Danubia Series 1, Romanian Open, Miercurea Ciuc, ROU rev., 14.09. - 16.09.2012
LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180
Heat Results
3. Distance | |||||||
SENIOR & JUN A WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 211 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 95. | YAKIMOVA Anna | BUL-SKKHL | 1:45.677 | ||
2 | (1) | 109. | KAN Burcu | TUR | 1:45.920 | ||
3 | (4) | 33. | ILIJIĆ Lucija Ana | CRO-KBKZ | 1:48.337 | ||
4 | (3) | 55. | JAWORSKA Hanna | POL | 1:49.788 | ||
RACE: 212 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 32. | ZAHARIEVA Raya | BUL-ICP | 1:46.809 | ||
2 | (4) | 31. | YANEVA Dayana | BUL-ICP | 1:46.890 | ||
3 | (1) | 56. | ROKICKA Patrycja | POL | 1:46.991 | ||
4 | (3) | 57. | ROSZKOWSKA Patrycja | POL | 1:47.626 | ||
RACE: 213 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 79. | BALÁZS Tünde | ROU | 1:43.351 | ||
2 | (2) | 94. | TSANKOVA Neli | BUL-SKKHL | 1:43.712 | ||
3 | (4) | 9. | DZHUSTROVA Lilia | BUL | 1:44.554 | ||
4 | (1) | 53. | CIWONIUK Adrianna | POL | 2:20.643 | ||
RACE: 214 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 30. | GEORGIEVA NIKOLOVA Marina | BUL-ICP | 1:44.144 | ||
2 | (2) | 25. | KÓNYA Zsófia | HUN | 1:44.586 | ||
3 | (1) | 123. | KRISTÓ Katalin | ROU | 1:44.728 | ||
4 | (4) | 10. | PENCHEVA Zornica | BUL | 1:45.887 | ||
SENIOR & JUN A MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 215 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 112. | ARSLAN Önder | TUR | 1:45.343 | ||
2 | (2) | 21. | PAZOUR Petr | CZE | 1:45.430 | ||
RACE: 216 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 63. | CZACZKOWSKI Paweł | POL | 1:51.098 | ||
2 | (2) | 117. | YESILÖZ ÖZGÜR | TUR | 1:51.812 | ||
3 | (1) | 92. | RUSZ Tamás | ROU | 1:53.637 | ||
- | (3) | 118. | YETISKEN Berk | TUR | - | impeding | |
RACE: 217 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 115. | ILTIR Serdar | TUR | 1:41.354 | ||
2 | (2) | 65. | KOZŁOWSKI Paweł | POL | 1:41.777 | ||
3 | (1) | 64. | KOROLCZUK Jakub | POL | 1:41.930 | ||
- | (4) | 116. | DENİZ Mukerrem | TUR | - | impeding | |
RACE: 218 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 96. | PANDOV Kiril | BUL-SKKHL | 1:35.596 | ||
2 | (1) | 97. | TSANKOV Tsvetan | BUL-SKKHL | 1:35.942 | ||
3 | (2) | 19. | APELTAUER Jakub | CZE | 1:36.657 | ||
4 | (4) | 113. | EREN Inan | TUR | 1:36.667 | ||
1. Distance | |||||||
RELAY SA-B-C WOMEN FINAL 3000 m | |||||||
RACE: 219 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 5. | ROMANIA RELAY | ROU | 4:38.025 | ||
2 | (1) | 1. | BULGARIA RELAY | BUL | 4:38.850 | ||
3 | (2) | 4. | POLAND RELAY | POL | 4:45.064 | ||
RACE: 220 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
4 | (2) | 2. | HUNGARY RELAY | HUN | 4:46.753 | ||
5 | (1) | 3. | LATVIA RELAY | LAT | 4:56.189 | ||
RELAY SA-B-C MEN FINAL 3000 m | |||||||
RACE: 221 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
2 | (2) | 1. | BULGARIA RELAY | BUL | 4:23.789 | ||
3 | (1) | 5. | ROMANIA RELAY | ROU | 4:23.966 | ||
5 | (3) | 6. | SLOVAKIA RELAY | SVK | 4:51.558 | ||
RACE: 222 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 7. | TURKEY RELAY | TUR | 4:18.946 | ||
4 | (1) | 4. | POLAND RELAY | POL | 4:24.117 | ||
6 | (2) | 3. | LATVIA RELAY | LAT | 4:54.794 |