1. Alpe Adria Trophy, Zagreb, CRO, 12.10. - 13.10.2019
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 16 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 41. | POPLOVA Michaela | CZE | 3:03.358 | ||
2 | (6) | 46. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE-STCZ | 3:04.787 | ||
3 | (4) | 110. | FARKAS Biborka | ROU-ISK | 3:04.852 | ||
4 | (5) | 39. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE | 3:09.001 | ||
5 | (7) | 71. | SCHÖNBORN Virág | HUN-JSE | 3:19.296 | ||
6 | (2) | 11. | AŠČIĆ Petra | CRO-MET | 3:29.740 | ||
7 | (1) | 12. | BILKIĆ Biljana | CRO-MET | 3:44.430 | ||
RACE: 17 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 70. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 2:48.832 | ||
2 | (6) | 52. | RÖSKENBLECK Katharine | GER-SLIC | 2:51.226 | ||
3 | (1) | 40. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE | 2:52.783 | ||
4 | (2) | 123. | DOSKOVIC Mia | SRB | 2:57.089 | ||
5 | (5) | 13. | KOPRIVNJAK Nika | CRO-MET | 3:04.049 | ||
6 | (3) | 47. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 3:06.920 | advanced->to B | |
RACE: 18 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 45. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 2:46.638 | ||
2 | (5) | 92. | SOMODI Luca | HUN-SZKE | 2:54.049 | ||
3 | (2) | 53. | WIBMER Sophie Luisa | GER-SLIC | 2:56.366 | ||
4 | (4) | 42. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | 2:58.504 | ||
5 | (6) | 69. | GÁL Boglárka | HUN-JSE | 3:20.724 | ||
6 | (1) | 14. | LUETIĆ Sara | CRO-MET | 3:30.419 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 42 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 13. | KOPRIVNJAK Nika | CRO-MET | 3:10.882 | ||
2 | (2) | 71. | SCHÖNBORN Virág | HUN-JSE | 3:11.803 | ||
3 | (4) | 11. | AŠČIĆ Petra | CRO-MET | 3:11.917 | ||
4 | (3) | 69. | GÁL Boglárka | HUN-JSE | 3:26.922 | ||
5 | (6) | 12. | BILKIĆ Biljana | CRO-MET | 3:42.199 | ||
6 | (5) | 14. | LUETIĆ Sara | CRO-MET | 3:52.337 | ||
RACE: 43 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 123. | DOSKOVIC Mia | SRB | 2:46.197 | ||
2 | (2) | 53. | WIBMER Sophie Luisa | GER-SLIC | 2:46.413 | ||
3 | (6) | 47. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 2:46.616 | ||
4 | (7) | 39. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE | 2:56.089 | ||
5 | (5) | 110. | FARKAS Biborka | ROU-ISK | 2:57.591 | ||
6 | (4) | 42. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | 2:57.750 | ||
7 | (1) | 40. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE | 2:57.942 | ||
RACE: 44 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 70. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 2:37.281 | ||
2 | (1) | 45. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 2:39.765 | ||
3 | (5) | 41. | POPLOVA Michaela | CZE | 2:41.751 | ||
4 | (3) | 52. | RÖSKENBLECK Katharine | GER-SLIC | 2:41.907 | ||
5 | (6) | 46. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE-STCZ | 2:44.876 | ||
6 | (4) | 92. | SOMODI Luca | HUN-SZKE | 2:53.832 | ||
2. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 71 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 123. | DOSKOVIC Mia | SRB | 52.770 | ||
2 | (5) | 11. | AŠČIĆ Petra | CRO-MET | 56.770 | ||
3 | (3) | 45. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 1:00.071 | ||
4 | (1) | 69. | GÁL Boglárka | HUN-JSE | 1:03.468 | ||
5 | (2) | 39. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE | NO TIME | finished | |
RACE: 72 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 70. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 51.692 | ||
2 | (4) | 53. | WIBMER Sophie Luisa | GER-SLIC | 52.969 | ||
3 | (5) | 47. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 53.303 | ||
4 | (3) | 40. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE | 53.410 | ||
5 | (2) | 12. | BILKIĆ Biljana | CRO-MET | 1:06.931 | ||
RACE: 73 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 41. | POPLOVA Michaela | CZE | 49.799 | ||
2 | (4) | 92. | SOMODI Luca | HUN-SZKE | 51.283 | ||
3 | (5) | 110. | FARKAS Biborka | ROU-ISK | 52.696 | ||
4 | (1) | 71. | SCHÖNBORN Virág | HUN-JSE | 56.965 | ||
5 | (3) | 14. | LUETIĆ Sara | CRO-MET | 1:09.551 | ||
RACE: 74 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 52. | RÖSKENBLECK Katharine | GER-SLIC | 52.174 | ||
2 | (4) | 46. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE-STCZ | 52.436 | ||
3 | (2) | 42. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | 55.321 | ||
4 | (3) | 13. | KOPRIVNJAK Nika | CRO-MET | NO TIME | finished adv.->to A | |
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 94 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 70. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 50.871 | ||
2 | (3) | 46. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE-STCZ | 52.543 | ||
3 | (4) | 53. | WIBMER Sophie Luisa | GER-SLIC | 52.614 | ||
4 | (2) | 52. | RÖSKENBLECK Katharine | GER-SLIC | 53.117 | ||
RACE: 95 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 41. | POPLOVA Michaela | CZE | 49.821 | ||
2 | (3) | 123. | DOSKOVIC Mia | SRB | 51.027 | ||
3 | (2) | 92. | SOMODI Luca | HUN-SZKE | 51.061 | ||
4 | (5) | 13. | KOPRIVNJAK Nika | CRO-MET | 56.165 | ||
5 | (4) | 11. | AŠČIĆ Petra | CRO-MET | 56.960 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 121 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 40. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE | 54.238 | ||
2 | (6) | 39. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE | 55.311 | ||
3 | (2) | 71. | SCHÖNBORN Virág | HUN-JSE | 57.515 | ||
4 | (3) | 69. | GÁL Boglárka | HUN-JSE | 1:05.058 | ||
5 | (4) | 12. | BILKIĆ Biljana | CRO-MET | 1:05.632 | ||
6 | (5) | 14. | LUETIĆ Sara | CRO-MET | 1:14.287 | ||
RACE: 122 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 45. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 51.547 | ||
2 | (2) | 47. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 51.691 | ||
3 | (1) | 110. | FARKAS Biborka | ROU-ISK | 51.839 | ||
4 | (3) | 42. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | 54.559 | ||
RACE: 123 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 92. | SOMODI Luca | HUN-SZKE | 51.733 | ||
2 | (2) | 53. | WIBMER Sophie Luisa | GER-SLIC | 52.169 | ||
3 | (3) | 52. | RÖSKENBLECK Katharine | GER-SLIC | 52.267 | ||
4 | (4) | 13. | KOPRIVNJAK Nika | CRO-MET | 54.726 | ||
5 | (5) | 11. | AŠČIĆ Petra | CRO-MET | 54.881 | ||
RACE: 124 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 70. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 48.916 | ||
2 | (1) | 41. | POPLOVA Michaela | CZE | 49.037 | ||
3 | (4) | 46. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE-STCZ | 51.532 | ||
4 | (3) | 123. | DOSKOVIC Mia | SRB | 51.923 | ||
3. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 144 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 41. | POPLOVA Michaela | CZE | 1:50.893 | ||
2 | (5) | 47. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 1:51.811 | ||
3 | (2) | 92. | SOMODI Luca | HUN-SZKE | 1:51.990 | ||
4 | (3) | 71. | SCHÖNBORN Virág | HUN-JSE | 2:00.398 | ||
5 | (4) | 14. | LUETIĆ Sara | CRO-MET | 2:26.609 | ||
RACE: 145 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 45. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 1:47.347 | ||
2 | (3) | 110. | FARKAS Biborka | ROU-ISK | 1:47.597 | ||
3 | (4) | 123. | DOSKOVIC Mia | SRB | 1:50.039 | ||
4 | (5) | 42. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | 1:54.848 | ||
5 | (1) | 12. | BILKIĆ Biljana | CRO-MET | 2:22.248 | ||
RACE: 146 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 70. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 1:46.116 | ||
2 | (1) | 53. | WIBMER Sophie Luisa | GER-SLIC | 1:47.425 | ||
3 | (2) | 40. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE | 1:47.950 | ||
4 | (3) | 13. | KOPRIVNJAK Nika | CRO-MET | 1:54.653 | ||
RACE: 147 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 52. | RÖSKENBLECK Katharine | GER-SLIC | 1:52.091 | ||
2 | (1) | 46. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE-STCZ | 1:52.527 | ||
3 | (3) | 39. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE | 1:55.754 | ||
4 | (5) | 11. | AŠČIĆ Petra | CRO-MET | 1:58.490 | ||
5 | (2) | 69. | GÁL Boglárka | HUN-JSE | 2:22.262 | ||
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 163 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 41. | POPLOVA Michaela | CZE | 1:45.472 | ||
2 | (1) | 45. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 1:45.588 | ||
3 | (5) | 47. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 1:45.692 | ||
4 | (6) | 92. | SOMODI Luca | HUN-SZKE | 1:46.476 | ||
5 | (2) | 110. | FARKAS Biborka | ROU-ISK | 1:48.809 | ||
6 | (3) | 123. | DOSKOVIC Mia | SRB | 1:53.813 | ||
RACE: 164 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 70. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 1:46.678 | ||
2 | (4) | 52. | RÖSKENBLECK Katharine | GER-SLIC | 1:48.079 | ||
3 | (5) | 46. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE-STCZ | 1:48.484 | ||
4 | (6) | 39. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE | 1:53.513 | ||
5 | (2) | 53. | WIBMER Sophie Luisa | GER-SLIC | 2:04.200 | advanced->to A | |
- | (3) | 40. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE | - | no finish | |
JUNIOR C GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 189 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 42. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | 1:55.961 | ||
2 | (3) | 11. | AŠČIĆ Petra | CRO-MET | 1:57.765 | ||
3 | (4) | 71. | SCHÖNBORN Virág | HUN-JSE | 2:00.462 | ||
4 | (1) | 13. | KOPRIVNJAK Nika | CRO-MET | 2:05.589 | ||
5 | (5) | 12. | BILKIĆ Biljana | CRO-MET | 2:17.849 | ||
6 | (6) | 69. | GÁL Boglárka | HUN-JSE | 2:18.252 | ||
7 | (7) | 14. | LUETIĆ Sara | CRO-MET | 2:29.813 | ||
RACE: 190 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 123. | DOSKOVIC Mia | SRB | 1:50.936 | ||
2 | (3) | 39. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE | 1:51.135 | ||
3 | (2) | 110. | FARKAS Biborka | ROU-ISK | 2:10.059 | ||
- | (1) | 92. | SOMODI Luca | HUN-SZKE | - | impeding | |
RACE: 191 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 70. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 1:42.797 | ||
2 | (1) | 41. | POPLOVA Michaela | CZE | 1:42.889 | ||
3 | (2) | 45. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 1:43.636 | ||
4 | (7) | 53. | WIBMER Sophie Luisa | GER-SLIC | 1:43.771 | ||
5 | (6) | 46. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE-STCZ | 1:43.995 | ||
6 | (3) | 47. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 1:45.836 | ||
- | (5) | 52. | RÖSKENBLECK Katharine | GER-SLIC | - | no finish |
1. Alpe Adria Trophy, Zagreb, CRO, 12.10. - 13.10.2019
Overall Classification
JUNIOR C GIRLS | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 70. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 1. 1. 1. | 102 | 3 | |
2. | 41. | POPLOVA Michaela | CZE | 3. 2. 2. | 55 | 7 | |
3. | 45. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 2. 10. 3. | 34 | 15 | |
4. | 46. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE-STCZ | 5. 3. 5. | 23 | 13 | |
5. | 53. | WIBMER Sophie Luisa | GER-SLIC | 8. 6. 4. | 12 | 18 | |
6. | 52. | RÖSKENBLECK Katharine | GER-SLIC | 4. 7. 7. | 11 | 18 | |
7. | 123. | DOSKOVIC Mia | SRB | 7. 4. 8. | 11 | 19 | |
8. | 92. | SOMODI Luca | HUN-SZKE | 6. 5. 11. | 8 | 22 | |
9. | 47. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 9. 11. 6. | 3 | 26 | |
10. | 13. | KOPRIVNJAK Nika | CRO-MET | 14. 8. 16. | 1 | 38 | |
11. | 110. | FARKAS Biborka | ROU-ISK | 11. 12. 10. | 33 | ||
12. | 39. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE | 10. 15. 9. | 34 | ||
13. | 42. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | 12. 13. 13. | 38 | ||
14. | 11. | AŠČIĆ Petra | CRO-MET | 16. 9. 14. | 39 | ||
15. | 40. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE | 13. 14. 12. | 39 | ||
16. | 71. | SCHÖNBORN Virág | HUN-JSE | 15. 16. 15. | 46 | ||
17. | 69. | GÁL Boglárka | HUN-JSE | 17. 17. 18. | 52 | ||
18. | 12. | BILKIĆ Biljana | CRO-MET | 18. 18. 17. | 53 | ||
19. | 14. | LUETIĆ Sara | CRO-MET | 19. 19. 19. | 57 |