Baltic Cup 1, Minsk, BLR, 25.10. - 27.10.2019
Heat Results
1. Distance | |||||||
MEN HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 93 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 59. | SLABODNIK ARTSEMI | BLR | 2:34.036 | ||
2 | (4) | 57. | SHEUCHYK Uladzimir | BLR | 2:34.381 | ||
3 | (1) | 53. | LAHIMAKHAU IVAN | BLR | 2:34.740 | ||
4 | (2) | 96. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 2:43.241 | ||
5 | (3) | 90. | TARKAR Sohan Sudhir | IND | 2:52.343 | ||
- | (6) | 52. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | - | impeding | |
RACE: 94 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 54. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 2:25.277 | ||
2 | (4) | 61. | ZHERMANAU ALIAKSANDR | BLR | 2:25.331 | ||
3 | (5) | 50. | AKIMAU ULADZISLAU | BLR | 2:26.436 | ||
4 | (3) | 210. | PILNYK Vasyl | UKR-KYIV | 2:27.252 | ||
5 | (1) | 95. | CECH Danielius | LTU | 2:27.434 | ||
6 | (2) | 56. | RAMANAU Andrei | BLR | 2:34.615 | ||
RACE: 95 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 58. | SHTYRKHUNOU ULADZISLAU | BLR | 2:29.684 | ||
2 | (4) | 51. | ARLOU HEORHI | BLR | 2:29.729 | ||
3 | (3) | 209. | IOFIN Denys | UKR-KYIV | 2:30.417 | ||
4 | (1) | 89. | KIBARAU Pavel | BLR-ZHO | 2:43.780 | ||
5 | (2) | 60. | VOITOV Sergei | BLR | 2:44.354 | ||
- | (5) | 55. | PAPOU Mikita | BLR | - | yellow card | |
MEN FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 105 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 95. | CECH Danielius | LTU | 2:35.790 | ||
2 | (2) | 56. | RAMANAU Andrei | BLR | 2:36.361 | ||
3 | (3) | 60. | VOITOV Sergei | BLR | 2:45.187 | ||
4 | (4) | 90. | TARKAR Sohan Sudhir | IND | 2:50.731 | ||
RACE: 106 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 50. | AKIMAU ULADZISLAU | BLR | 2:34.207 | ||
2 | (4) | 53. | LAHIMAKHAU IVAN | BLR | 2:34.402 | ||
3 | (2) | 210. | PILNYK Vasyl | UKR-KYIV | 2:35.356 | ||
4 | (3) | 209. | IOFIN Denys | UKR-KYIV | 2:37.990 | ||
5 | (5) | 96. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 2:38.816 | ||
6 | (6) | 89. | KIBARAU Pavel | BLR-ZHO | 2:48.666 | ||
RACE: 107 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 61. | ZHERMANAU ALIAKSANDR | BLR | 2:25.274 | ||
2 | (1) | 54. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 2:25.566 | ||
3 | (4) | 51. | ARLOU HEORHI | BLR | 2:26.056 | ||
4 | (5) | 59. | SLABODNIK ARTSEMI | BLR | 2:28.347 | ||
5 | (6) | 57. | SHEUCHYK Uladzimir | BLR | 2:28.958 | ||
6 | (3) | 58. | SHTYRKHUNOU ULADZISLAU | BLR | 2:30.426 | ||
2. Distance | |||||||
MEN HEATS 500 m | |||||||
RACE: 128 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 61. | ZHERMANAU ALIAKSANDR | BLR | 45.427 | ||
2 | (2) | 53. | LAHIMAKHAU IVAN | BLR | 45.582 | ||
3 | (5) | 52. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 45.721 | ||
4 | (3) | 210. | PILNYK Vasyl | UKR-KYIV | 45.900 | ||
5 | (4) | 90. | TARKAR Sohan Sudhir | IND | 47.701 | ||
RACE: 129 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 59. | SLABODNIK ARTSEMI | BLR | 46.091 | ||
2 | (1) | 57. | SHEUCHYK Uladzimir | BLR | 46.344 | ||
3 | (3) | 95. | CECH Danielius | LTU | 47.282 | ||
4 | (2) | 55. | PAPOU Mikita | BLR | 47.382 | ||
5 | (5) | 89. | KIBARAU Pavel | BLR-ZHO | NO TIME | finished | |
RACE: 130 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 50. | AKIMAU ULADZISLAU | BLR | 45.897 | ||
2 | (4) | 209. | IOFIN Denys | UKR-KYIV | 47.561 | ||
3 | (2) | 60. | VOITOV Sergei | BLR | 52.518 | ||
4 | (1) | 54. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 57.111 | ||
RACE: 131 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 51. | ARLOU HEORHI | BLR | 46.155 | ||
2 | (3) | 58. | SHTYRKHUNOU ULADZISLAU | BLR | 47.234 | ||
3 | (1) | 56. | RAMANAU Andrei | BLR | 47.554 | ||
4 | (2) | 96. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 48.194 | ||
MEN SEMI FINAL 500 m | |||||||
RACE: 230 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 53. | LAHIMAKHAU IVAN | BLR | 44.460 | ||
2 | (3) | 59. | SLABODNIK ARTSEMI | BLR | 45.109 | ||
3 | (4) | 51. | ARLOU HEORHI | BLR | 45.119 | ||
4 | (2) | 50. | AKIMAU ULADZISLAU | BLR | 45.263 | ||
RACE: 231 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 61. | ZHERMANAU ALIAKSANDR | BLR | 45.030 | ||
2 | (2) | 57. | SHEUCHYK Uladzimir | BLR | 46.224 | ||
- | (3) | 58. | SHTYRKHUNOU ULADZISLAU | BLR | - | no finish | |
- | (4) | 209. | IOFIN Denys | UKR-KYIV | - | impeding | |
MEN FINAL 500 m | |||||||
RACE: 246 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 54. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 44.160 | ||
2 | (3) | 96. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 47.630 | ||
3 | (2) | 90. | TARKAR Sohan Sudhir | IND | 48.212 | ||
4 | (1) | 55. | PAPOU Mikita | BLR | 58.936 | ||
5 | (5) | 89. | KIBARAU Pavel | BLR-ZHO | 1:06.417 | ||
RACE: 247 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 52. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 45.574 | ||
2 | (2) | 210. | PILNYK Vasyl | UKR-KYIV | 45.818 | ||
3 | (4) | 56. | RAMANAU Andrei | BLR | 47.630 | ||
4 | (3) | 95. | CECH Danielius | LTU | 50.700 | ||
5 | (5) | 60. | VOITOV Sergei | BLR | 51.904 | ||
RACE: 248 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 51. | ARLOU HEORHI | BLR | 44.943 | ||
2 | (2) | 50. | AKIMAU ULADZISLAU | BLR | 45.694 | ||
RACE: 249 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 53. | LAHIMAKHAU IVAN | BLR | 43.619 | ||
2 | (3) | 59. | SLABODNIK ARTSEMI | BLR | 45.789 | ||
3 | (4) | 57. | SHEUCHYK Uladzimir | BLR | 46.310 | ||
4 | (2) | 61. | ZHERMANAU ALIAKSANDR | BLR | 46.452 | ||
3. Distance | |||||||
MEN HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 270 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 57. | SHEUCHYK Uladzimir | BLR | 1:52.546 | ||
2 | (4) | 59. | SLABODNIK ARTSEMI | BLR | 1:52.615 | ||
3 | (3) | 56. | RAMANAU Andrei | BLR | 1:52.857 | ||
4 | (1) | 96. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 1:53.112 | ||
RACE: 271 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 61. | ZHERMANAU ALIAKSANDR | BLR | 1:32.738 | ||
2 | (3) | 58. | SHTYRKHUNOU ULADZISLAU | BLR | 1:35.455 | ||
3 | (5) | 209. | IOFIN Denys | UKR-KYIV | 1:36.314 | ||
4 | (4) | 55. | PAPOU Mikita | BLR | 1:41.859 | ||
5 | (2) | 89. | KIBARAU Pavel | BLR-ZHO | NO TIME | finished | |
RACE: 272 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 51. | ARLOU HEORHI | BLR | 1:31.697 | ||
2 | (1) | 54. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 1:31.827 | ||
3 | (2) | 52. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 1:31.873 | ||
4 | (3) | 95. | CECH Danielius | LTU | 1:38.367 | ||
RACE: 273 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 50. | AKIMAU ULADZISLAU | BLR | 1:38.462 | ||
2 | (4) | 53. | LAHIMAKHAU IVAN | BLR | 1:38.590 | ||
3 | (2) | 210. | PILNYK Vasyl | UKR-KYIV | 1:38.902 | ||
4 | (1) | 60. | VOITOV Sergei | BLR | 1:48.269 | ||
5 | (3) | 90. | TARKAR Sohan Sudhir | IND | NO TIME | finished | |
MEN SEMI FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 315 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 59. | SLABODNIK ARTSEMI | BLR | 1:42.045 | ||
2 | (2) | 53. | LAHIMAKHAU IVAN | BLR | 1:42.242 | ||
3 | (1) | 50. | AKIMAU ULADZISLAU | BLR | 1:42.328 | ||
4 | (3) | 57. | SHEUCHYK Uladzimir | BLR | 1:43.443 | ||
RACE: 316 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 54. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 1:38.046 | ||
2 | (4) | 58. | SHTYRKHUNOU ULADZISLAU | BLR | 1:39.266 | ||
3 | (1) | 51. | ARLOU HEORHI | BLR | 1:46.781 | advanced | |
- | (3) | 61. | ZHERMANAU ALIAKSANDR | BLR | - | impeding | |
MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 330 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 96. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 1:38.710 | ||
2 | (1) | 55. | PAPOU Mikita | BLR | 1:39.470 | ||
3 | (5) | 90. | TARKAR Sohan Sudhir | IND | 1:42.475 | ||
4 | (4) | 89. | KIBARAU Pavel | BLR-ZHO | 1:43.143 | ||
5 | (2) | 60. | VOITOV Sergei | BLR | 1:50.203 | ||
RACE: 331 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 52. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 1:32.977 | ||
2 | (3) | 95. | CECH Danielius | LTU | 1:34.401 | ||
3 | (2) | 209. | IOFIN Denys | UKR-KYIV | 1:34.966 | ||
4 | (4) | 210. | PILNYK Vasyl | UKR-KYIV | 1:35.068 | ||
5 | (5) | 56. | RAMANAU Andrei | BLR | 1:37.019 | ||
RACE: 332 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 50. | AKIMAU ULADZISLAU | BLR | 1:40.865 | ||
2 | (2) | 57. | SHEUCHYK Uladzimir | BLR | 1:41.140 | ||
RACE: 333 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 53. | LAHIMAKHAU IVAN | BLR | 1:33.685 | ||
2 | (5) | 51. | ARLOU HEORHI | BLR | 1:34.090 | ||
3 | (1) | 54. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 1:34.435 | ||
4 | (3) | 59. | SLABODNIK ARTSEMI | BLR | 1:34.607 | ||
5 | (2) | 58. | SHTYRKHUNOU ULADZISLAU | BLR | 1:36.335 |
Baltic Cup 1, Minsk, BLR, 25.10. - 27.10.2019
Overall Classification
MEN | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 53. | LAHIMAKHAU IVAN | BLR | 8. 1. 1. | 69 | 10 | |
2. | 61. | ZHERMANAU ALIAKSANDR | BLR | 1. 4. 8. | 42 | 13 | |
3. | 51. | ARLOU HEORHI | BLR | 3. 5. 2. | 39 | 10 | |
4. | 59. | SLABODNIK ARTSEMI | BLR | 4. 2. 4. | 37 | 10 | |
5. | 54. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 2. 14. 3. | 34 | 19 | |
6. | 57. | SHEUCHYK Uladzimir | BLR | 5. 3. 7. | 20 | 15 | |
7. | 58. | SHTYRKHUNOU ULADZISLAU | BLR | 6. 7. 5. | 8 | 18 | |
8. | 50. | AKIMAU ULADZISLAU | BLR | 7. 6. 6. | 8 | 19 | |
9. | 209. | IOFIN Denys | UKR-KYIV | 10. 8. 11. | 29 | ||
10. | 210. | PILNYK Vasyl | UKR-KYIV | 9. 10. 12. | 31 | ||
11. | 52. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 17. 9. 9. | 35 | ||
12. | 95. | CECH Danielius | LTU | 13. 12. 10. | 35 | ||
13. | 56. | RAMANAU Andrei | BLR | 14. 11. 13. | 38 | ||
14. | 96. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 11. 15. 14. | 40 | ||
15. | 60. | VOITOV Sergei | BLR | 15. 13. 18. | 46 | ||
16. | 89. | KIBARAU Pavel | BLR-ZHO | 12. 18. 17. | 47 | ||
17. | 90. | TARKAR Sohan Sudhir | IND | 16. 16. 16. | 48 | ||
18. | 55. | PAPOU Mikita | BLR | 18. 17. 15. | 50 |
Splitted Overall Classification
JUNIOR B MEN | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. (5.) | 54. | MIHDALIOU Mikita | BLR | 2. 14. 3. | 34 | 19 | |
2. (6.) | 57. | SHEUCHYK Uladzimir | BLR | 5. 3. 7. | 20 | 15 | |
3. (7.) | 58. | SHTYRKHUNOU ULADZISLAU | BLR | 6. 7. 5. | 8 | 18 | |
4. (11.) | 52. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 17. 9. 9. | 35 | ||
5. (12.) | 95. | CECH Danielius | LTU | 13. 12. 10. | 35 | ||
6. (13.) | 56. | RAMANAU Andrei | BLR | 14. 11. 13. | 38 | ||
7. (14.) | 96. | EKSTOWICZ Jakub | POL-GIZ | 11. 15. 14. | 40 | ||
8. (15.) | 60. | VOITOV Sergei | BLR | 15. 13. 18. | 46 | ||
9. (16.) | 89. | KIBARAU Pavel | BLR-ZHO | 12. 18. 17. | 47 | ||
10. (18.) | 55. | PAPOU Mikita | BLR | 18. 17. 15. | 50 |
Splitted Overall Classification
JUNIOR A MEN | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. (2.) | 61. | ZHERMANAU ALIAKSANDR | BLR | 1. 4. 8. | 42 | 13 | |
2. (8.) | 50. | AKIMAU ULADZISLAU | BLR | 7. 6. 6. | 8 | 19 | |
3. (9.) | 209. | IOFIN Denys | UKR-KYIV | 10. 8. 11. | 29 |
Splitted Overall Classification
MEN | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. (1.) | 53. | LAHIMAKHAU IVAN | BLR | 8. 1. 1. | 69 | 10 | |
2. (3.) | 51. | ARLOU HEORHI | BLR | 3. 5. 2. | 39 | 10 | |
3. (4.) | 59. | SLABODNIK ARTSEMI | BLR | 4. 2. 4. | 37 | 10 | |
4. (10.) | 210. | PILNYK Vasyl | UKR-KYIV | 9. 10. 12. | 31 | ||
5. (17.) | 90. | TARKAR Sohan Sudhir | IND | 16. 16. 16. | 48 |