ISU Junior Challenge Series 3,Ankara,TUR Live Stream [i], 13.12. - 15.12.2019
Heat Results
2. Distance | |||||||
JUNIOR B WOMEN HEATS 500 m | |||||||
RACE: 106 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 52. | ZHEGANOVA Anastasiia | RUS-PET | 48.094 | ||
2 | (1) | 26. | SOMODI Maja Dora | HUN | 48.456 | ||
3 | (5) | 64. | ANDREEVA Varvara | RUS-UFA | 48.513 | ||
4 | (3) | 62. | EVLOEVA Alina | RUS-TVER | 48.855 | ||
5 | (2) | 92. | KARABACAK Aleyna | TUR-EGSK | 1:02.561 | ||
RACE: 107 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 25. | DOBRÁN Flóra | HUN | 49.336 | ||
2 | (3) | 46. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 49.494 | ||
3 | (4) | 37. | YERMEK Malika | KAZ | 49.566 | ||
4 | (2) | 65. | ARTAMONOVA Anastasiia | RUS-UFA | 50.947 | ||
RACE: 108 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 45. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 49.092 | ||
2 | (2) | 36. | GORBUNOVA Mariya | KAZ | 49.241 | ||
3 | (3) | 49. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 49.420 | ||
4 | (4) | 66. | MALYSHEVA Margarita | RUS-UFA | 51.129 | ||
RACE: 109 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 27. | SOMOGYI Barbara | HUN | 49.340 | ||
2 | (5) | 6. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 49.707 | ||
3 | (3) | 19. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 50.818 | advanced->to A | |
4 | (4) | 63. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-TVER | 51.855 | ||
5 | (2) | 50. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 54.738 | ||
RACE: 110 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 51. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 48.434 | ||
2 | (5) | 24. | ALBERT Viktória | HUN | 49.148 | ||
3 | (2) | 20. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 49.493 | ||
4 | (4) | 141. | SELEN Melike | TUR | 51.099 | ||
5 | (3) | 113. | DEMİR Asrın Su | TUR-KGSK | 57.708 | ||
JUNIOR B WOMEN QUARTER-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 127 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 62. | EVLOEVA Alina | RUS-TVER | 49.022 | ||
2 | (2) | 65. | ARTAMONOVA Anastasiia | RUS-UFA | 49.515 | ||
3 | (3) | 113. | DEMİR Asrın Su | TUR-KGSK | 56.082 | ||
4 | (4) | 92. | KARABACAK Aleyna | TUR-EGSK | 1:09.385 | ||
RACE: 128 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 37. | YERMEK Malika | KAZ | 48.255 | ||
2 | (3) | 50. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 50.950 | ||
3 | (2) | 141. | SELEN Melike | TUR | 1:11.774 | ||
RACE: 129 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 20. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 49.740 | ||
2 | (2) | 66. | MALYSHEVA Margarita | RUS-UFA | 50.742 | ||
3 | (3) | 63. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-TVER | 51.288 | ||
RACE: 130 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 25. | DOBRÁN Flóra | HUN | 47.811 | ||
2 | (4) | 6. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 48.678 | ||
3 | (3) | 46. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 51.883 | ||
4 | (1) | 45. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 59.179 | ||
RACE: 131 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 51. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 47.483 | ||
2 | (3) | 36. | GORBUNOVA Mariya | KAZ | 48.059 | ||
3 | (4) | 27. | SOMOGYI Barbara | HUN | 48.140 | ||
4 | (2) | 64. | ANDREEVA Varvara | RUS-UFA | 48.286 | ||
RACE: 132 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 52. | ZHEGANOVA Anastasiia | RUS-PET | 46.721 | ||
2 | (4) | 49. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 46.869 | ||
3 | (3) | 24. | ALBERT Viktória | HUN | 47.376 | ||
4 | (2) | 26. | SOMODI Maja Dora | HUN | 48.443 | ||
5 | (5) | 19. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | NO TIME | finished | |
JUNIOR B WOMEN SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 140 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 51. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 47.266 | ||
2 | (1) | 49. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 47.452 | ||
3 | (4) | 27. | SOMOGYI Barbara | HUN | 47.528 | ||
4 | (3) | 25. | DOBRÁN Flóra | HUN | 47.653 | ||
RACE: 141 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 52. | ZHEGANOVA Anastasiia | RUS-PET | 46.203 | ||
2 | (2) | 24. | ALBERT Viktória | HUN | 46.880 | ||
3 | (3) | 36. | GORBUNOVA Mariya | KAZ | 47.632 | ||
4 | (4) | 6. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 47.885 | ||
JUNIOR B WOMEN FINAL 500 m | |||||||
RACE: 155 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 50. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 51.039 | ||
2 | (2) | 63. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-TVER | 51.642 | ||
3 | (4) | 92. | KARABACAK Aleyna | TUR-EGSK | 54.463 | ||
4 | (3) | 113. | DEMİR Asrın Su | TUR-KGSK | 55.949 | ||
5 | (5) | 141. | SELEN Melike | TUR | NO TIME | finished | |
RACE: 156 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 37. | YERMEK Malika | KAZ | 48.615 | ||
2 | (2) | 62. | EVLOEVA Alina | RUS-TVER | 49.150 | ||
3 | (3) | 65. | ARTAMONOVA Anastasiia | RUS-UFA | 49.333 | ||
4 | (4) | 20. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 49.646 | ||
5 | (5) | 66. | MALYSHEVA Margarita | RUS-UFA | 49.925 | ||
RACE: 157 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 64. | ANDREEVA Varvara | RUS-UFA | 47.291 | ||
2 | (4) | 45. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 47.343 | ||
3 | (2) | 26. | SOMODI Maja Dora | HUN | 47.526 | ||
4 | (5) | 19. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 48.101 | ||
5 | (3) | 46. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 51.317 | ||
RACE: 158 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 27. | SOMOGYI Barbara | HUN | 48.011 | ||
2 | (4) | 6. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 48.105 | ||
3 | (3) | 25. | DOBRÁN Flóra | HUN | 48.208 | ||
4 | (2) | 36. | GORBUNOVA Mariya | KAZ | 49.625 | ||
RACE: 159 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 52. | ZHEGANOVA Anastasiia | RUS-PET | 46.523 | ||
2 | (3) | 51. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 46.632 | ||
3 | (4) | 49. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 46.706 | ||
4 | (2) | 24. | ALBERT Viktória | HUN | 46.798 |
ISU Junior Challenge Series 3,Ankara,TUR Live Stream [i], 13.12. - 15.12.2019
Distance Classification
JUNIOR B WOMEN 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 52. | ZHEGANOVA Anastasiia | RUS-PET | 34 | 1 | 0:46.203 | ||
2. | A | 2. | 51. | ZAITCEVA Tatiana | RUS-PET | 21 | 2 | 0:46.632 | ||
3. | A | 3. | 49. | GOLUBEVA Eva | RUS-KAL | 13 | 3 | 0:46.706 | ||
4. | A | 4. | 24. | ALBERT Viktória | HUN | 8 | 4 | 0:46.798 | ||
5. | B | 1. | 27. | SOMOGYI Barbara | HUN | 5 | 5 | 0:47.528 | ||
6. | B | 2. | 6. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 3 | 6 | 0:47.885 | ||
7. | B | 3. | 25. | DOBRÁN Flóra | HUN | 2 | 7 | 0:47.653 | ||
8. | B | 4. | 36. | GORBUNOVA Mariya | KAZ | 1 | 8 | 0:47.632 | ||
9. | C | 1. | 64. | ANDREEVA Varvara | RUS-UFA | 9 | 0:47.291 | |||
10. | C | 2. | 45. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 10 | 0:47.343 | |||
11. | C | 3. | 26. | SOMODI Maja Dora | HUN | 11 | 0:47.526 | |||
12. | C | 4. | 19. | FAJKUSOVÁ Markéta | CZE | 12 | 0:48.101 | |||
13. | C | 5. | 46. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 13 | 0:49.494 | |||
14. | D | 1. | 37. | YERMEK Malika | KAZ | 14 | 0:48.255 | |||
15. | D | 2. | 62. | EVLOEVA Alina | RUS-TVER | 15 | 0:48.855 | |||
16. | D | 3. | 65. | ARTAMONOVA Anastasiia | RUS-UFA | 16 | 0:49.333 | |||
17. | D | 4. | 20. | SIMANDLOVÁ Dominika | CZE | 17 | 0:49.493 | |||
18. | D | 5. | 66. | MALYSHEVA Margarita | RUS-UFA | 18 | 0:49.925 | |||
19. | E | 1. | 50. | LLEDOBIRYUKOVA Claudia | RUS-PET | 19 | 0:50.950 | |||
20. | E | 2. | 63. | SOLIANKINA Ksenia | RUS-TVER | 20 | 0:51.288 | |||
21. | E | 3. | 92. | KARABACAK Aleyna | TUR-EGSK | 21 | 0:54.463 | |||
22. | E | 4. | 113. | DEMİR Asrın Su | TUR-KGSK | 22 | 0:55.949 | |||
23. | E | 5. | 141. | SELEN Melike | TUR | 23 | 0:51.099 |