Baltic Cup 5, Elektrenai, LTU, 07.03. - 08.03.2020
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR D BOYS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 27 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 100. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 1:43.646 | ||
2 | (2) | 156. | ANDREEV Ilia | RUS-PET | 1:43.910 | ||
3 | (5) | 72. | MURASKO Roberts | LAT-JLSS | 1:50.071 | ||
4 | (1) | 75. | STERNMANIS Rudolfs | LAT-JLSS | 1:54.092 | ||
5 | (4) | 128. | GRIGALIUNAS Gustis | LTU | 1:59.393 | ||
RACE: 28 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 157. | PETROV Arsenii | RUS-PET | 1:41.958 | ||
2 | (5) | 127. | CECH Ernestas | LTU | 1:42.352 | ||
3 | (3) | 70. | BERZINS Roberts | LAT-JLSS | 1:51.895 | ||
4 | (1) | 172. | IVCHATOV Ivan | UKR-KYIV | 1:52.162 | ||
5 | (2) | 74. | SAKSS Kirils | LAT-JLSS | 2:01.975 | ||
RACE: 29 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 71. | LAIZANS Linards Reinis | LAT-JLSS | 1:44.651 | ||
2 | (3) | 101. | SOLEICUKS Maksims | LAT-SPARS | 1:44.785 | ||
3 | (2) | 73. | RUDZITIS Emils Reinis | LAT-JLSS | 1:45.675 | ||
4 | (1) | 142. | PILIPENKO Ignat | RUS-KAL | 1:52.888 | ||
- | (5) | 126. | ADOMAITIS Domantas | LTU | - | no finish->to C | |
JUNIOR D BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 39 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 128. | GRIGALIUNAS Gustis | LTU | 2:00.614 | ||
2 | (2) | 74. | SAKSS Kirils | LAT-JLSS | 2:03.701 | ||
3 | (3) | 126. | ADOMAITIS Domantas | LTU | NO TIME | finished | |
RACE: 40 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 73. | RUDZITIS Emils Reinis | LAT-JLSS | 1:45.070 | ||
2 | (2) | 72. | MURASKO Roberts | LAT-JLSS | 1:48.723 | ||
3 | (5) | 142. | PILIPENKO Ignat | RUS-KAL | 1:51.597 | ||
4 | (3) | 70. | BERZINS Roberts | LAT-JLSS | 1:52.407 | ||
5 | (4) | 172. | IVCHATOV Ivan | UKR-KYIV | 1:52.522 | ||
6 | (6) | 75. | STERNMANIS Rudolfs | LAT-JLSS | 1:53.662 | ||
RACE: 41 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 71. | LAIZANS Linards Reinis | LAT-JLSS | 1:39.000 | ||
2 | (1) | 157. | PETROV Arsenii | RUS-PET | 1:39.102 | ||
3 | (2) | 127. | CECH Ernestas | LTU | 1:39.183 | ||
4 | (6) | 101. | SOLEICUKS Maksims | LAT-SPARS | 1:39.392 | ||
5 | (4) | 156. | ANDREEV Ilia | RUS-PET | 1:45.999 | ||
6 | (3) | 100. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 2:02.747 |
Baltic Cup 5, Elektrenai, LTU, 07.03. - 08.03.2020
Distance Classification
JUNIOR D BOYS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 71. | LAIZANS Linards Reinis | LAT-JLSS | 34 | 1 | 1:39.000 | ||
2. | A | 2. | 157. | PETROV Arsenii | RUS-PET | 21 | 2 | 1:39.102 | ||
3. | A | 3. | 127. | CECH Ernestas | LTU | 13 | 3 | 1:39.183 | ||
4. | A | 4. | 101. | SOLEICUKS Maksims | LAT-SPARS | 8 | 4 | 1:39.392 | ||
5. | A | 5. | 156. | ANDREEV Ilia | RUS-PET | 5 | 5 | 1:43.910 | ||
6. | A | 6. | 100. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 3 | 6 | 1:43.646 | ||
7. | B | 1. | 73. | RUDZITIS Emils Reinis | LAT-JLSS | 2 | 7 | 1:45.070 | ||
8. | B | 2. | 72. | MURASKO Roberts | LAT-JLSS | 1 | 8 | 1:48.723 | ||
9. | B | 3. | 142. | PILIPENKO Ignat | RUS-KAL | 9 | 1:51.597 | |||
10. | B | 4. | 70. | BERZINS Roberts | LAT-JLSS | 10 | 1:51.895 | |||
11. | B | 5. | 172. | IVCHATOV Ivan | UKR-KYIV | 11 | 1:52.162 | |||
12. | B | 6. | 75. | STERNMANIS Rudolfs | LAT-JLSS | 12 | 1:53.662 | |||
13. | C | 1. | 128. | GRIGALIUNAS Gustis | LTU | 13 | 1:59.393 | |||
14. | C | 2. | 74. | SAKSS Kirils | LAT-JLSS | 14 | 2:01.975 | |||
15. | C | 3. | 126. | ADOMAITIS Domantas | LTU | 15 | NO TIME |