Lithuania open - Baltic Cup, 07.04. - 08.04.2018
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 10 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 21. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | NO TIME | finished | |
2 | (5) | 60. | MILAKNYTE Indre | LTU-SSC | NO TIME | finished | |
3 | (2) | 4. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | NO TIME | finished | |
4 | (6) | 2. | ALEKSEJENKOVA Alina | LAT-JLSS | NO TIME | finished | |
5 | (1) | 102. | SUHAK Karolina | POL-UKSSB | NO TIME | advanced | |
6 | (3) | 78. | GRYGORUK Magda | POL-UKSJB | NO TIME | finished | |
RACE: 11 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 23. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:48.393 | ||
2 | (5) | 100. | ORZEPOWSKA Hanna | POL-UKSSB | 1:54.967 | ||
3 | (7) | 77. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-UKSJB | 1:55.014 | ||
4 | (2) | 103. | ZACHOWICZ Aleksandra | POL-UKSSB | 2:07.203 | ||
5 | (4) | 3. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 2:08.273 | ||
6 | (6) | 6. | KOPMANE Gunta | LAT-JLSS | 2:08.400 | ||
- | (1) | 122. | GAJDAMOWICZ Julia | POL-WMKS | - | off track | |
RACE: 12 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 22. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:56.141 | ||
2 | (5) | 61. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU-SSC | 2:00.194 | ||
3 | (3) | 5. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 2:03.188 | ||
4 | (2) | 101. | SOBIESIAK Natalia | POL-UKSSB | 2:09.242 | ||
5 | (4) | 39. | VALKAUSKAITE Kamile | LTU-ESSC | 2:12.398 | ||
6 | (1) | 123. | PASZKOWSKA Magdalena | POL-WMKS | 2:28.150 | ||
RACE: 13 HEAT: 4 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 20. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1:52.561 | ||
2 | (2) | 133. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 1:54.874 | ||
3 | (3) | 59. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU-SSC | 2:05.288 | ||
4 | (1) | 99. | GOSK Olga | POL-UKSSB | 2:09.332 | ||
5 | (5) | 7. | MILUNA Daniela | LAT-JLSS | 2:11.413 | ||
6 | (7) | 79. | ŁOKIĆ Pola | POL-UKSJB | 2:15.302 | ||
7 | (4) | 121. | BANACH Urszula | POL-WMKS | 2:33.048 | ||
JUNIOR D GIRLS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 24 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 23. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:44.150 | ||
2 | (5) | 21. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 1:45.111 | ||
3 | (4) | 77. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-UKSJB | 1:53.785 | ||
4 | (3) | 133. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 1:55.933 | ||
5 | (6) | 60. | MILAKNYTE Indre | LTU-SSC | 1:58.308 | ||
6 | (1) | 102. | SUHAK Karolina | POL-UKSSB | 1:59.348 | ||
7 | (7) | 4. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 2:08.120 | ||
RACE: 25 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 22. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:53.987 | ||
2 | (1) | 20. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1:54.076 | ||
3 | (2) | 100. | ORZEPOWSKA Hanna | POL-UKSSB | 1:54.271 | ||
4 | (4) | 61. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU-SSC | 1:58.811 | ||
5 | (6) | 59. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU-SSC | 1:59.882 | ||
6 | (5) | 5. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 2:00.067 | ||
JUNIOR D GIRLS B-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 40 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 102. | SUHAK Karolina | POL-UKSSB | 1:57.703 | ||
2 | (2) | 60. | MILAKNYTE Indre | LTU-SSC | 1:57.862 | ||
3 | (6) | 5. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 2:00.915 | ||
4 | (1) | 133. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 2:10.953 | ||
5 | (5) | 59. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU-SSC | 2:15.111 | ||
- | (3) | 61. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU-SSC | - | impeding | |
JUNIOR D GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 41 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 23. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:42.667 | ||
2 | (2) | 21. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 1:45.568 | ||
3 | (5) | 20. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1:50.029 | ||
4 | (6) | 100. | ORZEPOWSKA Hanna | POL-UKSSB | 1:53.496 | ||
5 | (3) | 77. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-UKSJB | 1:57.264 | ||
6 | (4) | 22. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 2:06.474 | ||
2. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 55 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 23. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 51.847 | ||
2 | (2) | 60. | MILAKNYTE Indre | LTU-SSC | 57.419 | ||
3 | (1) | 5. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 58.570 | ||
4 | (4) | 78. | GRYGORUK Magda | POL-UKSJB | 59.307 | ||
5 | (6) | 7. | MILUNA Daniela | LAT-JLSS | 1:01.290 | ||
6 | (5) | 101. | SOBIESIAK Natalia | POL-UKSSB | 1:09.066 | ||
7 | (7) | 121. | BANACH Urszula | POL-WMKS | 1:11.254 | ||
RACE: 56 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 77. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-UKSJB | 54.083 | ||
2 | (5) | 20. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 54.223 | ||
3 | (4) | 59. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU-SSC | 59.348 | ||
4 | (2) | 103. | ZACHOWICZ Aleksandra | POL-UKSSB | 59.598 | ||
5 | (6) | 123. | PASZKOWSKA Magdalena | POL-WMKS | 1:04.398 | ||
6 | (1) | 3. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 1:08.792 | ||
RACE: 57 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (7) | 21. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 52.670 | ||
2 | (5) | 133. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 53.657 | ||
3 | (6) | 102. | SUHAK Karolina | POL-UKSSB | 56.610 | ||
4 | (2) | 2. | ALEKSEJENKOVA Alina | LAT-JLSS | 59.059 | ||
5 | (3) | 99. | GOSK Olga | POL-UKSSB | 1:00.041 | ||
6 | (4) | 79. | ŁOKIĆ Pola | POL-UKSJB | 1:01.070 | ||
7 | (1) | 122. | GAJDAMOWICZ Julia | POL-WMKS | 1:30.473 | ||
RACE: 58 HEAT: 4 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 22. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 53.937 | ||
2 | (6) | 100. | ORZEPOWSKA Hanna | POL-UKSSB | 54.104 | ||
3 | (4) | 61. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU-SSC | 57.189 | ||
4 | (1) | 6. | KOPMANE Gunta | LAT-JLSS | 59.609 | ||
5 | (5) | 4. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 1:00.710 | ||
6 | (2) | 39. | VALKAUSKAITE Kamile | LTU-ESSC | 1:02.452 | ||
JUNIOR D GIRLS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 72 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 21. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 51.358 | ||
2 | (2) | 133. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 51.884 | ||
3 | (4) | 20. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 52.793 | ||
4 | (3) | 22. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 52.972 | ||
RACE: 73 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 23. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 51.076 | ||
2 | (3) | 100. | ORZEPOWSKA Hanna | POL-UKSSB | 52.848 | ||
3 | (2) | 77. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-UKSJB | 52.958 | ||
4 | (4) | 60. | MILAKNYTE Indre | LTU-SSC | 57.193 | ||
JUNIOR D GIRLS B-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 88 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 22. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 53.087 | ||
2 | (2) | 77. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-UKSJB | 53.295 | ||
3 | (1) | 20. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 53.550 | ||
4 | (4) | 60. | MILAKNYTE Indre | LTU-SSC | 58.646 | ||
JUNIOR D GIRLS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 89 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 23. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 51.130 | ||
2 | (4) | 100. | ORZEPOWSKA Hanna | POL-UKSSB | 52.020 | ||
3 | (3) | 133. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 52.169 | ||
4 | (2) | 21. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 52.261 | ||
3. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 777 m | |||||||
RACE: 103 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 20. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1:24.992 | ||
2 | (5) | 133. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 1:25.527 | ||
3 | (3) | 3. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 1:28.928 | ||
4 | (4) | 103. | ZACHOWICZ Aleksandra | POL-UKSSB | 1:32.954 | ||
5 | (1) | 6. | KOPMANE Gunta | LAT-JLSS | 1:33.513 | ||
6 | (2) | 59. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU-SSC | 1:50.010 | ||
RACE: 104 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 21. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 1:20.943 | ||
2 | (5) | 77. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-UKSJB | 1:24.876 | ||
3 | (7) | 5. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 1:30.877 | ||
4 | (1) | 99. | GOSK Olga | POL-UKSSB | 1:33.865 | ||
5 | (2) | 39. | VALKAUSKAITE Kamile | LTU-ESSC | 1:38.012 | ||
6 | (6) | 7. | MILUNA Daniela | LAT-JLSS | 1:38.900 | ||
7 | (4) | 121. | BANACH Urszula | POL-WMKS | 1:50.185 | ||
RACE: 105 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 23. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:25.922 | ||
2 | (6) | 102. | SUHAK Karolina | POL-UKSSB | 1:29.030 | ||
3 | (3) | 60. | MILAKNYTE Indre | LTU-SSC | 1:30.181 | ||
4 | (5) | 4. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 1:31.886 | ||
5 | (1) | 78. | GRYGORUK Magda | POL-UKSJB | 1:37.311 | ||
- | (4) | 123. | PASZKOWSKA Magdalena | POL-WMKS | - | no finish | |
RACE: 106 HEAT: 4 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (7) | 22. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:26.316 | ||
2 | (1) | 100. | ORZEPOWSKA Hanna | POL-UKSSB | 1:28.090 | ||
3 | (3) | 61. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU-SSC | 1:30.025 | ||
4 | (5) | 2. | ALEKSEJENKOVA Alina | LAT-JLSS | 1:32.516 | ||
5 | (2) | 101. | SOBIESIAK Natalia | POL-UKSSB | 1:33.339 | ||
6 | (4) | 79. | ŁOKIĆ Pola | POL-UKSJB | 1:33.476 | ||
7 | (6) | 122. | GAJDAMOWICZ Julia | POL-WMKS | 2:01.744 | ||
JUNIOR D GIRLS SEMI-FINAL 777 m | |||||||
RACE: 117 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 21. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 1:21.009 | ||
2 | (2) | 77. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-UKSJB | 1:22.936 | ||
3 | (4) | 100. | ORZEPOWSKA Hanna | POL-UKSSB | 1:26.426 | ||
4 | (5) | 61. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU-SSC | 1:28.537 | ||
5 | (6) | 5. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 1:29.324 | ||
6 | (3) | 22. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:30.295 | ||
RACE: 118 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 23. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:20.448 | ||
2 | (1) | 20. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1:23.026 | ||
3 | (5) | 102. | SUHAK Karolina | POL-UKSSB | 1:29.605 | ||
4 | (6) | 60. | MILAKNYTE Indre | LTU-SSC | 1:31.045 | ||
5 | (4) | 3. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 1:39.965 | ||
6 | (2) | 133. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 1:49.208 | advanced | |
JUNIOR D GIRLS B-FINAL 777 m | |||||||
RACE: 133 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 22. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:26.513 | ||
2 | (1) | 61. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU-SSC | 1:27.913 | ||
3 | (5) | 3. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 1:28.500 | ||
4 | (2) | 5. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 1:29.987 | ||
5 | (4) | 60. | MILAKNYTE Indre | LTU-SSC | 1:31.728 | ||
JUNIOR D GIRLS FINAL 777 m | |||||||
RACE: 134 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 23. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:18.667 | ||
2 | (2) | 21. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 1:20.391 | ||
3 | (3) | 77. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-UKSJB | 1:22.463 | ||
4 | (7) | 133. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 1:25.678 | ||
5 | (6) | 102. | SUHAK Karolina | POL-UKSSB | 1:26.961 | ||
6 | (4) | 20. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1:30.038 | ||
7 | (5) | 100. | ORZEPOWSKA Hanna | POL-UKSSB | 1:43.137 |
Lithuania open - Baltic Cup, 07.04. - 08.04.2018
Overall Classification
JUNIOR D GIRLS | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 23. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1. 1. 1. | 102 | 3 | |
2. | 21. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 2. 4. 2. | 50 | 8 | |
3. | 100. | ORZEPOWSKA Hanna | POL-UKSSB | 4. 2. 7. | 31 | 13 | |
4. | 133. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 10. 3. 4. | 21 | 17 | |
5. | 77. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-UKSJB | 5. 6. 3. | 18 | 14 | |
6. | 20. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 3. 7. 6. | 16 | 16 | |
7. | 102. | SUHAK Karolina | POL-UKSSB | 7. 9. 5. | 5 | 21 | |
8. | 22. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 6. 5. 8. | 3 | 19 | |
9. | 60. | MILAKNYTE Indre | LTU-SSC | 8. 8. 12. | 28 | ||
10. | 61. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU-SSC | 12. 10. 9. | 31 | ||
11. | 5. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 9. 11. 11. | 31 | ||
12. | 4. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 13. 18. 13. | 44 | ||
13. | 2. | ALEKSEJENKOVA Alina | LAT-JLSS | 17. 13. 14. | 44 | ||
14. | 103. | ZACHOWICZ Aleksandra | POL-UKSSB | 14. 15. 15. | 44 | ||
15. | 59. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU-SSC | 11. 12. 23. | 46 | ||
16. | 99. | GOSK Olga | POL-UKSSB | 16. 17. 16. | 49 | ||
17. | 3. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 18. 23. 10. | 51 | ||
18. | 6. | KOPMANE Gunta | LAT-JLSS | 21. 16. 18. | 55 | ||
19. | 101. | SOBIESIAK Natalia | POL-UKSSB | 15. 24. 17. | 56 | ||
20. | 78. | GRYGORUK Magda | POL-UKSJB | 24. 14. 19. | 57 | ||
21. | 7. | MILUNA Daniela | LAT-JLSS | 19. 19. 22. | 60 | ||
22. | 39. | VALKAUSKAITE Kamile | LTU-ESSC | 20. 22. 20. | 62 | ||
23. | 79. | ŁOKIĆ Pola | POL-UKSJB | 22. 21. 21. | 64 | ||
24. | 123. | PASZKOWSKA Magdalena | POL-WMKS | 23. 20. 27. | 70 | ||
25. | 121. | BANACH Urszula | POL-WMKS | 25. 25. 24. | 74 | ||
26. | 122. | GAJDAMOWICZ Julia | POL-WMKS | 27. 26. 25. | 78 |