Baltic Cup 3, Gusev, RUS, 23.01. - 25.01.2020
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 188 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 135. | SAMARIN Daniil | RUS-PET | 1:41.726 | ||
2 | (6) | 52. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL-JUV | 1:42.887 | ||
3 | (3) | 30. | CECH Danielius | LTU | 1:43.035 | ||
4 | (4) | 150. | KORSHAKOV Dmitriy | RUS-SMO | 1:50.070 | ||
5 | (2) | 86. | KIRILOV Egor | RUS-KAL | 1:52.986 | ||
6 | (1) | 61. | SAKOWICZ Aleksander | POL | 1:56.302 | ||
RACE: 189 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 136. | SNETKOV Artem | RUS-PET | 1:38.990 | ||
2 | (2) | 149. | KONSTANTINOV Daniil | RUS-SMO | 1:39.486 | ||
3 | (4) | 130. | KOLOSOV Ivan | RUS-PET | 1:40.021 | ||
4 | (1) | 160. | TULIBAEV MARAT | RUS-UFA | 1:40.776 | ||
5 | (5) | 51. | POPŁAWSKI Oskar | POL-JUV | 1:43.951 | ||
6 | (6) | 88. | ZHIVAGO Ivan | RUS-KAL | 2:08.739 | ||
RACE: 190 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 87. | TOLPYGO Ilia | RUS-KAL | 1:40.530 | ||
2 | (3) | 131. | KUDRYAVTCEV Gleb | RUS-PET | 1:44.038 | ||
3 | (2) | 59. | DOŁKOWSKI Jakub | POL | 1:46.796 | ||
4 | (1) | 50. | KUROWSKI Oskar | POL-JUV | 1:58.491 | ||
- | (4) | 133. | NOVIKOV Petr | RUS-PET | - | impeding | |
RACE: 191 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 89. | ZUBOV Aleksandr | RUS-KAL | 1:39.467 | ||
2 | (5) | 129. | ILIN Aleksandr | RUS-PET | 1:39.495 | ||
3 | (4) | 49. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL-JUV | 1:41.182 | ||
4 | (2) | 151. | KOVZHAROV NIKITA | RUS-SMO | 1:42.672 | ||
5 | (1) | 20. | KRŪZBERGS Gustavs | LAT-SPARS | 1:51.490 | ||
6 | (3) | 60. | DOŁKOWSKI Mateusz | POL | 1:53.315 | ||
RACE: 192 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 85. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 1:49.134 | ||
2 | (2) | 153. | SIDORENKOV Nikita | RUS-SMO | 1:49.265 | ||
3 | (3) | 132. | NIKOLAEV Aleksander | RUS-PET | 1:49.387 | ||
4 | (5) | 158. | RUKHOV Artur | RUS-UFA | 1:50.888 | ||
5 | (4) | 47. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | 1:55.123 | ||
6 | (1) | 31. | MISKINIS Justas | LTU | 2:03.777 | ||
RACE: 193 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 134. | PONOMARENKO Vladimir | RUS-PET | 1:48.172 | ||
2 | (1) | 159. | SHARAFUTDINOV Emil | RUS-UFA | 1:48.284 | ||
3 | (4) | 137. | SOROKIN ILIA | RUS-PET | 1:51.958 | ||
4 | (3) | 48. | KARWOWSKI Kornel | POL-JUV | 1:51.966 | ||
- | (2) | 152. | SHERCHENKOV MAKSIM | RUS-SMO | - | false start | |
JUNIOR C BOYS QUATER FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 212 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 149. | KONSTANTINOV Daniil | RUS-SMO | 1:36.364 | ||
2 | (4) | 85. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 1:36.505 | ||
3 | (1) | 89. | ZUBOV Aleksandr | RUS-KAL | 1:39.687 | ||
4 | (3) | 49. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL-JUV | 2:03.662 | ||
RACE: 213 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 135. | SAMARIN Daniil | RUS-PET | 1:42.356 | ||
2 | (2) | 30. | CECH Danielius | LTU | 1:42.548 | ||
3 | (3) | 159. | SHARAFUTDINOV Emil | RUS-UFA | 1:42.970 | ||
4 | (4) | 153. | SIDORENKOV Nikita | RUS-SMO | 1:50.534 | ||
RACE: 214 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 134. | PONOMARENKO Vladimir | RUS-PET | 1:47.290 | ||
2 | (1) | 129. | ILIN Aleksandr | RUS-PET | 1:47.397 | ||
3 | (2) | 130. | KOLOSOV Ivan | RUS-PET | 1:47.589 | ||
4 | (3) | 131. | KUDRYAVTCEV Gleb | RUS-PET | 1:55.627 | ||
RACE: 215 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 87. | TOLPYGO Ilia | RUS-KAL | 1:38.668 | ||
2 | (1) | 136. | SNETKOV Artem | RUS-PET | 1:38.977 | ||
3 | (3) | 52. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL-JUV | 1:39.518 | ||
4 | (4) | 59. | DOŁKOWSKI Jakub | POL | 1:47.502 | ||
JUNIOR C BOYS SEMI FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 222 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 135. | SAMARIN Daniil | RUS-PET | 1:44.864 | ||
2 | (1) | 85. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 1:45.218 | ||
3 | (4) | 134. | PONOMARENKO Vladimir | RUS-PET | 1:48.176 | advanced | |
- | (2) | 136. | SNETKOV Artem | RUS-PET | - | yellow card | |
RACE: 223 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 87. | TOLPYGO Ilia | RUS-KAL | 1:57.188 | ||
2 | (3) | 30. | CECH Danielius | LTU | 1:59.293 | ||
3 | (1) | 149. | KONSTANTINOV Daniil | RUS-SMO | NO TIME | finished | |
- | (4) | 129. | ILIN Aleksandr | RUS-PET | - | impeding | |
JUNIOR C BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 242 HEAT: 1 GROUP: H Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 31. | MISKINIS Justas | LTU | 1:59.294 | ||
2 | (1) | 60. | DOŁKOWSKI Mateusz | POL | 1:59.398 | ||
3 | (4) | 88. | ZHIVAGO Ivan | RUS-KAL | 2:02.475 | ||
- | (2) | 61. | SAKOWICZ Aleksander | POL | - | no start | |
RACE: 243 HEAT: 2 GROUP: G Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 51. | POPŁAWSKI Oskar | POL-JUV | 1:47.814 | ||
2 | (4) | 47. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | 1:47.982 | ||
3 | (2) | 20. | KRŪZBERGS Gustavs | LAT-SPARS | 1:48.026 | ||
4 | (3) | 86. | KIRILOV Egor | RUS-KAL | 1:51.847 | ||
RACE: 244 HEAT: 3 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 158. | RUKHOV Artur | RUS-UFA | 1:43.539 | ||
2 | (1) | 150. | KORSHAKOV Dmitriy | RUS-SMO | 1:58.502 | ||
3 | (4) | 50. | KUROWSKI Oskar | POL-JUV | 2:00.423 | ||
- | (3) | 48. | KARWOWSKI Kornel | POL-JUV | - | impeding | |
RACE: 245 HEAT: 4 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 132. | NIKOLAEV Aleksander | RUS-PET | 1:39.521 | ||
2 | (1) | 160. | TULIBAEV MARAT | RUS-UFA | 1:40.606 | ||
3 | (2) | 151. | KOVZHAROV NIKITA | RUS-SMO | 1:41.294 | ||
4 | (4) | 137. | SOROKIN ILIA | RUS-PET | 1:45.695 | ||
RACE: 246 HEAT: 5 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 153. | SIDORENKOV Nikita | RUS-SMO | 1:39.358 | ||
2 | (4) | 49. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL-JUV | 1:39.832 | ||
3 | (3) | 131. | KUDRYAVTCEV Gleb | RUS-PET | 1:41.467 | ||
4 | (1) | 59. | DOŁKOWSKI Jakub | POL | NO TIME | finished | |
RACE: 247 HEAT: 6 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 52. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL-JUV | 1:38.151 | ||
2 | (4) | 130. | KOLOSOV Ivan | RUS-PET | 1:39.123 | ||
3 | (2) | 89. | ZUBOV Aleksandr | RUS-KAL | 1:39.324 | ||
4 | (3) | 159. | SHARAFUTDINOV Emil | RUS-UFA | 1:39.341 | ||
RACE: 248 HEAT: 7 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 149. | KONSTANTINOV Daniil | RUS-SMO | NO TIME | finished | |
RACE: 249 HEAT: 8 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 134. | PONOMARENKO Vladimir | RUS-PET | 1:37.600 | ||
2 | (4) | 87. | TOLPYGO Ilia | RUS-KAL | 1:37.756 | ||
3 | (1) | 135. | SAMARIN Daniil | RUS-PET | 1:37.905 | ||
4 | (5) | 30. | CECH Danielius | LTU | 1:39.392 | ||
5 | (2) | 85. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 1:39.613 |
Baltic Cup 3, Gusev, RUS, 23.01. - 25.01.2020
Distance Classification
JUNIOR C BOYS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 134. | PONOMARENKO Vladimir | RUS-PET | 34 | 1 | 1:37.600 | ||
2. | A | 2. | 87. | TOLPYGO Ilia | RUS-KAL | 21 | 2 | 1:37.756 | ||
3. | A | 3. | 135. | SAMARIN Daniil | RUS-PET | 13 | 3 | 1:37.905 | ||
4. | A | 4. | 30. | CECH Danielius | LTU | 8 | 4 | 1:39.392 | ||
5. | A | 5. | 85. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 5 | 5 | 1:36.505 | ||
6. | B | 1. | 149. | KONSTANTINOV Daniil | RUS-SMO | 3 | 6 | 1:36.364 | ||
SEMI FINAL | ||||||||||
7. | A | - | 129. | ILIN Aleksandr | RUS-PET | 7 | 1:39.495 | |||
FINAL | ||||||||||
8. | C | 1. | 52. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL-JUV | 8 | 1:38.151 | |||
9. | C | 2. | 130. | KOLOSOV Ivan | RUS-PET | 9 | 1:39.123 | |||
10. | C | 3. | 89. | ZUBOV Aleksandr | RUS-KAL | 10 | 1:39.324 | |||
11. | C | 4. | 159. | SHARAFUTDINOV Emil | RUS-UFA | 11 | 1:39.341 | |||
12. | D | 1. | 153. | SIDORENKOV Nikita | RUS-SMO | 12 | 1:39.358 | |||
13. | D | 2. | 49. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL-JUV | 13 | 1:39.832 | |||
14. | D | 3. | 131. | KUDRYAVTCEV Gleb | RUS-PET | 14 | 1:41.467 | |||
15. | D | 4. | 59. | DOŁKOWSKI Jakub | POL | 15 | 1:46.796 | |||
16. | E | 1. | 132. | NIKOLAEV Aleksander | RUS-PET | 16 | 1:39.521 | |||
17. | E | 2. | 160. | TULIBAEV MARAT | RUS-UFA | 17 | 1:40.606 | |||
18. | E | 3. | 151. | KOVZHAROV NIKITA | RUS-SMO | 18 | 1:41.294 | |||
19. | E | 4. | 137. | SOROKIN ILIA | RUS-PET | 19 | 1:45.695 | |||
20. | F | 1. | 158. | RUKHOV Artur | RUS-UFA | 20 | 1:43.539 | |||
21. | F | 2. | 150. | KORSHAKOV Dmitriy | RUS-SMO | 21 | 1:50.070 | |||
22. | F | 3. | 50. | KUROWSKI Oskar | POL-JUV | 22 | 1:58.491 | |||
23. | F | - | 48. | KARWOWSKI Kornel | POL-JUV | 23 | 1:51.966 | |||
24. | G | 1. | 51. | POPŁAWSKI Oskar | POL-JUV | 24 | 1:43.951 | |||
25. | G | 2. | 47. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | 25 | 1:47.982 | |||
26. | G | 3. | 20. | KRŪZBERGS Gustavs | LAT-SPARS | 26 | 1:48.026 | |||
27. | G | 4. | 86. | KIRILOV Egor | RUS-KAL | 27 | 1:51.847 | |||
28. | H | 1. | 31. | MISKINIS Justas | LTU | 28 | 1:59.294 | |||
29. | H | 2. | 60. | DOŁKOWSKI Mateusz | POL | 29 | 1:53.315 | |||
30. | H | 3. | 88. | ZHIVAGO Ivan | RUS-KAL | 30 | 2:02.475 | |||
31. | H | - | 61. | SAKOWICZ Aleksander | POL | 31 | 1:56.302 | |||
HEATS | ||||||||||
A | - | 152. | SHERCHENKOV MAKSIM | RUS-SMO | 32 | NO TIME | ||||
A | - | 133. | NOVIKOV Petr | RUS-PET | 32 | NO TIME | ||||
A | - | 136. | SNETKOV Artem | RUS-PET | 34 | NO TIME |
Splitted Distance Classification
JUNIOR C BOYS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (1.) | A | 1. | 134. | PONOMARENKO Vladimir | RUS-PET | 34 | 1 | 1:37.600 | ||
2. (2.) | A | 2. | 87. | TOLPYGO Ilia | RUS-KAL | 21 | 2 | 1:37.756 | ||
3. (3.) | A | 3. | 135. | SAMARIN Daniil | RUS-PET | 13 | 3 | 1:37.905 | ||
4. (5.) | A | 5. | 85. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 5 | 5 | 1:36.505 | ||
5. (6.) | B | 1. | 149. | KONSTANTINOV Daniil | RUS-SMO | 3 | 6 | 1:36.364 | ||
SEMI FINAL | ||||||||||
6. (7.) | A | - | 129. | ILIN Aleksandr | RUS-PET | 7 | 1:39.495 | |||
FINAL | ||||||||||
7. (8.) | C | 1. | 52. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL-JUV | 8 | 1:38.151 | |||
8. (9.) | C | 2. | 130. | KOLOSOV Ivan | RUS-PET | 9 | 1:39.123 | |||
9. (10.) | C | 3. | 89. | ZUBOV Aleksandr | RUS-KAL | 10 | 1:39.324 | |||
10. (11.) | C | 4. | 159. | SHARAFUTDINOV Emil | RUS-UFA | 11 | 1:39.341 | |||
11. (12.) | D | 1. | 153. | SIDORENKOV Nikita | RUS-SMO | 12 | 1:39.358 | |||
12. (13.) | D | 2. | 49. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL-JUV | 13 | 1:39.832 | |||
13. (14.) | D | 3. | 131. | KUDRYAVTCEV Gleb | RUS-PET | 14 | 1:41.467 | |||
14. (15.) | D | 4. | 59. | DOŁKOWSKI Jakub | POL | 15 | 1:46.796 | |||
15. (16.) | E | 1. | 132. | NIKOLAEV Aleksander | RUS-PET | 16 | 1:39.521 | |||
16. (17.) | E | 2. | 160. | TULIBAEV MARAT | RUS-UFA | 17 | 1:40.606 | |||
17. (18.) | E | 3. | 151. | KOVZHAROV NIKITA | RUS-SMO | 18 | 1:41.294 | |||
18. (19.) | E | 4. | 137. | SOROKIN ILIA | RUS-PET | 19 | 1:45.695 | |||
19. (20.) | F | 1. | 158. | RUKHOV Artur | RUS-UFA | 20 | 1:43.539 | |||
20. (21.) | F | 2. | 150. | KORSHAKOV Dmitriy | RUS-SMO | 21 | 1:50.070 | |||
21. (22.) | F | 3. | 50. | KUROWSKI Oskar | POL-JUV | 22 | 1:58.491 | |||
22. (23.) | F | - | 48. | KARWOWSKI Kornel | POL-JUV | 23 | 1:51.966 | |||
23. (24.) | G | 1. | 51. | POPŁAWSKI Oskar | POL-JUV | 24 | 1:43.951 | |||
24. (25.) | G | 2. | 47. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | 25 | 1:47.982 | |||
25. (26.) | G | 3. | 20. | KRŪZBERGS Gustavs | LAT-SPARS | 26 | 1:48.026 | |||
26. (27.) | G | 4. | 86. | KIRILOV Egor | RUS-KAL | 27 | 1:51.847 | |||
27. (28.) | H | 1. | 31. | MISKINIS Justas | LTU | 28 | 1:59.294 | |||
28. (29.) | H | 2. | 60. | DOŁKOWSKI Mateusz | POL | 29 | 1:53.315 | |||
29. (30.) | H | 3. | 88. | ZHIVAGO Ivan | RUS-KAL | 30 | 2:02.475 | |||
30. (31.) | H | - | 61. | SAKOWICZ Aleksander | POL | 31 | 1:56.302 | |||
HEATS | ||||||||||
- | A | - | 152. | SHERCHENKOV MAKSIM | RUS-SMO | 32 | NO TIME | |||
- | A | - | 133. | NOVIKOV Petr | RUS-PET | 32 | NO TIME | |||
- | A | - | 136. | SNETKOV Artem | RUS-PET | 34 | NO TIME |
Splitted Distance Classification
JUNIOR B MEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (4.) | A | 4. | 30. | CECH Danielius | LTU | 8 | 4 | 1:39.392 |