Baltic Cup 3, Gusev, RUS, 23.01. - 25.01.2020
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 41 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 135. | SAMARIN Daniil | RUS-PET | 2:44.114 | ||
2 | (2) | 136. | SNETKOV Artem | RUS-PET | 2:45.520 | ||
3 | (3) | 160. | TULIBAEV MARAT | RUS-UFA | 2:48.077 | ||
4 | (4) | 151. | KOVZHAROV NIKITA | RUS-SMO | 2:51.915 | ||
5 | (6) | 47. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | 2:57.483 | ||
6 | (1) | 86. | KIRILOV Egor | RUS-KAL | 3:07.719 | ||
RACE: 42 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 52. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL-JUV | 2:40.238 | ||
2 | (5) | 132. | NIKOLAEV Aleksander | RUS-PET | 2:40.421 | ||
3 | (4) | 137. | SOROKIN ILIA | RUS-PET | 2:44.161 | ||
4 | (2) | 20. | KRŪZBERGS Gustavs | LAT-SPARS | 2:44.282 | ||
5 | (3) | 60. | DOŁKOWSKI Mateusz | POL | 3:02.877 | ||
RACE: 43 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 129. | ILIN Aleksandr | RUS-PET | 2:45.845 | ||
2 | (4) | 85. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 2:46.123 | ||
3 | (6) | 150. | KORSHAKOV Dmitriy | RUS-SMO | 2:51.006 | ||
4 | (3) | 61. | SAKOWICZ Aleksander | POL | 3:11.361 | ||
5 | (5) | 31. | MISKINIS Justas | LTU | 3:13.557 | ||
- | (1) | 48. | KARWOWSKI Kornel | POL-JUV | - | impeding | |
RACE: 44 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 87. | TOLPYGO Ilia | RUS-KAL | 2:44.652 | ||
2 | (2) | 149. | KONSTANTINOV Daniil | RUS-SMO | 2:45.742 | ||
3 | (4) | 131. | KUDRYAVTCEV Gleb | RUS-PET | 2:48.950 | ||
4 | (5) | 59. | DOŁKOWSKI Jakub | POL | 2:55.088 | ||
5 | (1) | 50. | KUROWSKI Oskar | POL-JUV | 3:12.856 | ||
RACE: 45 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 153. | SIDORENKOV Nikita | RUS-SMO | 2:39.198 | ||
2 | (1) | 30. | CECH Danielius | LTU | 2:39.350 | ||
3 | (4) | 89. | ZUBOV Aleksandr | RUS-KAL | 2:39.586 | ||
4 | (3) | 130. | KOLOSOV Ivan | RUS-PET | 2:39.683 | ||
5 | (2) | 51. | POPŁAWSKI Oskar | POL-JUV | 2:47.986 | ||
6 | (6) | 158. | RUKHOV Artur | RUS-UFA | 2:54.549 | ||
RACE: 46 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 134. | PONOMARENKO Vladimir | RUS-PET | 2:54.060 | ||
2 | (4) | 133. | NOVIKOV Petr | RUS-PET | 2:54.171 | ||
3 | (2) | 159. | SHARAFUTDINOV Emil | RUS-UFA | 2:54.187 | ||
4 | (3) | 152. | SHERCHENKOV MAKSIM | RUS-SMO | 2:55.612 | ||
5 | (5) | 49. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL-JUV | 3:02.938 | ||
6 | (6) | 88. | ZHIVAGO Ivan | RUS-KAL | 3:12.145 | ||
JUNIOR C BOYS SEMI FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 55 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 87. | TOLPYGO Ilia | RUS-KAL | 2:32.979 | ||
2 | (1) | 135. | SAMARIN Daniil | RUS-PET | 2:33.690 | ||
3 | (3) | 136. | SNETKOV Artem | RUS-PET | 2:33.853 | ||
4 | (6) | 131. | KUDRYAVTCEV Gleb | RUS-PET | 2:46.295 | ||
5 | (5) | 160. | TULIBAEV MARAT | RUS-UFA | 2:59.338 | ||
6 | (4) | 149. | KONSTANTINOV Daniil | RUS-SMO | 3:07.927 | ||
RACE: 56 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 132. | NIKOLAEV Aleksander | RUS-PET | 2:40.070 | ||
2 | (4) | 129. | ILIN Aleksandr | RUS-PET | 2:40.550 | ||
3 | (1) | 52. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL-JUV | 2:41.058 | ||
4 | (6) | 150. | KORSHAKOV Dmitriy | RUS-SMO | 2:52.418 | ||
5 | (3) | 137. | SOROKIN ILIA | RUS-PET | 3:05.457 | ||
- | (5) | 85. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | - | impeding | |
RACE: 57 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 89. | ZUBOV Aleksandr | RUS-KAL | 2:35.649 | ||
2 | (4) | 134. | PONOMARENKO Vladimir | RUS-PET | 2:36.824 | ||
3 | (1) | 153. | SIDORENKOV Nikita | RUS-SMO | 2:36.923 | ||
4 | (6) | 159. | SHARAFUTDINOV Emil | RUS-UFA | 2:36.963 | ||
5 | (2) | 30. | CECH Danielius | LTU | 2:37.582 | ||
6 | (5) | 133. | NOVIKOV Petr | RUS-PET | 2:40.400 | ||
JUNIOR C BOYS FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 72 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 158. | RUKHOV Artur | RUS-UFA | 2:47.730 | ||
2 | (2) | 86. | KIRILOV Egor | RUS-KAL | 2:59.780 | ||
3 | (3) | 88. | ZHIVAGO Ivan | RUS-KAL | 3:10.308 | ||
RACE: 73 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 49. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL-JUV | 2:54.369 | ||
2 | (1) | 51. | POPŁAWSKI Oskar | POL-JUV | 2:54.472 | ||
3 | (5) | 50. | KUROWSKI Oskar | POL-JUV | 2:58.670 | ||
4 | (2) | 47. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | 2:59.335 | ||
5 | (3) | 60. | DOŁKOWSKI Mateusz | POL | 2:59.938 | ||
6 | (6) | 31. | MISKINIS Justas | LTU | 3:04.694 | ||
RACE: 74 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 130. | KOLOSOV Ivan | RUS-PET | 2:44.864 | ||
2 | (5) | 152. | SHERCHENKOV MAKSIM | RUS-SMO | 2:45.642 | ||
3 | (3) | 151. | KOVZHAROV NIKITA | RUS-SMO | 2:45.727 | ||
4 | (2) | 20. | KRŪZBERGS Gustavs | LAT-SPARS | 2:51.454 | ||
5 | (6) | 61. | SAKOWICZ Aleksander | POL | 2:53.825 | ||
6 | (4) | 59. | DOŁKOWSKI Jakub | POL | 2:55.297 | ||
RACE: 75 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 160. | TULIBAEV MARAT | RUS-UFA | 2:40.472 | ||
2 | (2) | 133. | NOVIKOV Petr | RUS-PET | 2:40.711 | ||
3 | (1) | 30. | CECH Danielius | LTU | 2:40.873 | ||
4 | (4) | 137. | SOROKIN ILIA | RUS-PET | 2:42.811 | ||
5 | (5) | 149. | KONSTANTINOV Daniil | RUS-SMO | NO TIME | finished | |
RACE: 76 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 136. | SNETKOV Artem | RUS-PET | 2:43.957 | ||
2 | (2) | 153. | SIDORENKOV Nikita | RUS-SMO | 2:43.991 | ||
3 | (5) | 131. | KUDRYAVTCEV Gleb | RUS-PET | 2:49.875 | ||
4 | (6) | 150. | KORSHAKOV Dmitriy | RUS-SMO | 2:55.468 | ||
5 | (3) | 159. | SHARAFUTDINOV Emil | RUS-UFA | 3:02.858 | ||
6 | (4) | 52. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL-JUV | 3:07.835 | ||
RACE: 77 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 87. | TOLPYGO Ilia | RUS-KAL | 2:43.418 | ||
2 | (4) | 134. | PONOMARENKO Vladimir | RUS-PET | 2:44.544 | ||
3 | (2) | 135. | SAMARIN Daniil | RUS-PET | 2:44.887 | ||
4 | (5) | 132. | NIKOLAEV Aleksander | RUS-PET | 2:46.764 | ||
5 | (3) | 89. | ZUBOV Aleksandr | RUS-KAL | 2:48.801 | ||
6 | (6) | 129. | ILIN Aleksandr | RUS-PET | 2:49.061 |
Baltic Cup 3, Gusev, RUS, 23.01. - 25.01.2020
Distance Classification
JUNIOR C BOYS 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 87. | TOLPYGO Ilia | RUS-KAL | 34 | 1 | 2:32.979 | ||
2. | A | 2. | 134. | PONOMARENKO Vladimir | RUS-PET | 21 | 2 | 2:36.824 | ||
3. | A | 3. | 135. | SAMARIN Daniil | RUS-PET | 13 | 3 | 2:33.690 | ||
4. | A | 4. | 132. | NIKOLAEV Aleksander | RUS-PET | 8 | 4 | 2:40.070 | ||
5. | A | 5. | 89. | ZUBOV Aleksandr | RUS-KAL | 5 | 5 | 2:35.649 | ||
6. | A | 6. | 129. | ILIN Aleksandr | RUS-PET | 3 | 6 | 2:40.550 | ||
7. | B | 1. | 136. | SNETKOV Artem | RUS-PET | 2 | 7 | 2:33.853 | ||
8. | B | 2. | 153. | SIDORENKOV Nikita | RUS-SMO | 1 | 8 | 2:36.923 | ||
9. | B | 3. | 131. | KUDRYAVTCEV Gleb | RUS-PET | 9 | 2:46.295 | |||
10. | B | 4. | 150. | KORSHAKOV Dmitriy | RUS-SMO | 10 | 2:51.006 | |||
11. | B | 5. | 159. | SHARAFUTDINOV Emil | RUS-UFA | 11 | 2:36.963 | |||
12. | B | 6. | 52. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL-JUV | 12 | 2:40.238 | |||
13. | C | 1. | 160. | TULIBAEV MARAT | RUS-UFA | 13 | 2:40.472 | |||
14. | C | 2. | 133. | NOVIKOV Petr | RUS-PET | 14 | 2:40.400 | |||
15. | C | 3. | 30. | CECH Danielius | LTU | 15 | 2:37.582 | |||
16. | C | 4. | 137. | SOROKIN ILIA | RUS-PET | 16 | 2:42.811 | |||
17. | C | 5. | 149. | KONSTANTINOV Daniil | RUS-SMO | 17 | 2:45.742 | |||
SEMI FINAL | ||||||||||
18. | A | - | 85. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 18 | 2:46.123 | |||
FINAL | ||||||||||
19. | D | 1. | 130. | KOLOSOV Ivan | RUS-PET | 19 | 2:39.683 | |||
20. | D | 2. | 152. | SHERCHENKOV MAKSIM | RUS-SMO | 20 | 2:45.642 | |||
21. | D | 3. | 151. | KOVZHAROV NIKITA | RUS-SMO | 21 | 2:45.727 | |||
22. | D | 4. | 20. | KRŪZBERGS Gustavs | LAT-SPARS | 22 | 2:44.282 | |||
23. | D | 5. | 61. | SAKOWICZ Aleksander | POL | 23 | 2:53.825 | |||
24. | D | 6. | 59. | DOŁKOWSKI Jakub | POL | 24 | 2:55.088 | |||
25. | E | 1. | 49. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL-JUV | 25 | 2:54.369 | |||
26. | E | 2. | 51. | POPŁAWSKI Oskar | POL-JUV | 26 | 2:47.986 | |||
27. | E | 3. | 50. | KUROWSKI Oskar | POL-JUV | 27 | 2:58.670 | |||
28. | E | 4. | 47. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | 28 | 2:57.483 | |||
29. | E | 5. | 60. | DOŁKOWSKI Mateusz | POL | 29 | 2:59.938 | |||
30. | E | 6. | 31. | MISKINIS Justas | LTU | 30 | 3:04.694 | |||
31. | F | 1. | 158. | RUKHOV Artur | RUS-UFA | 31 | 2:47.730 | |||
32. | F | 2. | 86. | KIRILOV Egor | RUS-KAL | 32 | 2:59.780 | |||
33. | F | 3. | 88. | ZHIVAGO Ivan | RUS-KAL | 33 | 3:10.308 | |||
HEATS | ||||||||||
A | - | 48. | KARWOWSKI Kornel | POL-JUV | 34 | NO TIME |
Splitted Distance Classification
JUNIOR C BOYS 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (1.) | A | 1. | 87. | TOLPYGO Ilia | RUS-KAL | 34 | 1 | 2:32.979 | ||
2. (2.) | A | 2. | 134. | PONOMARENKO Vladimir | RUS-PET | 21 | 2 | 2:36.824 | ||
3. (3.) | A | 3. | 135. | SAMARIN Daniil | RUS-PET | 13 | 3 | 2:33.690 | ||
4. (4.) | A | 4. | 132. | NIKOLAEV Aleksander | RUS-PET | 8 | 4 | 2:40.070 | ||
5. (5.) | A | 5. | 89. | ZUBOV Aleksandr | RUS-KAL | 5 | 5 | 2:35.649 | ||
6. (6.) | A | 6. | 129. | ILIN Aleksandr | RUS-PET | 3 | 6 | 2:40.550 | ||
7. (7.) | B | 1. | 136. | SNETKOV Artem | RUS-PET | 2 | 7 | 2:33.853 | ||
8. (8.) | B | 2. | 153. | SIDORENKOV Nikita | RUS-SMO | 1 | 8 | 2:36.923 | ||
9. (9.) | B | 3. | 131. | KUDRYAVTCEV Gleb | RUS-PET | 9 | 2:46.295 | |||
10. (10.) | B | 4. | 150. | KORSHAKOV Dmitriy | RUS-SMO | 10 | 2:51.006 | |||
11. (11.) | B | 5. | 159. | SHARAFUTDINOV Emil | RUS-UFA | 11 | 2:36.963 | |||
12. (12.) | B | 6. | 52. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL-JUV | 12 | 2:40.238 | |||
13. (13.) | C | 1. | 160. | TULIBAEV MARAT | RUS-UFA | 13 | 2:40.472 | |||
14. (14.) | C | 2. | 133. | NOVIKOV Petr | RUS-PET | 14 | 2:40.400 | |||
15. (16.) | C | 4. | 137. | SOROKIN ILIA | RUS-PET | 16 | 2:42.811 | |||
16. (17.) | C | 5. | 149. | KONSTANTINOV Daniil | RUS-SMO | 17 | 2:45.742 | |||
SEMI FINAL | ||||||||||
17. (18.) | A | - | 85. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 18 | 2:46.123 | |||
FINAL | ||||||||||
18. (19.) | D | 1. | 130. | KOLOSOV Ivan | RUS-PET | 19 | 2:39.683 | |||
19. (20.) | D | 2. | 152. | SHERCHENKOV MAKSIM | RUS-SMO | 20 | 2:45.642 | |||
20. (21.) | D | 3. | 151. | KOVZHAROV NIKITA | RUS-SMO | 21 | 2:45.727 | |||
21. (22.) | D | 4. | 20. | KRŪZBERGS Gustavs | LAT-SPARS | 22 | 2:44.282 | |||
22. (23.) | D | 5. | 61. | SAKOWICZ Aleksander | POL | 23 | 2:53.825 | |||
23. (24.) | D | 6. | 59. | DOŁKOWSKI Jakub | POL | 24 | 2:55.088 | |||
24. (25.) | E | 1. | 49. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL-JUV | 25 | 2:54.369 | |||
25. (26.) | E | 2. | 51. | POPŁAWSKI Oskar | POL-JUV | 26 | 2:47.986 | |||
26. (27.) | E | 3. | 50. | KUROWSKI Oskar | POL-JUV | 27 | 2:58.670 | |||
27. (28.) | E | 4. | 47. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | 28 | 2:57.483 | |||
28. (29.) | E | 5. | 60. | DOŁKOWSKI Mateusz | POL | 29 | 2:59.938 | |||
29. (30.) | E | 6. | 31. | MISKINIS Justas | LTU | 30 | 3:04.694 | |||
30. (31.) | F | 1. | 158. | RUKHOV Artur | RUS-UFA | 31 | 2:47.730 | |||
31. (32.) | F | 2. | 86. | KIRILOV Egor | RUS-KAL | 32 | 2:59.780 | |||
32. (33.) | F | 3. | 88. | ZHIVAGO Ivan | RUS-KAL | 33 | 3:10.308 | |||
HEATS | ||||||||||
- | A | - | 48. | KARWOWSKI Kornel | POL-JUV | 34 | NO TIME |
Splitted Distance Classification
JUNIOR B MEN 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (15.) | C | 3. | 30. | CECH Danielius | LTU | 15 | 2:37.582 |