Baltic Cup 3, Gusev, RUS, 23.01. - 25.01.2020
Heat Results
2. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 119 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 149. | KONSTANTINOV Daniil | RUS-SMO | 46.823 | ||
2 | (3) | 158. | RUKHOV Artur | RUS-UFA | 47.359 | ||
3 | (4) | 89. | ZUBOV Aleksandr | RUS-KAL | 48.061 | ||
4 | (2) | 136. | SNETKOV Artem | RUS-PET | 48.091 | ||
5 | (1) | 47. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | 50.590 | ||
6 | (6) | 20. | KRŪZBERGS Gustavs | LAT-SPARS | 52.260 | ||
RACE: 120 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 85. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 46.981 | ||
2 | (3) | 153. | SIDORENKOV Nikita | RUS-SMO | 47.130 | ||
3 | (2) | 129. | ILIN Aleksandr | RUS-PET | 47.748 | ||
4 | (1) | 48. | KARWOWSKI Kornel | POL-JUV | 50.158 | ||
5 | (5) | 31. | MISKINIS Justas | LTU | 52.972 | ||
- | (6) | 130. | KOLOSOV Ivan | RUS-PET | - | impeding | |
RACE: 121 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 135. | SAMARIN Daniil | RUS-PET | 50.273 | ||
2 | (1) | 159. | SHARAFUTDINOV Emil | RUS-UFA | 51.174 | ||
3 | (3) | 51. | POPŁAWSKI Oskar | POL-JUV | 52.602 | ||
4 | (2) | 88. | ZHIVAGO Ivan | RUS-KAL | 1:10.145 | ||
5 | (5) | 152. | SHERCHENKOV MAKSIM | RUS-SMO | NO TIME | finished | |
- | (6) | 30. | CECH Danielius | LTU | - | no finish | |
RACE: 122 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 132. | NIKOLAEV Aleksander | RUS-PET | 49.018 | ||
2 | (1) | 137. | SOROKIN ILIA | RUS-PET | 49.924 | ||
3 | (3) | 150. | KORSHAKOV Dmitriy | RUS-SMO | 50.830 | ||
4 | (5) | 50. | KUROWSKI Oskar | POL-JUV | 51.060 | ||
5 | (4) | 61. | SAKOWICZ Aleksander | POL | 51.458 | ||
6 | (2) | 86. | KIRILOV Egor | RUS-KAL | 56.048 | ||
RACE: 123 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 52. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL-JUV | 47.268 | ||
2 | (1) | 134. | PONOMARENKO Vladimir | RUS-PET | 47.389 | ||
3 | (4) | 133. | NOVIKOV Petr | RUS-PET | 48.440 | ||
4 | (3) | 151. | KOVZHAROV NIKITA | RUS-SMO | 49.776 | ||
5 | (5) | 60. | DOŁKOWSKI Mateusz | POL | 52.916 | ||
RACE: 124 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 87. | TOLPYGO Ilia | RUS-KAL | 46.319 | ||
2 | (4) | 160. | TULIBAEV MARAT | RUS-UFA | 48.736 | ||
3 | (3) | 131. | KUDRYAVTCEV Gleb | RUS-PET | 49.101 | ||
4 | (5) | 49. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL-JUV | 49.284 | ||
5 | (2) | 59. | DOŁKOWSKI Jakub | POL | 51.138 | ||
JUNIOR C BOYS QUATER FINAL 500 m | |||||||
RACE: 137 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 89. | ZUBOV Aleksandr | RUS-KAL | 47.806 | ||
2 | (2) | 132. | NIKOLAEV Aleksander | RUS-PET | 47.945 | ||
3 | (4) | 159. | SHARAFUTDINOV Emil | RUS-UFA | 48.010 | ||
4 | (3) | 131. | KUDRYAVTCEV Gleb | RUS-PET | NO TIME | finished | |
RACE: 138 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 135. | SAMARIN Daniil | RUS-PET | 47.305 | ||
2 | (1) | 129. | ILIN Aleksandr | RUS-PET | 47.545 | ||
3 | (3) | 137. | SOROKIN ILIA | RUS-PET | 50.149 | ||
4 | (2) | 160. | TULIBAEV MARAT | RUS-UFA | 1:02.194 | ||
RACE: 139 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 134. | PONOMARENKO Vladimir | RUS-PET | 47.098 | ||
2 | (2) | 153. | SIDORENKOV Nikita | RUS-SMO | 47.276 | ||
3 | (4) | 133. | NOVIKOV Petr | RUS-PET | 47.829 | ||
- | (1) | 85. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | - | false start | |
RACE: 140 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 87. | TOLPYGO Ilia | RUS-KAL | 45.849 | ||
2 | (2) | 149. | KONSTANTINOV Daniil | RUS-SMO | 46.115 | ||
3 | (3) | 52. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL-JUV | 46.411 | ||
4 | (4) | 158. | RUKHOV Artur | RUS-UFA | 47.576 | ||
JUNIOR C BOYS SEMI FINAL 500 m | |||||||
RACE: 147 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 134. | PONOMARENKO Vladimir | RUS-PET | 46.744 | ||
2 | (3) | 135. | SAMARIN Daniil | RUS-PET | 46.846 | ||
3 | (4) | 129. | ILIN Aleksandr | RUS-PET | 46.952 | ||
4 | (2) | 153. | SIDORENKOV Nikita | RUS-SMO | 46.965 | ||
RACE: 148 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 87. | TOLPYGO Ilia | RUS-KAL | 45.428 | ||
2 | (2) | 149. | KONSTANTINOV Daniil | RUS-SMO | 45.817 | ||
3 | (3) | 89. | ZUBOV Aleksandr | RUS-KAL | 47.725 | ||
4 | (4) | 132. | NIKOLAEV Aleksander | RUS-PET | 47.790 | ||
JUNIOR C BOYS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 168 HEAT: 1 GROUP: H Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 152. | SHERCHENKOV MAKSIM | RUS-SMO | 51.662 | ||
2 | (1) | 20. | KRŪZBERGS Gustavs | LAT-SPARS | 52.191 | ||
3 | (2) | 31. | MISKINIS Justas | LTU | 52.991 | ||
4 | (3) | 86. | KIRILOV Egor | RUS-KAL | 54.217 | ||
RACE: 169 HEAT: 2 GROUP: G Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 47. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | 50.770 | ||
2 | (2) | 59. | DOŁKOWSKI Jakub | POL | 52.149 | ||
3 | (4) | 60. | DOŁKOWSKI Mateusz | POL | 52.368 | ||
4 | (3) | 61. | SAKOWICZ Aleksander | POL | 1:20.914 | ||
RACE: 170 HEAT: 3 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 151. | KOVZHAROV NIKITA | RUS-SMO | 49.631 | ||
2 | (2) | 48. | KARWOWSKI Kornel | POL-JUV | 49.944 | ||
3 | (4) | 88. | ZHIVAGO Ivan | RUS-KAL | 1:00.121 | ||
4 | (3) | 50. | KUROWSKI Oskar | POL-JUV | 1:06.441 | ||
RACE: 171 HEAT: 4 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 136. | SNETKOV Artem | RUS-PET | 47.208 | ||
2 | (2) | 49. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL-JUV | 48.749 | ||
3 | (3) | 150. | KORSHAKOV Dmitriy | RUS-SMO | 52.725 | ||
4 | (4) | 51. | POPŁAWSKI Oskar | POL-JUV | 1:02.570 | ||
RACE: 172 HEAT: 5 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 158. | RUKHOV Artur | RUS-UFA | 47.988 | ||
2 | (3) | 131. | KUDRYAVTCEV Gleb | RUS-PET | 48.422 | ||
3 | (2) | 160. | TULIBAEV MARAT | RUS-UFA | NO TIME | finished | |
RACE: 173 HEAT: 6 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 52. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL-JUV | 47.687 | ||
2 | (2) | 133. | NOVIKOV Petr | RUS-PET | 48.963 | ||
3 | (3) | 159. | SHARAFUTDINOV Emil | RUS-UFA | 49.150 | ||
4 | (4) | 137. | SOROKIN ILIA | RUS-PET | NO TIME | finished | |
RACE: 174 HEAT: 7 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 153. | SIDORENKOV Nikita | RUS-SMO | 47.621 | ||
2 | (3) | 89. | ZUBOV Aleksandr | RUS-KAL | 47.796 | ||
3 | (1) | 129. | ILIN Aleksandr | RUS-PET | 47.963 | ||
4 | (4) | 132. | NIKOLAEV Aleksander | RUS-PET | NO TIME | finished | |
RACE: 175 HEAT: 8 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 87. | TOLPYGO Ilia | RUS-KAL | 45.503 | ||
2 | (3) | 134. | PONOMARENKO Vladimir | RUS-PET | 45.592 | ||
3 | (2) | 149. | KONSTANTINOV Daniil | RUS-SMO | 45.689 | ||
4 | (4) | 135. | SAMARIN Daniil | RUS-PET | 47.021 |
Baltic Cup 3, Gusev, RUS, 23.01. - 25.01.2020
Distance Classification
JUNIOR C BOYS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 87. | TOLPYGO Ilia | RUS-KAL | 34 | 1 | 0:45.428 | ||
2. | A | 2. | 134. | PONOMARENKO Vladimir | RUS-PET | 21 | 2 | 0:45.592 | ||
3. | A | 3. | 149. | KONSTANTINOV Daniil | RUS-SMO | 13 | 3 | 0:45.689 | ||
4. | A | 4. | 135. | SAMARIN Daniil | RUS-PET | 8 | 4 | 0:46.846 | ||
5. | B | 1. | 153. | SIDORENKOV Nikita | RUS-SMO | 5 | 5 | 0:46.965 | ||
6. | B | 2. | 89. | ZUBOV Aleksandr | RUS-KAL | 3 | 6 | 0:47.725 | ||
7. | B | 3. | 129. | ILIN Aleksandr | RUS-PET | 2 | 7 | 0:46.952 | ||
8. | B | 4. | 132. | NIKOLAEV Aleksander | RUS-PET | 1 | 8 | 0:47.790 | ||
9. | C | 1. | 52. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL-JUV | 9 | 0:46.411 | |||
10. | C | 2. | 133. | NOVIKOV Petr | RUS-PET | 10 | 0:47.829 | |||
11. | C | 3. | 159. | SHARAFUTDINOV Emil | RUS-UFA | 11 | 0:48.010 | |||
12. | C | 4. | 137. | SOROKIN ILIA | RUS-PET | 12 | 0:49.924 | |||
13. | D | 1. | 158. | RUKHOV Artur | RUS-UFA | 13 | 0:47.359 | |||
14. | D | 2. | 131. | KUDRYAVTCEV Gleb | RUS-PET | 14 | 0:48.422 | |||
15. | D | 3. | 160. | TULIBAEV MARAT | RUS-UFA | 15 | 0:48.736 | |||
QUATER FINAL | ||||||||||
16. | A | - | 85. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 16 | 0:46.981 | |||
FINAL | ||||||||||
17. | E | 1. | 136. | SNETKOV Artem | RUS-PET | 17 | 0:47.208 | |||
18. | E | 2. | 49. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL-JUV | 18 | 0:48.749 | |||
19. | E | 3. | 150. | KORSHAKOV Dmitriy | RUS-SMO | 19 | 0:50.830 | |||
20. | E | 4. | 51. | POPŁAWSKI Oskar | POL-JUV | 20 | 0:52.602 | |||
21. | F | 1. | 151. | KOVZHAROV NIKITA | RUS-SMO | 21 | 0:49.631 | |||
22. | F | 2. | 48. | KARWOWSKI Kornel | POL-JUV | 22 | 0:49.944 | |||
23. | F | 3. | 88. | ZHIVAGO Ivan | RUS-KAL | 23 | 1:00.121 | |||
24. | F | 4. | 50. | KUROWSKI Oskar | POL-JUV | 24 | 0:51.060 | |||
25. | G | 1. | 47. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | 25 | 0:50.590 | |||
26. | G | 2. | 59. | DOŁKOWSKI Jakub | POL | 26 | 0:51.138 | |||
27. | G | 3. | 60. | DOŁKOWSKI Mateusz | POL | 27 | 0:52.368 | |||
28. | G | 4. | 61. | SAKOWICZ Aleksander | POL | 28 | 0:51.458 | |||
29. | H | 1. | 152. | SHERCHENKOV MAKSIM | RUS-SMO | 29 | 0:51.662 | |||
30. | H | 2. | 20. | KRŪZBERGS Gustavs | LAT-SPARS | 30 | 0:52.191 | |||
31. | H | 3. | 31. | MISKINIS Justas | LTU | 31 | 0:52.972 | |||
32. | H | 4. | 86. | KIRILOV Egor | RUS-KAL | 32 | 0:54.217 | |||
HEATS | ||||||||||
A | - | 130. | KOLOSOV Ivan | RUS-PET | 33 | NO TIME | ||||
A | - | 30. | CECH Danielius | LTU | 33 | NO TIME |
Splitted Distance Classification
JUNIOR C BOYS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (1.) | A | 1. | 87. | TOLPYGO Ilia | RUS-KAL | 34 | 1 | 0:45.428 | ||
2. (2.) | A | 2. | 134. | PONOMARENKO Vladimir | RUS-PET | 21 | 2 | 0:45.592 | ||
3. (3.) | A | 3. | 149. | KONSTANTINOV Daniil | RUS-SMO | 13 | 3 | 0:45.689 | ||
4. (4.) | A | 4. | 135. | SAMARIN Daniil | RUS-PET | 8 | 4 | 0:46.846 | ||
5. (5.) | B | 1. | 153. | SIDORENKOV Nikita | RUS-SMO | 5 | 5 | 0:46.965 | ||
6. (6.) | B | 2. | 89. | ZUBOV Aleksandr | RUS-KAL | 3 | 6 | 0:47.725 | ||
7. (7.) | B | 3. | 129. | ILIN Aleksandr | RUS-PET | 2 | 7 | 0:46.952 | ||
8. (8.) | B | 4. | 132. | NIKOLAEV Aleksander | RUS-PET | 1 | 8 | 0:47.790 | ||
9. (9.) | C | 1. | 52. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL-JUV | 9 | 0:46.411 | |||
10. (10.) | C | 2. | 133. | NOVIKOV Petr | RUS-PET | 10 | 0:47.829 | |||
11. (11.) | C | 3. | 159. | SHARAFUTDINOV Emil | RUS-UFA | 11 | 0:48.010 | |||
12. (12.) | C | 4. | 137. | SOROKIN ILIA | RUS-PET | 12 | 0:49.924 | |||
13. (13.) | D | 1. | 158. | RUKHOV Artur | RUS-UFA | 13 | 0:47.359 | |||
14. (14.) | D | 2. | 131. | KUDRYAVTCEV Gleb | RUS-PET | 14 | 0:48.422 | |||
15. (15.) | D | 3. | 160. | TULIBAEV MARAT | RUS-UFA | 15 | 0:48.736 | |||
QUATER FINAL | ||||||||||
16. (16.) | A | - | 85. | KARPOW Witalij | RUS-KAL | 16 | 0:46.981 | |||
FINAL | ||||||||||
17. (17.) | E | 1. | 136. | SNETKOV Artem | RUS-PET | 17 | 0:47.208 | |||
18. (18.) | E | 2. | 49. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL-JUV | 18 | 0:48.749 | |||
19. (19.) | E | 3. | 150. | KORSHAKOV Dmitriy | RUS-SMO | 19 | 0:50.830 | |||
20. (20.) | E | 4. | 51. | POPŁAWSKI Oskar | POL-JUV | 20 | 0:52.602 | |||
21. (21.) | F | 1. | 151. | KOVZHAROV NIKITA | RUS-SMO | 21 | 0:49.631 | |||
22. (22.) | F | 2. | 48. | KARWOWSKI Kornel | POL-JUV | 22 | 0:49.944 | |||
23. (23.) | F | 3. | 88. | ZHIVAGO Ivan | RUS-KAL | 23 | 1:00.121 | |||
24. (24.) | F | 4. | 50. | KUROWSKI Oskar | POL-JUV | 24 | 0:51.060 | |||
25. (25.) | G | 1. | 47. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | 25 | 0:50.590 | |||
26. (26.) | G | 2. | 59. | DOŁKOWSKI Jakub | POL | 26 | 0:51.138 | |||
27. (27.) | G | 3. | 60. | DOŁKOWSKI Mateusz | POL | 27 | 0:52.368 | |||
28. (28.) | G | 4. | 61. | SAKOWICZ Aleksander | POL | 28 | 0:51.458 | |||
29. (29.) | H | 1. | 152. | SHERCHENKOV MAKSIM | RUS-SMO | 29 | 0:51.662 | |||
30. (30.) | H | 2. | 20. | KRŪZBERGS Gustavs | LAT-SPARS | 30 | 0:52.191 | |||
31. (31.) | H | 3. | 31. | MISKINIS Justas | LTU | 31 | 0:52.972 | |||
32. (32.) | H | 4. | 86. | KIRILOV Egor | RUS-KAL | 32 | 0:54.217 | |||
HEATS | ||||||||||
- | A | - | 130. | KOLOSOV Ivan | RUS-PET | 33 | NO TIME |
Splitted Distance Classification
JUNIOR B MEN 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
- | A | - | 30. | CECH Danielius | LTU | 33 | NO TIME |