Danubia Series 2 – Czech Open, Benatky n Jizerou, CZE, 01.10. - 03.10.2021
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 254 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 104. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 1:36.401 | ||
2 | (3) | 98. | LAIZANS Linards Reinis | LAT-JLSS | 1:36.403 | ||
3 | (5) | 123. | MĄDRY Krzysztof | POL | 1:36.932 | ||
4 | (4) | 43. | DERDÁK Ákos | HUN-FTC | 1:46.437 | ||
5 | (2) | 31. | KRAJ Tadeas | CZE-KSB | 2:05.799 | ||
RACE: 255 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 117. | MAKUCH Adam | POL | 1:36.810 | ||
2 | (2) | 44. | Z.MOLNÁR Borisz | HUN-FTC | 1:37.619 | ||
3 | (4) | 92. | GÁRDIÁN Lajos Zsombor | HUN-TKKSE | 1:37.822 | ||
- | (1) | 157. | EROĞLU Toprak Efe | TUR | - | kicking out->to B | |
RACE: 256 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 55. | JANCSÓ Zalán | HUN | 1:37.519 | ||
2 | (5) | 77. | LISZLI Gábor | HUN-SZKE | 1:38.869 | ||
3 | (1) | 116. | NOWAK Jakub | POL | 1:44.942 | ||
4 | (3) | 9. | PRANTL Martin | CRO | 1:58.446 | ||
5 | (4) | 158. | KAYA Metin | TUR | 2:01.537 | ||
RACE: 257 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 100. | SOLEICUKS Maksims | LAT-SPARS | 1:41.254 | ||
2 | (3) | 93. | RUDZITIS Emils Reinis | LAT-JLSS | 1:41.520 | ||
3 | (2) | 6. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | 1:41.620 | ||
4 | (4) | 11. | LUETIĆ Fran | CRO | 1:47.627 | ||
5 | (1) | 71. | GYŐRY Péter | HUN-MTK | 2:00.469 | ||
RACE: 258 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 134. | JASIC Luka | SRB | 1:38.299 | ||
2 | (1) | 91. | HALLÓSY Dominik | HUN-TKKSE | 1:39.516 | ||
3 | (2) | 159. | BOZDAĞ Muhammed | TUR | 1:39.519 | ||
4 | (4) | 41. | KESZTHELYI Dávid | HUN-FTC | 1:44.674 | ||
5 | (3) | 142. | VASTUSKO Alexej | SVK | 2:04.580 | ||
RACE: 259 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 50. | MAJOR Dominik | HUN | 1:39.769 | ||
2 | (1) | 101. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | 1:40.500 | ||
3 | (3) | 94. | MURASKO Roberts | LAT-JLSS | 1:42.661 | ||
4 | (5) | 70. | HEMZŐ Botond | HUN-MTK | 1:48.529 | ||
5 | (2) | 147. | MARCIN Damian | SVK | 1:51.648 | ||
JUNIOR C BOYS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 276 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 159. | BOZDAĞ Muhammed | TUR | 1:37.816 | ||
2 | (1) | 92. | GÁRDIÁN Lajos Zsombor | HUN-TKKSE | 1:39.449 | ||
3 | (4) | 9. | PRANTL Martin | CRO | 1:43.935 | ||
4 | (3) | 70. | HEMZŐ Botond | HUN-MTK | 1:48.263 | ||
RACE: 277 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 157. | EROĞLU Toprak Efe | TUR | 1:44.523 | ||
2 | (2) | 6. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | 1:44.868 | ||
3 | (3) | 11. | LUETIĆ Fran | CRO | 1:48.042 | ||
4 | (4) | 147. | MARCIN Damian | SVK | 1:57.569 | ||
5 | (1) | 123. | MĄDRY Krzysztof | POL | 2:13.195 | ||
RACE: 278 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 93. | RUDZITIS Emils Reinis | LAT-JLSS | 1:38.949 | ||
2 | (2) | 94. | MURASKO Roberts | LAT-JLSS | 1:39.092 | ||
3 | (3) | 43. | DERDÁK Ákos | HUN-FTC | 1:39.925 | ||
4 | (4) | 71. | GYŐRY Péter | HUN-MTK | 1:57.559 | ||
5 | (5) | 31. | KRAJ Tadeas | CZE-KSB | 1:57.778 | ||
RACE: 279 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 101. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | 1:41.660 | ||
2 | (4) | 158. | KAYA Metin | TUR | 1:42.502 | ||
3 | (2) | 41. | KESZTHELYI Dávid | HUN-FTC | 1:43.570 | ||
4 | (3) | 116. | NOWAK Jakub | POL | 1:45.505 | ||
5 | (5) | 142. | VASTUSKO Alexej | SVK | 1:59.967 | ||
RACE: 280 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 100. | SOLEICUKS Maksims | LAT-SPARS | 1:40.902 | ||
2 | (3) | 55. | JANCSÓ Zalán | HUN | 1:41.006 | ||
3 | (1) | 98. | LAIZANS Linards Reinis | LAT-JLSS | 1:41.139 | ||
4 | (2) | 117. | MAKUCH Adam | POL | 1:41.237 | ||
5 | (4) | 91. | HALLÓSY Dominik | HUN-TKKSE | 1:43.265 | ||
RACE: 281 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 50. | MAJOR Dominik | HUN | 1:31.160 | ||
2 | (3) | 134. | JASIC Luka | SRB | 1:34.155 | ||
3 | (1) | 104. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 1:34.331 | ||
4 | (4) | 77. | LISZLI Gábor | HUN-SZKE | 1:35.761 | ||
5 | (2) | 44. | Z.MOLNÁR Borisz | HUN-FTC | 1:44.409 | ||
JUNIOR C BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 298 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 123. | MĄDRY Krzysztof | POL | 1:37.972 | ||
2 | (1) | 147. | MARCIN Damian | SVK | 1:55.537 | ||
3 | (2) | 31. | KRAJ Tadeas | CZE-KSB | 1:59.493 | ||
4 | (3) | 142. | VASTUSKO Alexej | SVK | 2:02.020 | ||
RACE: 299 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 116. | NOWAK Jakub | POL | 1:42.572 | ||
2 | (1) | 9. | PRANTL Martin | CRO | 1:45.033 | ||
3 | (4) | 70. | HEMZŐ Botond | HUN-MTK | 1:48.050 | ||
4 | (5) | 71. | GYŐRY Péter | HUN-MTK | 1:59.661 | ||
- | (3) | 11. | LUETIĆ Fran | CRO | - | impeding | |
RACE: 300 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 92. | GÁRDIÁN Lajos Zsombor | HUN-TKKSE | 1:48.092 | ||
2 | (2) | 43. | DERDÁK Ákos | HUN-FTC | 1:48.253 | ||
3 | (5) | 6. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | 1:48.283 | ||
- | (4) | 41. | KESZTHELYI Dávid | HUN-FTC | - | no finish | |
- | (3) | 158. | KAYA Metin | TUR | - | impeding | |
RACE: 301 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 159. | BOZDAĞ Muhammed | TUR | 1:38.747 | ||
2 | (2) | 93. | RUDZITIS Emils Reinis | LAT-JLSS | 1:39.084 | ||
3 | (4) | 101. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | 1:39.903 | ||
4 | (3) | 94. | MURASKO Roberts | LAT-JLSS | 1:43.064 | ||
5 | (5) | 157. | EROĞLU Toprak Efe | TUR | 1:44.253 | ||
RACE: 302 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 117. | MAKUCH Adam | POL | 1:46.732 | ||
2 | (2) | 98. | LAIZANS Linards Reinis | LAT-JLSS | 1:46.752 | ||
3 | (5) | 44. | Z.MOLNÁR Borisz | HUN-FTC | 1:49.045 | ||
4 | (4) | 91. | HALLÓSY Dominik | HUN-TKKSE | 1:49.268 | ||
- | (1) | 77. | LISZLI Gábor | HUN-SZKE | - | no finish | |
RACE: 303 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 50. | MAJOR Dominik | HUN | 1:39.621 | ||
2 | (5) | 55. | JANCSÓ Zalán | HUN | 1:39.831 | ||
3 | (2) | 134. | JASIC Luka | SRB | 1:40.666 | ||
4 | (4) | 100. | SOLEICUKS Maksims | LAT-SPARS | 1:40.833 | ||
5 | (3) | 104. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 1:42.414 |
Danubia Series 2 – Czech Open, Benatky n Jizerou, CZE, 01.10. - 03.10.2021
Distance Classification
JUNIOR C BOYS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 50. | MAJOR Dominik | HUN | 34 | 1 | 1:31.160 | ||
2. | A | 2. | 55. | JANCSÓ Zalán | HUN | 21 | 2 | 1:37.519 | ||
3. | A | 3. | 134. | JASIC Luka | SRB | 13 | 3 | 1:34.155 | ||
4. | A | 4. | 100. | SOLEICUKS Maksims | LAT-SPARS | 8 | 4 | 1:40.833 | ||
5. | A | 5. | 104. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 5 | 5 | 1:34.331 | ||
6. | B | 1. | 117. | MAKUCH Adam | POL | 3 | 6 | 1:36.810 | ||
7. | B | 2. | 98. | LAIZANS Linards Reinis | LAT-JLSS | 2 | 7 | 1:36.403 | ||
8. | B | 3. | 44. | Z.MOLNÁR Borisz | HUN-FTC | 1 | 8 | 1:37.619 | ||
9. | B | 4. | 91. | HALLÓSY Dominik | HUN-TKKSE | 9 | 1:39.516 | |||
10. | B | - | 77. | LISZLI Gábor | HUN-SZKE | 10 | 1:35.761 | |||
11. | C | 1. | 159. | BOZDAĞ Muhammed | TUR | 11 | 1:37.816 | |||
12. | C | 2. | 93. | RUDZITIS Emils Reinis | LAT-JLSS | 12 | 1:38.949 | |||
13. | C | 3. | 101. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | 13 | 1:39.903 | |||
14. | C | 4. | 94. | MURASKO Roberts | LAT-JLSS | 14 | 1:39.092 | |||
15. | C | 5. | 157. | EROĞLU Toprak Efe | TUR | 15 | 1:44.253 | |||
16. | D | 1. | 92. | GÁRDIÁN Lajos Zsombor | HUN-TKKSE | 16 | 1:37.822 | |||
17. | D | 2. | 43. | DERDÁK Ákos | HUN-FTC | 17 | 1:39.925 | |||
18. | D | 3. | 6. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | 18 | 1:41.620 | |||
19. | D | - | 41. | KESZTHELYI Dávid | HUN-FTC | 19 | 1:43.570 | |||
20. | D | - | 158. | KAYA Metin | TUR | 20 | 1:42.502 | |||
21. | E | 1. | 116. | NOWAK Jakub | POL | 21 | 1:42.572 | |||
22. | E | 2. | 9. | PRANTL Martin | CRO | 22 | 1:43.935 | |||
23. | E | 3. | 70. | HEMZŐ Botond | HUN-MTK | 23 | 1:48.050 | |||
24. | E | 4. | 71. | GYŐRY Péter | HUN-MTK | 24 | 1:57.559 | |||
25. | E | - | 11. | LUETIĆ Fran | CRO | 25 | 1:47.627 | |||
26. | F | 1. | 123. | MĄDRY Krzysztof | POL | 26 | 1:36.932 | |||
27. | F | 2. | 147. | MARCIN Damian | SVK | 27 | 1:51.648 | |||
28. | F | 3. | 31. | KRAJ Tadeas | CZE-KSB | 28 | 1:57.778 | |||
29. | F | 4. | 142. | VASTUSKO Alexej | SVK | 29 | 1:59.967 |