ISU Junior Challenge Series 3,Ankara,TUR Live Stream [i], 13.12. - 15.12.2019
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR B WOMEN HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 176 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 37. | YERMEK Malika | KAZ | 1:40.988 | ||
2 | (1) | 26. | SOMODI Maja Dora | HUN | 1:41.116 | ||
3 | (2) | 20. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 1:42.908 | ||
4 | (4) | 46. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:45.040 | ||
RACE: 177 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 64. | ANDREEVA Varvara | RUS-UFA | 1:43.178 | ||
2 | (2) | 45. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 1:43.299 | ||
3 | (1) | 27. | SOMOGYI Barbara | HUN | 1:46.511 | ||
4 | (4) | 50. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 1:50.982 | ||
5 | (5) | 92. | KARABACAK Aleyna | TUR-EGSK | 1:52.321 | ||
RACE: 178 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 51. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 1:41.437 | ||
2 | (5) | 6. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 1:42.159 | ||
3 | (4) | 141. | SELEN Melike | TUR | 1:44.566 | ||
4 | (3) | 36. | GORBUNOVA Mariya | KAZ | 1:45.184 | ||
5 | (1) | 63. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-TVER | 1:47.746 | ||
RACE: 179 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 24. | ALBERT Viktória | HUN | 1:40.863 | ||
2 | (1) | 62. | EVLOEVA Alina | RUS-TVER | 1:41.589 | ||
3 | (3) | 65. | ARTAMONOVA Anastasiia | RUS-UFA | 1:48.391 | ||
- | (4) | 49. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | - | impeding->to B | |
RACE: 180 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 25. | DOBRÁN Flóra | HUN | 1:49.714 | ||
2 | (1) | 52. | ZHEGANOVA Anastasiia | RUS-PET | 1:49.766 | ||
3 | (4) | 66. | MALYSHEVA Margarita | RUS-UFA | 1:52.323 | ||
4 | (3) | 113. | DEMİR Asrın Su | TUR-KGSK | 2:02.012 | ||
5 | (5) | 19. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 2:10.235 | ||
JUNIOR B WOMEN SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 221 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 27. | SOMOGYI Barbara | HUN | 1:43.229 | addTo.->to B | |
2 | (3) | 65. | ARTAMONOVA Anastasiia | RUS-UFA | 1:45.866 | ||
3 | (2) | 63. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-TVER | 1:47.374 | ||
4 | (4) | 113. | DEMİR Asrın Su | TUR-KGSK | NO TIME | finished | |
RACE: 222 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 66. | MALYSHEVA Margarita | RUS-UFA | 1:43.753 | ||
2 | (1) | 141. | SELEN Melike | TUR | 1:44.170 | ||
- | (2) | 50. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | - | impeding->to E | |
- | (3) | 92. | KARABACAK Aleyna | TUR-EGSK | - | no finish->to E | |
RACE: 223 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 49. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 1:44.650 | ||
2 | (3) | 36. | GORBUNOVA Mariya | KAZ | 1:44.999 | ||
3 | (1) | 20. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 1:45.057 | ||
4 | (4) | 19. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 1:45.285 | ||
- | (2) | 46. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | - | no start | |
RACE: 224 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 52. | ZHEGANOVA Anastasiia | RUS-PET | NO TIME | ||
2 | (2) | 26. | SOMODI Maja Dora | HUN | NO TIME | ||
3 | (1) | 37. | YERMEK Malika | KAZ | NO TIME | advanced->to A | |
4 | (4) | 62. | EVLOEVA Alina | RUS-TVER | NO TIME | ||
5 | (3) | 51. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | NO TIME | finished | |
RACE: 225 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 64. | ANDREEVA Varvara | RUS-UFA | 1:38.310 | ||
2 | (5) | 25. | DOBRÁN Flóra | HUN | 1:39.164 | ||
3 | (2) | 6. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 1:39.328 | ||
4 | (1) | 24. | ALBERT Viktória | HUN | NO TIME | finished adv.->to A | |
- | (4) | 45. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | - | impeding->to C | |
JUNIOR B WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 241 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 50. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 1:49.776 | ||
2 | (1) | 92. | KARABACAK Aleyna | TUR-EGSK | 1:49.828 | ||
RACE: 242 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 20. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 1:43.690 | ||
2 | (2) | 19. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 1:44.609 | ||
3 | (3) | 65. | ARTAMONOVA Anastasiia | RUS-UFA | 1:45.049 | ||
4 | (4) | 63. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-TVER | 1:48.042 | ||
- | (5) | 113. | DEMİR Asrın Su | TUR-KGSK | - | no start | |
RACE: 243 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 45. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 1:42.134 | ||
2 | (3) | 49. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 1:42.365 | ||
3 | (4) | 36. | GORBUNOVA Mariya | KAZ | 1:43.071 | ||
4 | (2) | 141. | SELEN Melike | TUR | 1:44.904 | ||
5 | (1) | 66. | MALYSHEVA Margarita | RUS-UFA | 1:47.253 | ||
RACE: 244 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 51. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 1:37.812 | ||
2 | (3) | 27. | SOMOGYI Barbara | HUN | 1:38.465 | ||
3 | (1) | 62. | EVLOEVA Alina | RUS-TVER | 1:40.629 | ||
RACE: 245 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 52. | ZHEGANOVA Anastasiia | RUS-PET | 1:37.883 | ||
2 | (1) | 64. | ANDREEVA Varvara | RUS-UFA | 1:38.103 | ||
3 | (2) | 25. | DOBRÁN Flóra | HUN | 1:38.178 | ||
4 | (4) | 37. | YERMEK Malika | KAZ | 1:39.168 | ||
5 | (7) | 24. | ALBERT Viktória | HUN | 1:39.236 | ||
6 | (5) | 26. | SOMODI Maja Dora | HUN | 1:39.306 | ||
7 | (3) | 6. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 1:39.875 |
ISU Junior Challenge Series 3,Ankara,TUR Live Stream [i], 13.12. - 15.12.2019
Distance Classification
JUNIOR B WOMEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 52. | ZHEGANOVA Anastasiia | RUS-PET | 34 | 1 | 1:37.883 | ||
2. | A | 2. | 64. | ANDREEVA Varvara | RUS-UFA | 21 | 2 | 1:38.103 | ||
3. | A | 3. | 25. | DOBRÁN Flóra | HUN | 13 | 3 | 1:38.178 | ||
4. | A | 4. | 37. | YERMEK Malika | KAZ | 8 | 4 | 1:39.168 | ||
5. | A | 5. | 24. | ALBERT Viktória | HUN | 5 | 5 | 1:39.236 | ||
6. | A | 6. | 26. | SOMODI Maja Dora | HUN | 3 | 6 | 1:39.306 | ||
7. | A | 7. | 6. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 2 | 7 | 1:39.328 | ||
8. | B | 1. | 51. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 1 | 8 | 1:37.812 | ||
9. | B | 2. | 27. | SOMOGYI Barbara | HUN | 9 | 1:38.465 | |||
10. | B | 3. | 62. | EVLOEVA Alina | RUS-TVER | 10 | 1:40.629 | |||
11. | C | 1. | 45. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 11 | 1:42.134 | |||
12. | C | 2. | 49. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 12 | 1:42.365 | |||
13. | C | 3. | 36. | GORBUNOVA Mariya | KAZ | 13 | 1:43.071 | |||
14. | C | 4. | 141. | SELEN Melike | TUR | 14 | 1:44.170 | |||
15. | C | 5. | 66. | MALYSHEVA Margarita | RUS-UFA | 15 | 1:43.753 | |||
16. | D | 1. | 20. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 16 | 1:42.908 | |||
17. | D | 2. | 19. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 17 | 1:44.609 | |||
18. | D | 3. | 65. | ARTAMONOVA Anastasiia | RUS-UFA | 18 | 1:45.049 | |||
19. | D | 4. | 63. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-TVER | 19 | 1:47.374 | |||
20. | D | - | 113. | DEMİR Asrın Su | TUR-KGSK | 20 | 2:02.012 | |||
21. | E | 1. | 50. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 21 | 1:49.776 | |||
22. | E | 2. | 92. | KARABACAK Aleyna | TUR-EGSK | 22 | 1:49.828 | |||
SEMI-FINAL | ||||||||||
23. | B | - | 46. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 23 | 1:45.040 |