Danubia 3 - Sofia Open 2017 , Sofia, BUL, 24.11. - 26.11.2017
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 206 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 72. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 1:42.807 | ||
2 | (1) | 51. | ZSIGÓ Máté | HUN | 1:45.464 | ||
3 | (2) | 50. | ZSIGÓ Bence | HUN | 1:46.739 | ||
4 | (4) | 95. | KAVUN Pavel | RUS-PET | 1:47.735 | ||
5 | (6) | 107. | VARGOSKO Jan | SVK-ELBA | 1:57.228 | ||
6 | (5) | 80. | VOLMER Sebastian | ROU | NO TIME | finished | |
RACE: 207 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 17. | KALCHEV Lyubomir | BUL | 1:48.798 | ||
2 | (4) | 71. | BIELECKI Jakub | POL | 1:48.799 | ||
3 | (2) | 49. | SIRÁLY Benő | HUN | 1:51.227 | ||
4 | (5) | 122. | HAN Ömer Faruk | TUR | 1:51.598 | ||
5 | (3) | 99. | TUROVEROV Mikhail | RUS-PET | 1:52.728 | ||
6 | (1) | 106. | SAFKO Jakub | SVK-ELBA | 2:01.892 | ||
RACE: 208 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 123. | TAHTACİ Murat | TUR | 1:48.263 | ||
2 | (2) | 98. | SINILNIKOV Mikhail | RUS-PET | 1:48.451 | ||
3 | (5) | 47. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | 1:48.457 | ||
4 | (4) | 97. | KORSAKOV Ilia | RUS-PET | 1:51.804 | ||
5 | (6) | 16. | DAPCHEV Petko | BUL | 1:53.257 | ||
6 | (3) | 2. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | 1:53.620 | ||
RACE: 209 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 48. | NÓGRÁDI Bence | HUN | 1:42.876 | ||
2 | (5) | 121. | HAN Muhammed Emir | TUR | 1:43.161 | ||
3 | (6) | 73. | NIEWIŃSKI Michał | POL | 1:44.276 | ||
4 | (3) | 96. | KOKAREV Ivan | RUS-PET | 1:44.419 | ||
5 | (2) | 105. | FENUS Jakub | SVK-ELBA | 1:47.387 | ||
- | (4) | 18. | ZOTEV Kostadin | BUL | - | no start | |
JUNIOR C BOYS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 223 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 96. | KOKAREV Ivan | RUS-PET | 1:38.113 | ||
2 | (3) | 99. | TUROVEROV Mikhail | RUS-PET | 1:38.300 | ||
3 | (6) | 80. | VOLMER Sebastian | ROU | 1:43.027 | ||
4 | (2) | 105. | FENUS Jakub | SVK-ELBA | 1:43.790 | ||
5 | (5) | 106. | SAFKO Jakub | SVK-ELBA | 1:53.107 | ||
- | (4) | 107. | VARGOSKO Jan | SVK-ELBA | - | no start | |
RACE: 224 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 97. | KORSAKOV Ilia | RUS-PET | 1:42.776 | ||
2 | (1) | 95. | KAVUN Pavel | RUS-PET | 1:42.972 | ||
3 | (2) | 122. | HAN Ömer Faruk | TUR | 1:43.250 | ||
4 | (4) | 16. | DAPCHEV Petko | BUL | 1:44.506 | ||
5 | (5) | 2. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | 1:46.829 | ||
RACE: 225 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 71. | BIELECKI Jakub | POL | 1:42.007 | ||
2 | (1) | 73. | NIEWIŃSKI Michał | POL | 1:42.534 | ||
3 | (4) | 17. | KALCHEV Lyubomir | BUL | 1:42.873 | ||
4 | (6) | 49. | SIRÁLY Benő | HUN | 1:44.814 | ||
5 | (2) | 98. | SINILNIKOV Mikhail | RUS-PET | 2:02.405 | ||
- | (3) | 47. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | - | impeding | |
RACE: 226 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 72. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 1:38.435 | ||
2 | (4) | 51. | ZSIGÓ Máté | HUN | 1:39.649 | ||
3 | (3) | 121. | HAN Muhammed Emir | TUR | 1:39.728 | ||
4 | (2) | 48. | NÓGRÁDI Bence | HUN | 1:39.739 | ||
5 | (6) | 123. | TAHTACİ Murat | TUR | 1:40.697 | ||
6 | (5) | 50. | ZSIGÓ Bence | HUN | 1:43.277 | ||
JUNIOR C BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 240 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 105. | FENUS Jakub | SVK-ELBA | 1:42.749 | ||
2 | (2) | 16. | DAPCHEV Petko | BUL | 1:43.150 | ||
3 | (3) | 2. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | 1:44.589 | ||
4 | (4) | 106. | SAFKO Jakub | SVK-ELBA | 1:53.164 | ||
RACE: 241 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 95. | KAVUN Pavel | RUS-PET | 1:37.518 | ||
2 | (3) | 97. | KORSAKOV Ilia | RUS-PET | 1:37.593 | ||
3 | (6) | 122. | HAN Ömer Faruk | TUR | 1:37.898 | ||
4 | (1) | 96. | KOKAREV Ivan | RUS-PET | 1:38.665 | ||
5 | (2) | 99. | TUROVEROV Mikhail | RUS-PET | 1:38.802 | ||
6 | (5) | 80. | VOLMER Sebastian | ROU | 1:44.378 | ||
RACE: 242 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 48. | NÓGRÁDI Bence | HUN | 1:39.747 | ||
2 | (2) | 123. | TAHTACİ Murat | TUR | 1:40.163 | ||
3 | (3) | 50. | ZSIGÓ Bence | HUN | 1:43.075 | ||
4 | (4) | 49. | SIRÁLY Benő | HUN | 1:43.124 | ||
5 | (5) | 98. | SINILNIKOV Mikhail | RUS-PET | NO TIME | finished | |
RACE: 243 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 72. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 1:28.902 | ||
2 | (4) | 71. | BIELECKI Jakub | POL | 1:32.471 | ||
3 | (2) | 51. | ZSIGÓ Máté | HUN | 1:33.247 | ||
4 | (6) | 17. | KALCHEV Lyubomir | BUL | 1:33.636 | ||
5 | (3) | 121. | HAN Muhammed Emir | TUR | 1:36.856 | ||
6 | (5) | 73. | NIEWIŃSKI Michał | POL | 1:39.079 |
Danubia 3 - Sofia Open 2017 , Sofia, BUL, 24.11. - 26.11.2017
Distance Classification
JUNIOR C BOYS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 72. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 34 | 1 | 1:28.902 | ||
2. | A | 2. | 71. | BIELECKI Jakub | POL | 21 | 2 | 1:32.471 | ||
3. | A | 3. | 51. | ZSIGÓ Máté | HUN | 13 | 3 | 1:33.247 | ||
4. | A | 4. | 17. | KALCHEV Lyubomir | BUL | 8 | 4 | 1:33.636 | ||
5. | A | 5. | 121. | HAN Muhammed Emir | TUR | 5 | 5 | 1:36.856 | ||
6. | A | 6. | 73. | NIEWIŃSKI Michał | POL | 3 | 6 | 1:39.079 | ||
7. | B | 1. | 48. | NÓGRÁDI Bence | HUN | 2 | 7 | 1:39.739 | ||
8. | B | 2. | 123. | TAHTACİ Murat | TUR | 1 | 8 | 1:40.163 | ||
9. | B | 3. | 50. | ZSIGÓ Bence | HUN | 9 | 1:43.075 | |||
10. | B | 4. | 49. | SIRÁLY Benő | HUN | 10 | 1:43.124 | |||
11. | B | 5. | 98. | SINILNIKOV Mikhail | RUS-PET | 11 | 1:48.451 | |||
SEMI-FINAL | ||||||||||
12. | A | - | 47. | JÁSZAPÁTI Péter | HUN | 12 | 1:48.457 | |||
FINAL | ||||||||||
13. | C | 1. | 95. | KAVUN Pavel | RUS-PET | 13 | 1:37.518 | |||
14. | C | 2. | 97. | KORSAKOV Ilia | RUS-PET | 14 | 1:37.593 | |||
15. | C | 3. | 122. | HAN Ömer Faruk | TUR | 15 | 1:37.898 | |||
16. | C | 4. | 96. | KOKAREV Ivan | RUS-PET | 16 | 1:38.113 | |||
17. | C | 5. | 99. | TUROVEROV Mikhail | RUS-PET | 17 | 1:38.300 | |||
18. | C | 6. | 80. | VOLMER Sebastian | ROU | 18 | 1:43.027 | |||
19. | D | 1. | 105. | FENUS Jakub | SVK-ELBA | 19 | 1:42.749 | |||
20. | D | 2. | 16. | DAPCHEV Petko | BUL | 20 | 1:43.150 | |||
21. | D | 3. | 2. | FRIGHENCIU Stefan-Teodor | AUT | 21 | 1:44.589 | |||
22. | D | 4. | 106. | SAFKO Jakub | SVK-ELBA | 22 | 1:53.107 | |||
SEMI-FINAL | ||||||||||
23. | B | - | 107. | VARGOSKO Jan | SVK-ELBA | 23 | 1:57.228 | |||
HEATS | ||||||||||
A | - | 18. | ZOTEV Kostadin | BUL | 25 | NO TIME |