Danubia Series 5, Pannonian Open, Budapest, HUN, 04.01. - 06.01.2013
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR B MEN HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 216 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 75. | KORECKI Krystian | POL | 1:44.376 | ||
2 | (3) | 92. | IMRE Emil | ROU | 1:44.579 | ||
3 | (2) | 182. | ZDÁREK Jan | CZE | 1:46.417 | ||
4 | (4) | 35. | VIGANTS Endijs | LAT | 1:48.007 | ||
RACE: 217 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 106. | KOZLOV Artem | RUS | 2:02.453 | ||
2 | (1) | 177. | CAKÓ Dávid | HUN-TKKSE | 2:02.506 | ||
3 | (4) | 157. | KAŽIMÍR Filip | SVK | 2:05.656 | ||
4 | (2) | 73. | GAWRYLUK Grzegorz | POL | 2:27.993 | ||
RACE: 218 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 135. | LIU Shaolin Sándor | HUN-SPSC | 1:48.759 | ||
2 | (2) | 74. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL | 1:48.994 | ||
3 | (3) | 10. | PROKOP Michal | CZE | 1:50.638 | ||
4 | (1) | 46. | HYDZIK Sebastian | POL-MOSIR | 1:53.107 | ||
- | (5) | 119. | GEORGIEV Dimitar | BUL-SKKHL | - | no start | |
RACE: 219 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 136. | VARNYÚ Alex | HUN-SPSC | 1:38.490 | ||
2 | (4) | 49. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | 1:40.127 | ||
3 | (1) | 120. | NASRI Klaudio | BUL-SKKHL | 1:40.189 | ||
4 | (5) | 2. | SOLIENKO Gleb | BLR | 1:41.159 | ||
5 | (2) | 28. | KOLENC Martin | CRO-KBKZ | 1:45.086 | ||
JUNIOR B MEN SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 254 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 10. | PROKOP Michal | CZE | 1:41.066 | ||
2 | (2) | 182. | ZDÁREK Jan | CZE | 1:41.474 | ||
3 | (3) | 35. | VIGANTS Endijs | LAT | 1:41.553 | ||
4 | (1) | 2. | SOLIENKO Gleb | BLR | 1:48.786 | ||
RACE: 255 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 120. | NASRI Klaudio | BUL-SKKHL | 1:40.693 | ||
2 | (5) | 73. | GAWRYLUK Grzegorz | POL | 1:41.166 | ||
3 | (2) | 28. | KOLENC Martin | CRO-KBKZ | 1:42.890 | ||
4 | (4) | 157. | KAŽIMÍR Filip | SVK | 1:43.907 | ||
5 | (3) | 46. | HYDZIK Sebastian | POL-MOSIR | 1:45.747 | ||
RACE: 256 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 136. | VARNYÚ Alex | HUN-SPSC | 1:38.247 | ||
2 | (2) | 75. | KORECKI Krystian | POL | 1:38.378 | ||
3 | (3) | 92. | IMRE Emil | ROU | 1:38.381 | ||
4 | (4) | 74. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL | 1:39.696 | ||
RACE: 257 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 135. | LIU Shaolin Sándor | HUN-SPSC | 1:35.751 | ||
2 | (3) | 106. | KOZLOV Artem | RUS | 1:36.181 | ||
3 | (1) | 49. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | 1:38.219 | ||
4 | (4) | 177. | CAKÓ Dávid | HUN-TKKSE | 1:38.384 | ||
JUNIOR B MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 276 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 157. | KAŽIMÍR Filip | SVK | 1:40.797 | ||
2 | (4) | 46. | HYDZIK Sebastian | POL-MOSIR | 1:41.383 | ||
3 | (2) | 28. | KOLENC Martin | CRO-KBKZ | 1:44.587 | ||
4 | (1) | 35. | VIGANTS Endijs | LAT | 2:46.603 | ||
- | (5) | 2. | SOLIENKO Gleb | BLR | - | impeding | |
RACE: 277 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 10. | PROKOP Michal | CZE | 1:50.428 | ||
2 | (1) | 120. | NASRI Klaudio | BUL-SKKHL | 1:50.470 | ||
3 | (3) | 73. | GAWRYLUK Grzegorz | POL | 1:50.690 | ||
4 | (4) | 182. | ZDÁREK Jan | CZE | 1:50.948 | ||
RACE: 278 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 74. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL | 1:38.467 | ||
2 | (2) | 92. | IMRE Emil | ROU | 1:38.863 | ||
3 | (3) | 177. | CAKÓ Dávid | HUN-TKKSE | 1:39.879 | ||
4 | (1) | 49. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | 1:40.114 | ||
RACE: 279 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 135. | LIU Shaolin Sándor | HUN-SPSC | 1:31.487 | ||
2 | (3) | 136. | VARNYÚ Alex | HUN-SPSC | 1:32.087 | ||
3 | (2) | 106. | KOZLOV Artem | RUS | 1:34.121 | ||
4 | (4) | 75. | KORECKI Krystian | POL | 1:58.334 |
Danubia Series 5, Pannonian Open, Budapest, HUN, 04.01. - 06.01.2013
Distance Classification
JUNIOR B MEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 135. | LIU Shaolin Sándor | HUN-SPSC | 34 | 1 | 1:31.487 | ||
2. | A | 2. | 136. | VARNYÚ Alex | HUN-SPSC | 21 | 2 | 1:32.087 | ||
3. | A | 3. | 106. | KOZLOV Artem | RUS | 13 | 3 | 1:34.121 | ||
4. | A | 4. | 75. | KORECKI Krystian | POL | 8 | 4 | 1:38.378 | ||
5. | B | 1. | 74. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL | 5 | 1:38.467 | |||
6. | B | 2. | 92. | IMRE Emil | ROU | 6 | 1:38.381 | |||
7. | B | 3. | 177. | CAKÓ Dávid | HUN-TKKSE | 7 | 1:38.384 | |||
8. | B | 4. | 49. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | 8 | 1:38.219 | |||
9. | C | 1. | 10. | PROKOP Michal | CZE | 9 | 1:41.066 | |||
10. | C | 2. | 120. | NASRI Klaudio | BUL-SKKHL | 10 | 1:40.189 | |||
11. | C | 3. | 73. | GAWRYLUK Grzegorz | POL | 11 | 1:41.166 | |||
12. | C | 4. | 182. | ZDÁREK Jan | CZE | 12 | 1:41.474 | |||
13. | D | 1. | 157. | KAŽIMÍR Filip | SVK | 13 | 1:40.797 | |||
14. | D | 2. | 46. | HYDZIK Sebastian | POL-MOSIR | 14 | 1:41.383 | |||
15. | D | 3. | 28. | KOLENC Martin | CRO-KBKZ | 15 | 1:42.890 | |||
16. | D | 4. | 35. | VIGANTS Endijs | LAT | 16 | 1:41.553 | |||
17. | D | - | 2. | SOLIENKO Gleb | BLR | 17 | 1:41.159 | |||
HEATS | ||||||||||
A | - | 119. | GEORGIEV Dimitar | BUL-SKKHL | 19 | NO TIME |