Baltic Cup 5, Elektrenai, LTU, 07.03. - 08.03.2020
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 24 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 151. | SASKOVA Daria | RUS-PET | 1:48.832 | ||
2 | (3) | 152. | TOROPOVA Polina | RUS-PET | 1:49.142 | ||
3 | (5) | 165. | MANOKHINA Iryna | UKR-KYIV | 1:50.397 | ||
4 | (4) | 62. | GINTERE Madara | LAT-JLSS | 1:54.461 | ||
5 | (6) | 112. | LOIBAITE Agne | LTU | 2:20.546 | ||
- | (2) | 96. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | - | impeding->to C | |
RACE: 25 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 150. | METELKINA Mariia | RUS-PET | 1:56.386 | ||
2 | (4) | 148. | KHALITOVA Elizaveta | RUS-PET | 1:56.490 | ||
3 | (3) | 95. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 2:01.687 | ||
4 | (1) | 87. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 2:05.940 | ||
5 | (5) | 110. | KOVRIZKINA Viktorija | LTU | 2:20.492 | ||
RACE: 26 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 138. | MAZUR Hanna | POL-ORL | 1:43.118 | ||
2 | (1) | 149. | KOKOREWA Anna | RUS-PET | 1:43.296 | ||
3 | (5) | 111. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 1:44.342 | ||
4 | (2) | 97. | SALMINA Kamilla | LAT-SPARS | 1:52.742 | ||
5 | (3) | 113. | RAKAUSKAITE Ausrine | LTU | 1:54.536 | ||
JUNIOR D GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 36 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 113. | RAKAUSKAITE Ausrine | LTU | 2:06.062 | ||
2 | (2) | 110. | KOVRIZKINA Viktorija | LTU | 2:15.976 | ||
3 | (3) | 112. | LOIBAITE Agne | LTU | 2:21.769 | ||
- | (4) | 96. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | - | no start | |
RACE: 37 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 111. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 1:49.305 | ||
2 | (2) | 165. | MANOKHINA Iryna | UKR-KYIV | 1:50.859 | ||
3 | (3) | 97. | SALMINA Kamilla | LAT-SPARS | 1:52.456 | ||
4 | (4) | 62. | GINTERE Madara | LAT-JLSS | 1:52.523 | ||
5 | (5) | 95. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 1:53.692 | ||
6 | (6) | 87. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 1:59.713 | ||
RACE: 38 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 138. | MAZUR Hanna | POL-ORL | 1:42.565 | ||
2 | (5) | 150. | METELKINA Mariia | RUS-PET | 1:42.695 | ||
3 | (3) | 151. | SASKOVA Daria | RUS-PET | 1:43.455 | ||
4 | (2) | 149. | KOKOREWA Anna | RUS-PET | 1:43.477 | ||
5 | (4) | 152. | TOROPOVA Polina | RUS-PET | 1:44.999 | ||
6 | (6) | 148. | KHALITOVA Elizaveta | RUS-PET | 1:47.893 |
Baltic Cup 5, Elektrenai, LTU, 07.03. - 08.03.2020
Distance Classification
JUNIOR D GIRLS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 138. | MAZUR Hanna | POL-ORL | 34 | 1 | 1:42.565 | ||
2. | A | 2. | 150. | METELKINA Mariia | RUS-PET | 21 | 2 | 1:42.695 | ||
3. | A | 3. | 151. | SASKOVA Daria | RUS-PET | 13 | 3 | 1:43.455 | ||
4. | A | 4. | 149. | KOKOREWA Anna | RUS-PET | 8 | 4 | 1:43.296 | ||
5. | A | 5. | 152. | TOROPOVA Polina | RUS-PET | 5 | 5 | 1:44.999 | ||
6. | A | 6. | 148. | KHALITOVA Elizaveta | RUS-PET | 3 | 6 | 1:47.893 | ||
7. | B | 1. | 111. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 2 | 7 | 1:44.342 | ||
8. | B | 2. | 165. | MANOKHINA Iryna | UKR-KYIV | 1 | 8 | 1:50.397 | ||
9. | B | 3. | 97. | SALMINA Kamilla | LAT-SPARS | 9 | 1:52.456 | |||
10. | B | 4. | 62. | GINTERE Madara | LAT-JLSS | 10 | 1:52.523 | |||
11. | B | 5. | 95. | JAREMINA Noela | LAT-SPARS | 11 | 1:53.692 | |||
12. | B | 6. | 87. | SMALCA Klaudija | LAT-KSS | 12 | 1:59.713 | |||
13. | C | 1. | 113. | RAKAUSKAITE Ausrine | LTU | 13 | 1:54.536 | |||
14. | C | 2. | 110. | KOVRIZKINA Viktorija | LTU | 14 | 2:15.976 | |||
15. | C | 3. | 112. | LOIBAITE Agne | LTU | 15 | 2:20.546 | |||
C | - | 96. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 16 | NO TIME |