Alpe-Adria Trophy, 3th. Jász Kupa Jászberény, HUN, 23.02. - 24.02.2019
Heat Results
3. Distance | |||||||
WOMEN HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 205 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 39. | TÚRI Anna | HUN-JSE | 2:01.142 | ||
2 | (3) | 63. | VARGA Regina Eszter | HUN-MTK | 2:01.243 | ||
3 | (1) | 117. | JANKOVIC Katarina | SRB | 2:01.454 | ||
4 | (2) | 6. | PRANTL Gabriella | CRO-MET | 2:08.307 | ||
RACE: 206 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 38. | SOMOGYI Barbara | HUN-JSE | 1:51.452 | ||
2 | (4) | 118. | JASIC Petra | SRB | 1:51.587 | ||
3 | (1) | 112. | LES Ina | SLO | 1:54.429 | ||
4 | (3) | 21. | BODNÁR Emma | HUN-DVTK | 2:01.116 | ||
- | (5) | 62. | DOBROVITS Ilona Ilka | HUN-MTK | - | no start | |
RACE: 207 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 119. | OBRADOVIC Anja | SRB | 2:01.110 | ||
2 | (2) | 61. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 2:01.242 | ||
3 | (3) | 37. | NAGY Netti | HUN-JSE | 2:01.286 | ||
4 | (4) | 111. | ERJAVEC Urša | SLO | 2:16.296 | ||
WOMEN SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 227 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 39. | TÚRI Anna | HUN-JSE | 1:52.641 | ||
2 | (4) | 63. | VARGA Regina Eszter | HUN-MTK | 1:52.781 | ||
3 | (2) | 119. | OBRADOVIC Anja | SRB | 1:55.865 | ||
4 | (1) | 112. | LES Ina | SLO | 1:57.558 | ||
RACE: 228 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 61. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 2:09.009 | ||
2 | (1) | 38. | SOMOGYI Barbara | HUN-JSE | 2:09.143 | ||
3 | (2) | 118. | JASIC Petra | SRB | 2:09.856 | ||
4 | (4) | 37. | NAGY Netti | HUN-JSE | 2:12.588 | ||
WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 260 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 117. | JANKOVIC Katarina | SRB | 1:52.842 | ||
2 | (1) | 21. | BODNÁR Emma | HUN-DVTK | 1:58.254 | ||
3 | (3) | 6. | PRANTL Gabriella | CRO-MET | 2:01.765 | ||
4 | (4) | 111. | ERJAVEC Urša | SLO | 2:10.333 | ||
RACE: 261 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 118. | JASIC Petra | SRB | 2:04.521 | ||
2 | (1) | 119. | OBRADOVIC Anja | SRB | 2:04.527 | ||
3 | (4) | 37. | NAGY Netti | HUN-JSE | 2:05.391 | ||
4 | (2) | 112. | LES Ina | SLO | 2:07.402 | ||
RACE: 262 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 39. | TÚRI Anna | HUN-JSE | 1:53.220 | ||
2 | (3) | 61. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 1:53.286 | ||
3 | (2) | 63. | VARGA Regina Eszter | HUN-MTK | 1:53.723 | ||
- | (4) | 38. | SOMOGYI Barbara | HUN-JSE | - | impeding |
Alpe-Adria Trophy, 3th. Jász Kupa Jászberény, HUN, 23.02. - 24.02.2019
Distance Classification
WOMEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 39. | TÚRI Anna | HUN-JSE | 34 | 1 | 1:52.641 | ||
2. | A | 2. | 61. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 21 | 2 | 1:53.286 | ||
3. | A | 3. | 63. | VARGA Regina Eszter | HUN-MTK | 13 | 3 | 1:52.781 | ||
4. | A | - | 38. | SOMOGYI Barbara | HUN-JSE | 5 | 4 | 1:51.452 | ||
5. | B | 1. | 118. | JASIC Petra | SRB | 5 | 5 | 1:51.587 | ||
6. | B | 2. | 119. | OBRADOVIC Anja | SRB | 3 | 6 | 1:55.865 | ||
7. | B | 3. | 37. | NAGY Netti | HUN-JSE | 2 | 7 | 2:01.286 | ||
8. | B | 4. | 112. | LES Ina | SLO | 1 | 8 | 1:54.429 | ||
9. | C | 1. | 117. | JANKOVIC Katarina | SRB | 9 | 1:52.842 | |||
10. | C | 2. | 21. | BODNÁR Emma | HUN-DVTK | 10 | 1:58.254 | |||
11. | C | 3. | 6. | PRANTL Gabriella | CRO-MET | 11 | 2:01.765 | |||
12. | C | 4. | 111. | ERJAVEC Urša | SLO | 12 | 2:10.333 | |||
HEATS | ||||||||||
A | - | 62. | DOBROVITS Ilona Ilka | HUN-MTK | 13 | NO TIME |
Splitted Distance Classification
JUNIOR B WOMEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (2.) | A | 2. | 61. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 21 | 2 | 1:53.286 | ||
2. (3.) | A | 3. | 63. | VARGA Regina Eszter | HUN-MTK | 13 | 3 | 1:52.781 | ||
3. (4.) | A | - | 38. | SOMOGYI Barbara | HUN-JSE | 5 | 4 | 1:51.452 | ||
4. (5.) | B | 1. | 118. | JASIC Petra | SRB | 5 | 5 | 1:51.587 | ||
5. (7.) | B | 3. | 37. | NAGY Netti | HUN-JSE | 2 | 7 | 2:01.286 | ||
6. (8.) | B | 4. | 112. | LES Ina | SLO | 1 | 8 | 1:54.429 | ||
7. (11.) | C | 3. | 6. | PRANTL Gabriella | CRO-MET | 11 | 2:01.765 | |||
8. (12.) | C | 4. | 111. | ERJAVEC Urša | SLO | 12 | 2:10.333 | |||
HEATS | ||||||||||
- | A | - | 62. | DOBROVITS Ilona Ilka | HUN-MTK | 13 | NO TIME |
Splitted Distance Classification
JUNIOR A WOMEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (1.) | A | 1. | 39. | TÚRI Anna | HUN-JSE | 34 | 1 | 1:52.641 | ||
2. (6.) | B | 2. | 119. | OBRADOVIC Anja | SRB | 3 | 6 | 1:55.865 | ||
3. (10.) | C | 2. | 21. | BODNÁR Emma | HUN-DVTK | 10 | 1:58.254 |
Splitted Distance Classification
WOMEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (9.) | C | 1. | 117. | JANKOVIC Katarina | SRB | 9 | 1:52.842 |