ISU Junior Challenge Series 3,Ankara,TUR Live Stream [i], 13.12. - 15.12.2019
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR B WOMEN HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 27 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 52. | ZHEGANOVA Anastasiia | RUS-PET | 2:31.640 | ||
2 | (4) | 25. | DOBRÁN Flóra | HUN | 2:31.914 | ||
3 | (2) | 49. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 2:32.946 | ||
4 | (3) | 62. | EVLOEVA Alina | RUS-TVER | 2:35.701 | ||
5 | (6) | 65. | ARTAMONOVA Anastasiia | RUS-UFA | 2:43.218 | ||
- | (5) | 92. | KARABACAK Aleyna | TUR-EGSK | - | no finish->to B | |
RACE: 28 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 27. | SOMOGYI Barbara | HUN | 2:37.333 | ||
2 | (3) | 51. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 2:37.454 | ||
3 | (1) | 20. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 2:37.980 | ||
4 | (6) | 141. | SELEN Melike | TUR | 2:38.083 | ||
5 | (4) | 66. | MALYSHEVA Margarita | RUS-UFA | 2:41.666 | ||
6 | (5) | 63. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-TVER | 2:48.579 | ||
RACE: 29 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 6. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 2:46.019 | ||
2 | (5) | 26. | SOMODI Maja Dora | HUN | 2:46.157 | ||
3 | (4) | 19. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 2:47.230 | ||
4 | (3) | 46. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 2:47.354 | ||
5 | (1) | 36. | GORBUNOVA Mariya | KAZ | 2:49.714 | ||
RACE: 30 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 64. | ANDREEVA Varvara | RUS-UFA | 2:53.112 | ||
2 | (4) | 37. | YERMEK Malika | KAZ | 2:53.190 | ||
3 | (3) | 45. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 2:53.287 | ||
4 | (5) | 24. | ALBERT Viktória | HUN | 2:53.353 | ||
5 | (1) | 50. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 3:04.022 | ||
6 | (6) | 113. | DEMİR Asrın Su | TUR-KGSK | 3:16.523 | ||
JUNIOR B WOMEN SEMI-FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 39 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 46. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 2:52.363 | ||
2 | (4) | 36. | GORBUNOVA Mariya | KAZ | 2:52.785 | ||
3 | (2) | 65. | ARTAMONOVA Anastasiia | RUS-UFA | 2:54.029 | ||
4 | (1) | 141. | SELEN Melike | TUR | 2:54.087 | ||
5 | (5) | 113. | DEMİR Asrın Su | TUR-KGSK | 3:12.390 | ||
- | (6) | 92. | KARABACAK Aleyna | TUR-EGSK | - | no start | |
RACE: 40 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 24. | ALBERT Viktória | HUN | 2:52.285 | addTo.->to B | |
2 | (1) | 62. | EVLOEVA Alina | RUS-TVER | 2:53.229 | ||
3 | (2) | 66. | MALYSHEVA Margarita | RUS-UFA | 2:55.607 | ||
4 | (5) | 50. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 3:03.639 | ||
- | (3) | 63. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-TVER | - | impeding->to D | |
RACE: 41 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 51. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 2:43.346 | ||
2 | (1) | 27. | SOMOGYI Barbara | HUN | 2:43.549 | ||
3 | (5) | 26. | SOMODI Maja Dora | HUN | 2:43.763 | ||
4 | (6) | 19. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 2:45.191 | ||
5 | (3) | 20. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 2:48.926 | ||
6 | (4) | 6. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 2:58.330 | ||
RACE: 42 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 45. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 2:45.794 | ||
2 | (2) | 25. | DOBRÁN Flóra | HUN | 2:45.849 | ||
3 | (3) | 49. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 2:45.933 | ||
4 | (5) | 37. | YERMEK Malika | KAZ | 2:46.799 | advanced->to A | |
5 | (4) | 64. | ANDREEVA Varvara | RUS-UFA | 2:59.526 | ||
- | (1) | 52. | ZHEGANOVA Anastasiia | RUS-PET | - | impeding->to C | |
JUNIOR B WOMEN FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 50 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 141. | SELEN Melike | TUR | 2:56.859 | ||
2 | (4) | 63. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-TVER | 3:01.019 | ||
3 | (2) | 50. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 3:07.553 | ||
4 | (3) | 113. | DEMİR Asrın Su | TUR-KGSK | 3:09.194 | ||
RACE: 51 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 62. | EVLOEVA Alina | RUS-TVER | 2:41.511 | ||
2 | (2) | 36. | GORBUNOVA Mariya | KAZ | 2:47.047 | ||
3 | (4) | 65. | ARTAMONOVA Anastasiia | RUS-UFA | 2:47.946 | ||
4 | (5) | 66. | MALYSHEVA Margarita | RUS-UFA | 2:48.238 | ||
- | (1) | 46. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | - | impeding | |
- | (6) | 52. | ZHEGANOVA Anastasiia | RUS-PET | - | false start | |
RACE: 52 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 24. | ALBERT Viktória | HUN | 2:44.879 | ||
2 | (4) | 64. | ANDREEVA Varvara | RUS-UFA | 2:44.962 | ||
3 | (3) | 6. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 2:45.058 | ||
4 | (1) | 19. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 2:45.211 | ||
5 | (2) | 20. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 2:48.997 | ||
RACE: 53 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 27. | SOMOGYI Barbara | HUN | 2:40.840 | ||
2 | (1) | 51. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 2:41.206 | ||
3 | (3) | 26. | SOMODI Maja Dora | HUN | 2:41.378 | ||
4 | (7) | 37. | YERMEK Malika | KAZ | 2:41.975 | ||
5 | (6) | 49. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 2:43.161 | ||
6 | (4) | 45. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 2:43.552 | ||
7 | (5) | 25. | DOBRÁN Flóra | HUN | 2:47.008 |
ISU Junior Challenge Series 3,Ankara,TUR Live Stream [i], 13.12. - 15.12.2019
Distance Classification
JUNIOR B WOMEN 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 27. | SOMOGYI Barbara | HUN | 34 | 1 | 2:37.333 | ||
2. | A | 2. | 51. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 21 | 2 | 2:37.454 | ||
3. | A | 3. | 26. | SOMODI Maja Dora | HUN | 13 | 3 | 2:41.378 | ||
4. | A | 4. | 37. | YERMEK Malika | KAZ | 8 | 4 | 2:41.975 | ||
5. | A | 5. | 49. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 5 | 5 | 2:32.946 | ||
6. | A | 6. | 45. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 3 | 6 | 2:43.552 | ||
7. | A | 7. | 25. | DOBRÁN Flóra | HUN | 2 | 7 | 2:31.914 | ||
8. | B | 1. | 24. | ALBERT Viktória | HUN | 1 | 8 | 2:44.879 | ||
9. | B | 2. | 64. | ANDREEVA Varvara | RUS-UFA | 9 | 2:44.962 | |||
10. | B | 3. | 6. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 10 | 2:45.058 | |||
11. | B | 4. | 19. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 11 | 2:45.191 | |||
12. | B | 5. | 20. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 12 | 2:37.980 | |||
13. | C | 1. | 62. | EVLOEVA Alina | RUS-TVER | 13 | 2:35.701 | |||
14. | C | 2. | 36. | GORBUNOVA Mariya | KAZ | 14 | 2:47.047 | |||
15. | C | 3. | 65. | ARTAMONOVA Anastasiia | RUS-UFA | 15 | 2:43.218 | |||
16. | C | 4. | 66. | MALYSHEVA Margarita | RUS-UFA | 16 | 2:41.666 | |||
17. | C | - | 46. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 17 | 2:47.354 | |||
18. | C | - | 52. | ZHEGANOVA Anastasiia | RUS-PET | 18 | 2:31.640 | |||
19. | D | 1. | 141. | SELEN Melike | TUR | 19 | 2:38.083 | |||
20. | D | 2. | 63. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-TVER | 20 | 2:48.579 | |||
21. | D | 3. | 50. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 21 | 3:03.639 | |||
22. | D | 4. | 113. | DEMİR Asrın Su | TUR-KGSK | 22 | 3:09.194 | |||
SEMI-FINAL | ||||||||||
B | - | 92. | KARABACAK Aleyna | TUR-EGSK | 23 | NO TIME |