16th Tisza Kupa Szeged, HUN, 01.03. - 03.03.2019
Heat Results
2. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 170 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 66. | SOMODI Maja Dora | HUN-SZKE | 48.956 | ||
2 | (4) | 29. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 49.586 | ||
3 | (1) | 4. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 51.624 | ||
4 | (2) | 133. | KUBIKOVA Ivana | SVK-PRK | 1:10.658 | ||
RACE: 171 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 45. | PALKOVICS Bianka | HUN-MTK | 53.654 | ||
2 | (3) | 28. | FODOR Fruzsina | HUN-JSE | 57.217 | ||
3 | (2) | 11. | LEITER Zora | HUN-DJKSE | 57.775 | ||
4 | (4) | 140. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 59.434 | ||
5 | (5) | 119. | ALBERT Katalin | ROU-ISK | 1:14.678 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 181 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 119. | ALBERT Katalin | ROU-ISK | 50.070 | ||
2 | (3) | 140. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 51.304 | ||
3 | (1) | 4. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 51.429 | ||
4 | (2) | 11. | LEITER Zora | HUN-DJKSE | 57.401 | ||
5 | (4) | 133. | KUBIKOVA Ivana | SVK-PRK | 58.588 | ||
RACE: 182 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 66. | SOMODI Maja Dora | HUN-SZKE | 48.639 | ||
2 | (2) | 29. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 48.725 | ||
3 | (3) | 45. | PALKOVICS Bianka | HUN-MTK | 53.489 | ||
4 | (4) | 28. | FODOR Fruzsina | HUN-JSE | 56.930 |
16th Tisza Kupa Szeged, HUN, 01.03. - 03.03.2019
Distance Classification
JUNIOR C GIRLS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 66. | SOMODI Maja Dora | HUN-SZKE | 34 | 1 | 0:48.639 | ||
2. | A | 2. | 29. | SCHÖNBORN Melinda | HUN-JSE | 21 | 2 | 0:48.725 | ||
3. | A | 3. | 45. | PALKOVICS Bianka | HUN-MTK | 13 | 3 | 0:53.489 | ||
4. | A | 4. | 28. | FODOR Fruzsina | HUN-JSE | 8 | 4 | 0:56.930 | ||
5. | B | 1. | 119. | ALBERT Katalin | ROU-ISK | 5 | 5 | 0:50.070 | ||
6. | B | 2. | 140. | HYMPANOVA Emma | SVK-SKMA | 3 | 6 | 0:51.304 | ||
7. | B | 3. | 4. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 2 | 7 | 0:51.429 | ||
8. | B | 4. | 11. | LEITER Zora | HUN-DJKSE | 1 | 8 | 0:57.401 | ||
9. | B | 5. | 133. | KUBIKOVA Ivana | SVK-PRK | 9 | 0:58.588 |