Danubia 3-Austrian Open & Styrian Open, Graz, AUT, 28.11. - 30.11.2014
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR A MEN HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 177 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 2. | ANDERMANN Dominic | AUT | 1:35.261 | ||
2 | (1) | 78. | BAKALARZ Jakub | POL-ORZEL | 1:37.894 | ||
3 | (3) | 13. | GEORGIEV Dimitar | BUL-SKKHL | 1:47.500 | ||
4 | (4) | 64. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL-JUV | NO TIME | ||
RACE: 178 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 15. | TSANKOV Tsvetan | BUL-SKKHL | 1:42.403 | ||
2 | (4) | 63. | GAWRYLUK Grzegorz | POL-JUV | 1:44.520 | ||
3 | (1) | 77. | ADAMKOWSKI Rafał | POL-ORZEL | 1:45.646 | ||
4 | (3) | 102. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | NO TIME | ||
RACE: 179 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 107. | DOKOLIN Dmitrii | RUS | 1:33.801 | ||
2 | (2) | 19. | KOLENC Martin | CRO | 1:34.062 | ||
3 | (1) | 103. | MURAVYEV Vadim | RUS-PET | 1:34.310 | ||
4 | (3) | 41. | FARKAS Tamás | HUN | 1:34.936 | ||
RACE: 180 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 14. | NASRI Klaudio | BUL-SKKHL | 1:36.537 | ||
2 | (3) | 66. | NIEŚCIER Karol | POL-JUV | 1:37.228 | ||
3 | (4) | 4. | WOLFGANG Matthias | AUT | 1:38.724 | ||
4 | (2) | 72. | HYDZIK Sebastian | POL-MOSIR | 1:39.202 | ||
RACE: 181 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 108. | EYBOG Daniil | RUS | 1:40.038 | ||
2 | (1) | 40. | CAKÓ Dávid | HUN | 1:40.106 | ||
3 | (2) | 29. | PROKOP Michal | CZE | 1:40.391 | ||
RACE: 182 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 39. | BÉRES Bence | HUN | 1:34.337 | ||
2 | (3) | 9. | ZASTRUGOV Daniel | BUL | 1:34.831 | ||
3 | (1) | 49. | VIGANTS Endijs | LAT | 1:35.593 | ||
4 | (2) | 3. | RAINER Philemon | AUT | 1:40.790 | ||
JUNIOR A MEN QUARTER-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 195 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 15. | TSANKOV Tsvetan | BUL-SKKHL | 1:37.720 | ||
2 | (1) | 49. | VIGANTS Endijs | LAT | 1:39.924 | ||
3 | (3) | 29. | PROKOP Michal | CZE | 1:40.034 | ||
4 | (2) | 66. | NIEŚCIER Karol | POL-JUV | NO TIME | ||
RACE: 196 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 39. | BÉRES Bence | HUN | 1:37.162 | ||
2 | (3) | 14. | NASRI Klaudio | BUL-SKKHL | 1:37.275 | ||
3 | (1) | 19. | KOLENC Martin | CRO | 1:37.280 | ||
4 | (4) | 63. | GAWRYLUK Grzegorz | POL-JUV | 1:39.561 | ||
RACE: 197 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 107. | DOKOLIN Dmitrii | RUS | 1:42.977 | ||
2 | (2) | 9. | ZASTRUGOV Daniel | BUL | 1:44.413 | ||
3 | (3) | 2. | ANDERMANN Dominic | AUT | 1:44.676 | ||
4 | (4) | 78. | BAKALARZ Jakub | POL-ORZEL | 1:48.968 | ||
RACE: 198 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 108. | EYBOG Daniil | RUS | 1:42.430 | ||
2 | (1) | 103. | MURAVYEV Vadim | RUS-PET | 1:43.244 | ||
3 | (2) | 4. | WOLFGANG Matthias | AUT | 1:46.085 | ||
4 | (4) | 40. | CAKÓ Dávid | HUN | NO TIME | ||
JUNIOR A MEN SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 205 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 39. | BÉRES Bence | HUN | 1:43.847 | ||
2 | (2) | 107. | DOKOLIN Dmitrii | RUS | 1:43.946 | ||
3 | (3) | 103. | MURAVYEV Vadim | RUS-PET | 1:45.870 | ||
4 | (4) | 9. | ZASTRUGOV Daniel | BUL | NO TIME | ||
RACE: 206 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 108. | EYBOG Daniil | RUS | 1:45.272 | ||
2 | (2) | 15. | TSANKOV Tsvetan | BUL-SKKHL | 1:45.720 | ||
3 | (1) | 14. | NASRI Klaudio | BUL-SKKHL | 1:46.470 | ||
4 | (3) | 49. | VIGANTS Endijs | LAT | 1:47.791 | ||
JUNIOR A MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 228 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 64. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL-JUV | 1:33.387 | ||
2 | (3) | 102. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | 1:33.509 | ||
3 | (2) | 3. | RAINER Philemon | AUT | 1:39.136 | ||
RACE: 229 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 41. | FARKAS Tamás | HUN | 1:31.115 | ||
2 | (4) | 13. | GEORGIEV Dimitar | BUL-SKKHL | 1:32.312 | ||
3 | (2) | 72. | HYDZIK Sebastian | POL-MOSIR | 1:37.345 | ||
4 | (3) | 77. | ADAMKOWSKI Rafał | POL-ORZEL | NO TIME | ||
RACE: 230 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 40. | CAKÓ Dávid | HUN | 1:32.797 | ||
2 | (2) | 63. | GAWRYLUK Grzegorz | POL-JUV | 1:34.238 | ||
3 | (4) | 78. | BAKALARZ Jakub | POL-ORZEL | 1:36.929 | ||
- | (1) | 66. | NIEŚCIER Karol | POL-JUV | - | no start | |
RACE: 231 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 19. | KOLENC Martin | CRO | 1:36.841 | ||
2 | (3) | 2. | ANDERMANN Dominic | AUT | 1:37.715 | ||
3 | (2) | 29. | PROKOP Michal | CZE | 1:37.846 | ||
4 | (4) | 4. | WOLFGANG Matthias | AUT | 1:39.298 | ||
RACE: 232 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 103. | MURAVYEV Vadim | RUS-PET | 1:44.289 | ||
2 | (3) | 14. | NASRI Klaudio | BUL-SKKHL | 1:44.309 | ||
3 | (4) | 49. | VIGANTS Endijs | LAT | 1:46.140 | ||
4 | (1) | 9. | ZASTRUGOV Daniel | BUL | NO TIME | ||
RACE: 233 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 107. | DOKOLIN Dmitrii | RUS | 1:32.881 | ||
2 | (1) | 39. | BÉRES Bence | HUN | 1:32.946 | ||
3 | (3) | 108. | EYBOG Daniil | RUS | 1:33.076 | ||
4 | (4) | 15. | TSANKOV Tsvetan | BUL-SKKHL | 1:33.943 |
Danubia 3-Austrian Open & Styrian Open, Graz, AUT, 28.11. - 30.11.2014
Distance Classification
JUNIOR A MEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 107. | DOKOLIN Dmitrii | RUS | 34 | 1 | 1:32.881 | ||
2. | A | 2. | 39. | BÉRES Bence | HUN | 21 | 2 | 1:32.946 | ||
3. | A | 3. | 108. | EYBOG Daniil | RUS | 13 | 3 | 1:33.076 | ||
4. | A | 4. | 15. | TSANKOV Tsvetan | BUL-SKKHL | 8 | 4 | 1:33.943 | ||
5. | B | 1. | 103. | MURAVYEV Vadim | RUS-PET | 5 | 1:34.310 | |||
6. | B | 2. | 14. | NASRI Klaudio | BUL-SKKHL | 6 | 1:36.537 | |||
7. | B | 3. | 49. | VIGANTS Endijs | LAT | 7 | 1:35.593 | |||
8. | B | 4. | 9. | ZASTRUGOV Daniel | BUL | 8 | 1:34.831 | |||
9. | C | 1. | 19. | KOLENC Martin | CRO | 9 | 1:34.062 | |||
10. | C | 2. | 2. | ANDERMANN Dominic | AUT | 10 | 1:35.261 | |||
11. | C | 3. | 29. | PROKOP Michal | CZE | 11 | 1:37.846 | |||
12. | C | 4. | 4. | WOLFGANG Matthias | AUT | 12 | 1:38.724 | |||
13. | D | 1. | 40. | CAKÓ Dávid | HUN | 13 | 1:32.797 | |||
14. | D | 2. | 63. | GAWRYLUK Grzegorz | POL-JUV | 14 | 1:34.238 | |||
15. | D | 3. | 78. | BAKALARZ Jakub | POL-ORZEL | 15 | 1:36.929 | |||
16. | D | - | 66. | NIEŚCIER Karol | POL-JUV | 16 | 1:37.228 | |||
17. | E | 1. | 41. | FARKAS Tamás | HUN | 17 | 1:31.115 | |||
18. | E | 2. | 13. | GEORGIEV Dimitar | BUL-SKKHL | 18 | 1:32.312 | |||
19. | E | 3. | 72. | HYDZIK Sebastian | POL-MOSIR | 19 | 1:37.345 | |||
20. | E | 4. | 77. | ADAMKOWSKI Rafał | POL-ORZEL | 20 | 1:45.646 | |||
21. | F | 1. | 64. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL-JUV | 21 | 1:33.387 | |||
22. | F | 2. | 102. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | 22 | 1:33.509 | |||
23. | F | 3. | 3. | RAINER Philemon | AUT | 23 | 1:39.136 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR A MEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (1.) | A | 1. | 107. | DOKOLIN Dmitrii | RUS | 34 | 1 | 1:32.881 | ||
2. (3.) | A | 3. | 108. | EYBOG Daniil | RUS | 13 | 3 | 1:33.076 | ||
3. (5.) | B | 1. | 103. | MURAVYEV Vadim | RUS-PET | 5 | 1:34.310 | |||
4. (6.) | B | 2. | 14. | NASRI Klaudio | BUL-SKKHL | 6 | 1:36.537 | |||
5. (7.) | B | 3. | 49. | VIGANTS Endijs | LAT | 7 | 1:35.593 | |||
6. (8.) | B | 4. | 9. | ZASTRUGOV Daniel | BUL | 8 | 1:34.831 | |||
7. (9.) | C | 1. | 19. | KOLENC Martin | CRO | 9 | 1:34.062 | |||
8. (10.) | C | 2. | 2. | ANDERMANN Dominic | AUT | 10 | 1:35.261 | |||
9. (11.) | C | 3. | 29. | PROKOP Michal | CZE | 11 | 1:37.846 | |||
10. (12.) | C | 4. | 4. | WOLFGANG Matthias | AUT | 12 | 1:38.724 | |||
11. (13.) | D | 1. | 40. | CAKÓ Dávid | HUN | 13 | 1:32.797 | |||
12. (14.) | D | 2. | 63. | GAWRYLUK Grzegorz | POL-JUV | 14 | 1:34.238 | |||
13. (15.) | D | 3. | 78. | BAKALARZ Jakub | POL-ORZEL | 15 | 1:36.929 | |||
14. (16.) | D | - | 66. | NIEŚCIER Karol | POL-JUV | 16 | 1:37.228 | |||
15. (17.) | E | 1. | 41. | FARKAS Tamás | HUN | 17 | 1:31.115 | |||
16. (18.) | E | 2. | 13. | GEORGIEV Dimitar | BUL-SKKHL | 18 | 1:32.312 | |||
17. (19.) | E | 3. | 72. | HYDZIK Sebastian | POL-MOSIR | 19 | 1:37.345 | |||
18. (20.) | E | 4. | 77. | ADAMKOWSKI Rafał | POL-ORZEL | 20 | 1:45.646 | |||
19. (21.) | F | 1. | 64. | KAMIEŃSKI Wojciech | POL-JUV | 21 | 1:33.387 | |||
20. (22.) | F | 2. | 102. | GRITSUK Vadim | RUS-PET | 22 | 1:33.509 | |||
21. (23.) | F | 3. | 3. | RAINER Philemon | AUT | 23 | 1:39.136 |
Splitted Distance Classification
MEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (2.) | A | 2. | 39. | BÉRES Bence | HUN | 21 | 2 | 1:32.946 | ||
2. (4.) | A | 4. | 15. | TSANKOV Tsvetan | BUL-SKKHL | 8 | 4 | 1:33.943 |