 | (3) | 66. | RAMANAUSKAS Salvijus | LTU | 1:35.320 | ||
4 | (2) | 32. | RÉVÉSZ Gergő | HUN | 1:35.392 | ||
RACE: 364 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 51. | KRŪZBERGS Roberts | LAT | 1:51.395 | ||
2 | (3) | 117. | GISZKA Krystian | POL | 1:51.427 | ||
3 | (2) | 132. | SZÁSZ Attila | ROU | 1:51.541 | ||
4 | (1) | 33. | SZIKLÁSI András | HUN | 1:56.073 |
Danubia 4 - SANOK OPEN 2016, Sanok, POL, 16.12. - 18.12.2016
Distance Classification
JUNIOR B MEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 51. | KRŪZBERGS Roberts | LAT | 34 | 1 | 1:38.176 | ||
2. | A | 2. | 117. | GISZKA Krystian | POL | 21 | 2 | 1:32.032 | ||
3. | A | 3. | 132. | SZÁSZ Attila | ROU | 13 | 3 | 1:31.723 | ||
4. | A | 4. | 33. | SZIKLÁSI András | HUN | 8 | 4 | 1:31.411 | ||
5. | B | 1. | 34. | TIBORCZ Dániel | HUN | 5 | 1:33.061 | |||
6. | B | 2. | 194. | NEMIRO Nikita | UKR-KHV | 6 | 1:35.247 | |||
7. | B | 3. | 66. | RAMANAUSKAS Salvijus | LTU | 7 | 1:35.320 | |||
8. | B | 4. | 32. | RÉVÉSZ Gergő | HUN | 8 | 1:33.131 | |||
9. | C | 1. | 31. | NEMES Krisztián | HUN | 9 | 1:40.544 | |||
10. | C | 2. | 139. | NOVOZILOV Mikhail | RUS-PET | 10 | 1:38.373 | |||
11. | C | 3. | 165. | CUJA Michal | SVK | 11 | 1:40.360 | |||
12. | C | 4. | 60. | PILAGS Arturs | LAT-SPARS | 12 | 1:36.209 | |||
13. | D | 1. | 167. | RINGER Oliver | SVK | 13 | 1:35.510 | |||
14. | D | 2. | 146. | URLEP Bor Luka | SLO | 14 | 1:36.056 | |||
15. | D | 3. | 8. | DAMARATSKY Yahor | BLR | 15 | 1:36.765 | |||
16. | D | 4. | 166. | MARCIN Matus | SVK | 16 | 0:00.000 | |||
17. | E | 1. | 35. | VAJDA Balázs | HUN | 17 | 1:33.780 | |||
18. | E | 2. | 27. | SEJPAL Zdenek | CZE | 18 | 1:36.791 | |||
19. | E | 3. | 193. | KHOCHYN Mykyta | UKR-KHV | 19 | 1:37.025 | |||
20. | E | 4. | 46. | TAKÁCS Norbert | HUN-SZKE | 20 | 1:37.214 | |||
21. | F | 1. | 168. | VELIČKO Patrik | SVK | 21 | 1:39.637 | |||
22. | F | 2. | 186. | ÖZDEN Fatih | TUR | 22 | 1:37.291 | |||
23. | F | 3. | 185. | EREN Muhammed | TUR | 23 | 1:41.269 | |||
SEMI-FINAL | ||||||||||
24. | C | - | 127. | PRZYBYLAK Adam | POL-WMKS | 24 | 1:55.456 | |||
QUARTER-FINAL | ||||||||||
25. | A | - | 43. | SIRÁLY Farkas | HUN-MTK | 25 | 1:36.937 | |||
26. | B | - | 138. | KAZANTSEV Aleksandr | RUS-PET | 26 | 1:37.908 | |||
HEATS | ||||||||||
A | - | 12. | ALIATDZINAU ARTSEM | BLR-ORS | 30 | NO TIME | ||||
A | - | 203. | IOFIN Denys | UKR-KYIV | 30 | NO TIME | ||||
A | - | 9. | HAPON Vladislav | BLR | 30 | NO TIME |