Danubia Series 5, Pannonian Open, Budapest, HUN, 04.01. - 06.01.2013
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR B WOMEN HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 32 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 98. | PROSVIRNOVA Sofia | RUS | 2:43.760 | ||
2 | (3) | 13. | KIS Virág | HUN-JSE | 2:54.366 | ||
3 | (1) | 47. | ALIMBEKOVA Diana | RUS-PET | 2:57.952 | advanced | |
4 | (4) | 114. | STOIMENOVA Albena | BUL-SCIB | 3:15.329 | ||
- | (5) | 85. | KOVÁCS Katalin | ROU | - | impeding | |
RACE: 33 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 99. | STRELKOVA Ekaterina | RUS | 2:39.935 | ||
2 | (6) | 51. | TOTH Timea | HUN-PKSE | 2:41.683 | ||
3 | (3) | 32. | PASKEVICA Marta | LAT | 2:41.748 | ||
4 | (2) | 181. | BRANTNER Melanie | AUT | 2:46.481 | ||
5 | (5) | 40. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 2:48.167 | ||
6 | (1) | 44. | TYMOCZKO Magdalena | POL-MOSIR | 2:51.728 | ||
RACE: 34 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 97. | KONSTANTINOVA Ekaterina | RUS | 2:37.834 | ||
2 | (3) | 6. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 2:41.299 | ||
3 | (2) | 50. | BORNEMISSZA Zsuzsanna | HUN-PKSE | 2:45.011 | ||
4 | (1) | 58. | GREŚ Agata | POL | 2:47.599 | ||
5 | (5) | 48. | GRAKHOVSKAYA Aleksandra | RUS-PET | 2:51.056 | ||
RACE: 35 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 100. | ZAKHAROVA Valerya | RUS | 2:40.128 | ||
2 | (5) | 113. | LUKANOVA Marina | BUL-SCIB | 2:41.429 | ||
3 | (2) | 31. | HAINO Ieva | LAT | 2:41.532 | ||
4 | (4) | 7. | POPLOVA Natalie | CZE | 2:47.591 | ||
5 | (1) | 86. | PANA Teodora-Diana | ROU | 2:49.811 | ||
RACE: 36 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 59. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 2:40.774 | ||
2 | (2) | 87. | SZÖCS Renáta | ROU | 2:41.049 | ||
3 | (1) | 151. | SULOVSKÁ Petra | SVK | 2:44.153 | ||
4 | (3) | 41. | SMOGAR Natalija | CRO-MET | 2:44.443 | ||
5 | (4) | 43. | MICCOLI Angela | POL-MOSIR | 2:52.259 | ||
JUNIOR B WOMEN SEMI-FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 46 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 50. | BORNEMISSZA Zsuzsanna | HUN-PKSE | 2:51.421 | ||
2 | (2) | 7. | POPLOVA Natalie | CZE | 2:51.567 | ||
3 | (3) | 40. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 2:52.585 | ||
4 | (4) | 43. | MICCOLI Angela | POL-MOSIR | 2:53.674 | ||
RACE: 47 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 58. | GREŚ Agata | POL | 3:01.760 | ||
2 | (1) | 151. | SULOVSKÁ Petra | SVK | 3:02.020 | ||
3 | (3) | 44. | TYMOCZKO Magdalena | POL-MOSIR | 3:03.091 | ||
4 | (4) | 114. | STOIMENOVA Albena | BUL-SCIB | 3:11.446 | ||
RACE: 48 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 181. | BRANTNER Melanie | AUT | 2:51.736 | ||
2 | (1) | 41. | SMOGAR Natalija | CRO-MET | 2:53.029 | ||
3 | (4) | 48. | GRAKHOVSKAYA Aleksandra | RUS-PET | 2:53.185 | ||
4 | (3) | 86. | PANA Teodora-Diana | ROU | 2:59.006 | ||
RACE: 49 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 99. | STRELKOVA Ekaterina | RUS | 2:39.020 | ||
2 | (2) | 100. | ZAKHAROVA Valerya | RUS | 2:39.348 | ||
3 | (4) | 6. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 2:40.754 | ||
4 | (3) | 87. | SZÖCS Renáta | ROU | 2:46.673 | ||
5 | (5) | 31. | HAINO Ieva | LAT | 2:52.671 | ||
6 | (6) | 13. | KIS Virág | HUN-JSE | 3:10.716 | ||
RACE: 50 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 98. | PROSVIRNOVA Sofia | RUS | 2:35.857 | ||
2 | (2) | 59. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 2:36.020 | ||
3 | (5) | 32. | PASKEVICA Marta | LAT | 2:36.887 | ||
4 | (3) | 113. | LUKANOVA Marina | BUL-SCIB | 2:41.632 | ||
5 | (7) | 47. | ALIMBEKOVA Diana | RUS-PET | 2:43.954 | ||
6 | (4) | 51. | TOTH Timea | HUN-PKSE | 3:08.921 | ||
- | (1) | 97. | KONSTANTINOVA Ekaterina | RUS | - | no finish | |
JUNIOR B WOMEN FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 57 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 48. | GRAKHOVSKAYA Aleksandra | RUS-PET | 2:55.241 | ||
2 | (1) | 40. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 2:56.962 | ||
3 | (5) | 44. | TYMOCZKO Magdalena | POL-MOSIR | 2:58.257 | ||
4 | (4) | 86. | PANA Teodora-Diana | ROU | 2:58.354 | ||
5 | (3) | 43. | MICCOLI Angela | POL-MOSIR | 3:08.773 | ||
6 | (6) | 114. | STOIMENOVA Albena | BUL-SCIB | 3:13.272 | ||
RACE: 58 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 181. | BRANTNER Melanie | AUT | 2:46.617 | ||
2 | (4) | 41. | SMOGAR Natalija | CRO-MET | 2:47.977 | ||
3 | (1) | 50. | BORNEMISSZA Zsuzsanna | HUN-PKSE | 2:48.479 | ||
4 | (5) | 58. | GREŚ Agata | POL | 2:49.421 | ||
5 | (6) | 151. | SULOVSKÁ Petra | SVK | 2:53.178 | ||
6 | (2) | 7. | POPLOVA Natalie | CZE | 2:56.919 | ||
RACE: 59 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 87. | SZÖCS Renáta | ROU | 2:51.416 | ||
2 | (4) | 31. | HAINO Ieva | LAT | 2:53.949 | ||
3 | (2) | 47. | ALIMBEKOVA Diana | RUS-PET | 3:05.911 | ||
4 | (1) | 113. | LUKANOVA Marina | BUL-SCIB | 3:25.590 | ||
- | (5) | 51. | TOTH Timea | HUN-PKSE | - | no start | |
- | (6) | 13. | KIS Virág | HUN-JSE | - | impeding | |
RACE: 60 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 99. | STRELKOVA Ekaterina | RUS | 2:40.507 | ||
2 | (1) | 98. | PROSVIRNOVA Sofia | RUS | 2:40.628 | ||
3 | (5) | 100. | ZAKHAROVA Valerya | RUS | 2:40.807 | ||
4 | (6) | 6. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 2:42.757 | ||
5 | (2) | 59. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 2:46.436 | ||
6 | (3) | 32. | PASKEVICA Marta | LAT | 3:25.956 | ||
2. Distance | |||||||
JUNIOR B WOMEN HEATS 500 m | |||||||
RACE: 76 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 59. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 50.755 | ||
2 | (2) | 113. | LUKANOVA Marina | BUL-SCIB | 52.673 | ||
3 | (4) | 7. | POPLOVA Natalie | CZE | 52.976 | ||
4 | (1) | 43. | MICCOLI Angela | POL-MOSIR | 1:10.260 | ||
RACE: 77 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 98. | PROSVIRNOVA Sofia | RUS | 49.830 | ||
2 | (2) | 58. | GREŚ Agata | POL | 50.460 | ||
3 | (3) | 181. | BRANTNER Melanie | AUT | 51.139 | ||
RACE: 78 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 32. | PASKEVICA Marta | LAT | 50.805 | ||
2 | (1) | 40. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 50.894 | ||
3 | (3) | 47. | ALIMBEKOVA Diana | RUS-PET | 51.118 | ||
4 | (4) | 86. | PANA Teodora-Diana | ROU | 53.053 | ||
RACE: 79 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 99. | STRELKOVA Ekaterina | RUS | 48.377 | ||
2 | (1) | 41. | SMOGAR Natalija | CRO-MET | 50.820 | ||
3 | (3) | 50. | BORNEMISSZA Zsuzsanna | HUN-PKSE | 50.988 | ||
RACE: 80 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 6. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 48.688 | ||
2 | (4) | 48. | GRAKHOVSKAYA Aleksandra | RUS-PET | 51.483 | ||
3 | (3) | 97. | KONSTANTINOVA Ekaterina | RUS | 56.298 | ||
- | (1) | 51. | TOTH Timea | HUN-PKSE | - | no start | |
RACE: 81 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 100. | ZAKHAROVA Valerya | RUS | 50.040 | ||
2 | (3) | 151. | SULOVSKÁ Petra | SVK | 51.226 | ||
3 | (4) | 13. | KIS Virág | HUN-JSE | 51.506 | ||
4 | (1) | 85. | KOVÁCS Katalin | ROU | 1:22.535 | ||
RACE: 82 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 87. | SZÖCS Renáta | ROU | 50.544 | ||
2 | (1) | 31. | HAINO Ieva | LAT | 52.712 | ||
3 | (2) | 44. | TYMOCZKO Magdalena | POL-MOSIR | 54.462 | ||
4 | (3) | 114. | STOIMENOVA Albena | BUL-SCIB | 1:01.584 | ||
JUNIOR B WOMEN QUARTER-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 153 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 7. | POPLOVA Natalie | CZE | 52.655 | ||
2 | (2) | 44. | TYMOCZKO Magdalena | POL-MOSIR | 53.820 | ||
3 | (3) | 85. | KOVÁCS Katalin | ROU | 55.418 | ||
RACE: 154 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 181. | BRANTNER Melanie | AUT | 51.599 | ||
2 | (2) | 86. | PANA Teodora-Diana | ROU | 53.309 | ||
3 | (3) | 114. | STOIMENOVA Albena | BUL-SCIB | 58.089 | ||
RACE: 155 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 97. | KONSTANTINOVA Ekaterina | RUS | 47.696 | ||
2 | (1) | 13. | KIS Virág | HUN-JSE | 50.416 | ||
3 | (3) | 43. | MICCOLI Angela | POL-MOSIR | 53.734 | ||
RACE: 156 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 59. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | NO TIME | ||
2 | (1) | 6. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | NO TIME | ||
3 | (3) | 47. | ALIMBEKOVA Diana | RUS-PET | NO TIME | ||
4 | (4) | 151. | SULOVSKÁ Petra | SVK | NO TIME | ||
RACE: 157 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 100. | ZAKHAROVA Valerya | RUS | 49.167 | ||
2 | (2) | 58. | GREŚ Agata | POL | 50.121 | ||
3 | (4) | 40. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 50.230 | ||
4 | (3) | 32. | PASKEVICA Marta | LAT | 50.303 | ||
RACE: 158 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 98. | PROSVIRNOVA Sofia | RUS | 47.061 | ||
2 | (2) | 87. | SZÖCS Renáta | ROU | 48.091 | ||
3 | (4) | 113. | LUKANOVA Marina | BUL-SCIB | 50.555 | ||
4 | (3) | 50. | BORNEMISSZA Zsuzsanna | HUN-PKSE | 50.570 | ||
RACE: 159 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 99. | STRELKOVA Ekaterina | RUS | 48.089 | ||
2 | (2) | 41. | SMOGAR Natalija | CRO-MET | 50.069 | ||
3 | (3) | 48. | GRAKHOVSKAYA Aleksandra | RUS-PET | 51.361 | ||
4 | (4) | 31. | HAINO Ieva | LAT | 51.410 | ||
JUNIOR B WOMEN SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 169 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 13. | KIS Virág | HUN-JSE | 51.662 | ||
2 | (2) | 7. | POPLOVA Natalie | CZE | 52.627 | ||
3 | (4) | 43. | MICCOLI Angela | POL-MOSIR | 52.997 | ||
4 | (3) | 86. | PANA Teodora-Diana | ROU | 53.404 | ||
5 | (5) | 114. | STOIMENOVA Albena | BUL-SCIB | 59.079 | ||
RACE: 170 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 97. | KONSTANTINOVA Ekaterina | RUS | 47.999 | ||
2 | (2) | 181. | BRANTNER Melanie | AUT | 51.804 | ||
3 | (4) | 85. | KOVÁCS Katalin | ROU | 54.703 | ||
4 | (3) | 44. | TYMOCZKO Magdalena | POL-MOSIR | 1:17.766 | ||
RACE: 171 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 113. | LUKANOVA Marina | BUL-SCIB | 50.467 | ||
2 | (3) | 151. | SULOVSKÁ Petra | SVK | 50.872 | ||
3 | (2) | 47. | ALIMBEKOVA Diana | RUS-PET | 50.991 | ||
4 | (4) | 48. | GRAKHOVSKAYA Aleksandra | RUS-PET | 51.172 | ||
RACE: 172 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 32. | PASKEVICA Marta | LAT | 50.653 | ||
2 | (1) | 40. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 50.813 | ||
3 | (3) | 50. | BORNEMISSZA Zsuzsanna | HUN-PKSE | 51.255 | ||
4 | (4) | 31. | HAINO Ieva | LAT | 51.502 | ||
RACE: 173 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 98. | PROSVIRNOVA Sofia | RUS | 47.682 | ||
2 | (4) | 41. | SMOGAR Natalija | CRO-MET | 49.672 | ||
3 | (2) | 87. | SZÖCS Renáta | ROU | 1:09.755 | advanced | |
- | (3) | 100. | ZAKHAROVA Valerya | RUS | - | impeding | |
RACE: 174 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 99. | STRELKOVA Ekaterina | RUS | 48.543 | ||
2 | (4) | 59. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 49.644 | ||
3 | (3) | 58. | GREŚ Agata | POL | 51.634 | ||
4 | (2) | 6. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 1:02.633 | ||
JUNIOR B WOMEN FINAL 500 m | |||||||
RACE: 189 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 43. | MICCOLI Angela | POL-MOSIR | 53.203 | ||
2 | (2) | 86. | PANA Teodora-Diana | ROU | 53.402 | ||
3 | (4) | 114. | STOIMENOVA Albena | BUL-SCIB | 59.072 | ||
4 | (3) | 85. | KOVÁCS Katalin | ROU | 1:03.908 | ||
- | (5) | 44. | TYMOCZKO Magdalena | POL-MOSIR | - | impeding | |
RACE: 190 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 97. | KONSTANTINOVA Ekaterina | RUS | NO TIME | ||
2 | (2) | 13. | KIS Virág | HUN-JSE | NO TIME | ||
3 | (3) | 181. | BRANTNER Melanie | AUT | NO TIME | ||
4 | (4) | 7. | POPLOVA Natalie | CZE | NO TIME | ||
RACE: 191 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 47. | ALIMBEKOVA Diana | RUS-PET | 50.733 | ||
2 | (3) | 50. | BORNEMISSZA Zsuzsanna | HUN-PKSE | 50.840 | ||
3 | (2) | 48. | GRAKHOVSKAYA Aleksandra | RUS-PET | 51.063 | ||
4 | (4) | 31. | HAINO Ieva | LAT | 1:08.590 | ||
RACE: 192 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 113. | LUKANOVA Marina | BUL-SCIB | 51.091 | ||
2 | (4) | 151. | SULOVSKÁ Petra | SVK | 51.229 | ||
3 | (3) | 40. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 51.412 | ||
4 | (2) | 32. | PASKEVICA Marta | LAT | 51.673 | ||
RACE: 193 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 6. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 50.664 | ||
2 | (1) | 58. | GREŚ Agata | POL | 51.247 | ||
RACE: 194 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 98. | PROSVIRNOVA Sofia | RUS | 48.378 | ||
2 | (5) | 87. | SZÖCS Renáta | ROU | 48.905 | ||
3 | (3) | 59. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 49.350 | ||
4 | (4) | 41. | SMOGAR Natalija | CRO-MET | 52.481 | ||
5 | (2) | 99. | STRELKOVA Ekaterina | RUS | 1:04.033 | ||
3. Distance | |||||||
JUNIOR B WOMEN HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 209 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 98. | PROSVIRNOVA Sofia | RUS | NO TIME | ||
2 | (2) | 13. | KIS Virág | HUN-JSE | NO TIME | ||
3 | (1) | 50. | BORNEMISSZA Zsuzsanna | HUN-PKSE | NO TIME | advanced | |
RACE: 210 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 97. | KONSTANTINOVA Ekaterina | RUS | 1:46.480 | ||
2 | (3) | 32. | PASKEVICA Marta | LAT | 1:47.984 | ||
3 | (4) | 41. | SMOGAR Natalija | CRO-MET | 1:48.121 | ||
4 | (1) | 43. | MICCOLI Angela | POL-MOSIR | 1:58.205 | ||
RACE: 211 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 6. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 1:52.823 | ||
2 | (3) | 113. | LUKANOVA Marina | BUL-SCIB | 1:53.606 | ||
3 | (4) | 86. | PANA Teodora-Diana | ROU | 1:55.908 | ||
- | (1) | 51. | TOTH Timea | HUN-PKSE | - | no start | |
RACE: 212 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 59. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 1:46.462 | ||
2 | (1) | 31. | HAINO Ieva | LAT | 1:47.139 | ||
3 | (3) | 48. | GRAKHOVSKAYA Aleksandra | RUS-PET | 1:47.213 | ||
4 | (2) | 114. | STOIMENOVA Albena | BUL-SCIB | 2:06.183 | ||
RACE: 213 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 87. | SZÖCS Renáta | ROU | 1:47.023 | ||
2 | (3) | 58. | GREŚ Agata | POL | 1:48.174 | ||
3 | (1) | 181. | BRANTNER Melanie | AUT | 1:48.531 | ||
RACE: 214 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 100. | ZAKHAROVA Valerya | RUS | 1:54.689 | ||
2 | (2) | 47. | ALIMBEKOVA Diana | RUS-PET | 1:54.883 | ||
3 | (4) | 7. | POPLOVA Natalie | CZE | 1:55.050 | ||
4 | (3) | 44. | TYMOCZKO Magdalena | POL-MOSIR | 2:27.865 | ||
RACE: 215 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 99. | STRELKOVA Ekaterina | RUS | 1:53.725 | ||
2 | (4) | 151. | SULOVSKÁ Petra | SVK | 1:54.894 | ||
3 | (2) | 40. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 1:54.938 | ||
4 | (1) | 85. | KOVÁCS Katalin | ROU | 1:57.281 | ||
JUNIOR B WOMEN QUARTER-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 238 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 100. | ZAKHAROVA Valerya | RUS | 1:45.500 | ||
2 | (1) | 59. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 1:45.636 | ||
3 | (3) | 47. | ALIMBEKOVA Diana | RUS-PET | 1:47.502 | ||
4 | (4) | 151. | SULOVSKÁ Petra | SVK | 1:47.970 | ||
RACE: 239 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 97. | KONSTANTINOVA Ekaterina | RUS | 1:43.789 | ||
2 | (4) | 6. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 1:44.036 | ||
3 | (2) | 87. | SZÖCS Renáta | ROU | 1:45.507 | ||
4 | (3) | 58. | GREŚ Agata | POL | 1:47.302 | ||
RACE: 240 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 99. | STRELKOVA Ekaterina | RUS | 1:45.677 | ||
2 | (4) | 13. | KIS Virág | HUN-JSE | 1:48.088 | ||
3 | (2) | 41. | SMOGAR Natalija | CRO-MET | 1:48.703 | ||
4 | (1) | 31. | HAINO Ieva | LAT | 1:50.710 | ||
RACE: 241 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 98. | PROSVIRNOVA Sofia | RUS | 1:44.739 | ||
2 | (3) | 32. | PASKEVICA Marta | LAT | 1:45.755 | ||
3 | (4) | 113. | LUKANOVA Marina | BUL-SCIB | 1:45.963 | ||
4 | (5) | 50. | BORNEMISSZA Zsuzsanna | HUN-PKSE | 1:46.002 | ||
5 | (2) | 48. | GRAKHOVSKAYA Aleksandra | RUS-PET | 2:06.725 | ||
JUNIOR B WOMEN SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 248 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 7. | POPLOVA Natalie | CZE | 1:46.807 | ||
2 | (1) | 181. | BRANTNER Melanie | AUT | 1:46.912 | ||
3 | (4) | 44. | TYMOCZKO Magdalena | POL-MOSIR | 1:47.925 | ||
4 | (3) | 114. | STOIMENOVA Albena | BUL-SCIB | 2:04.665 | ||
RACE: 249 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 40. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 1:57.197 | ||
2 | (4) | 43. | MICCOLI Angela | POL-MOSIR | 1:57.299 | ||
3 | (2) | 86. | PANA Teodora-Diana | ROU | 2:11.028 | ||
4 | (3) | 85. | KOVÁCS Katalin | ROU | 2:37.668 | ||
RACE: 250 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 113. | LUKANOVA Marina | BUL-SCIB | 1:51.810 | ||
2 | (3) | 151. | SULOVSKÁ Petra | SVK | 1:52.075 | ||
3 | (4) | 41. | SMOGAR Natalija | CRO-MET | 2:01.787 | ||
4 | (2) | 58. | GREŚ Agata | POL | 2:04.788 | ||
RACE: 251 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 87. | SZÖCS Renáta | ROU | 1:43.245 | ||
2 | (2) | 50. | BORNEMISSZA Zsuzsanna | HUN-PKSE | 1:43.586 | ||
3 | (3) | 47. | ALIMBEKOVA Diana | RUS-PET | 1:43.629 | ||
4 | (5) | 48. | GRAKHOVSKAYA Aleksandra | RUS-PET | 1:44.161 | ||
5 | (4) | 31. | HAINO Ieva | LAT | 1:44.984 | ||
RACE: 252 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 99. | STRELKOVA Ekaterina | RUS | 1:46.184 | ||
2 | (1) | 59. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 1:46.493 | ||
3 | (3) | 32. | PASKEVICA Marta | LAT | 1:47.504 | ||
4 | (4) | 13. | KIS Virág | HUN-JSE | 1:47.627 | ||
RACE: 253 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 98. | PROSVIRNOVA Sofia | RUS | 1:45.007 | ||
2 | (1) | 97. | KONSTANTINOVA Ekaterina | RUS | 1:45.131 | ||
3 | (4) | 100. | ZAKHAROVA Valerya | RUS | 1:46.210 | ||
4 | (2) | 6. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 1:46.314 | ||
JUNIOR B WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 270 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 44. | TYMOCZKO Magdalena | POL-MOSIR | 1:49.109 | ||
2 | (3) | 86. | PANA Teodora-Diana | ROU | 1:49.186 | ||
3 | (4) | 85. | KOVÁCS Katalin | ROU | 1:57.971 | ||
4 | (2) | 114. | STOIMENOVA Albena | BUL-SCIB | 2:05.128 | ||
RACE: 271 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 181. | BRANTNER Melanie | AUT | 1:44.824 | ||
2 | (1) | 7. | POPLOVA Natalie | CZE | 1:46.449 | ||
3 | (3) | 40. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 1:47.431 | ||
4 | (4) | 43. | MICCOLI Angela | POL-MOSIR | 1:47.561 | ||
RACE: 272 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 58. | GREŚ Agata | POL | 1:45.878 | ||
2 | (4) | 41. | SMOGAR Natalija | CRO-MET | 1:45.999 | ||
3 | (1) | 47. | ALIMBEKOVA Diana | RUS-PET | 1:46.056 | ||
4 | (2) | 48. | GRAKHOVSKAYA Aleksandra | RUS-PET | 1:46.086 | ||
5 | (3) | 31. | HAINO Ieva | LAT | 1:46.983 | ||
RACE: 273 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 87. | SZÖCS Renáta | ROU | 1:48.761 | ||
2 | (3) | 113. | LUKANOVA Marina | BUL-SCIB | 2:00.382 | ||
3 | (4) | 151. | SULOVSKÁ Petra | SVK | 2:17.673 | ||
- | (2) | 50. | BORNEMISSZA Zsuzsanna | HUN-PKSE | - | impeding | |
RACE: 274 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 100. | ZAKHAROVA Valerya | RUS | NO TIME | ||
2 | (2) | 6. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | NO TIME | ||
3 | (4) | 13. | KIS Virág | HUN-JSE | NO TIME | ||
4 | (3) | 32. | PASKEVICA Marta | LAT | NO TIME | ||
RACE: 275 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 97. | KONSTANTINOVA Ekaterina | RUS | 1:35.701 | ||
2 | (3) | 99. | STRELKOVA Ekaterina | RUS | 1:35.787 | ||
3 | (1) | 98. | PROSVIRNOVA Sofia | RUS | 1:35.919 | ||
4 | (4) | 59. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 1:35.990 |
Danubia Series 5, Pannonian Open, Budapest, HUN, 04.01. - 06.01.2013
Overall Classification
JUNIOR B WOMEN | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 98. | PROSVIRNOVA Sofia | RUS | 2. 1. 3. | 68 | 6 | |
2. | 99. | STRELKOVA Ekaterina | RUS | 1. 5. 2. | 60 | 8 | |
3. | 97. | KONSTANTINOVA Ekaterina | RUS | 25. 16. 1. | 34 | 42 | |
4. | 59. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 5. 3. 4. | 26 | 12 | |
5. | 87. | SZÖCS Renáta | ROU | 7. 2. 9. | 21 | 18 | |
6. | 100. | ZAKHAROVA Valerya | RUS | 3. 25. 5. | 13 | 33 | |
7. | 6. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 4. 6. 6. | 8 | 16 | |
8. | 41. | SMOGAR Natalija | CRO-MET | 14. 4. 14. | 8 | 32 | |
9. | 32. | PASKEVICA Marta | LAT | 6. 11. 8. | 3 | 25 | |
10. | 113. | LUKANOVA Marina | BUL-SCIB | 10. 8. 10. | 28 | ||
11. | 13. | KIS Virág | HUN-JSE | 12. 17. 7. | 36 | ||
12. | 58. | GREŚ Agata | POL | 16. 7. 13. | 36 | ||
13. | 47. | ALIMBEKOVA Diana | RUS-PET | 9. 12. 15. | 36 | ||
14. | 151. | SULOVSKÁ Petra | SVK | 17. 9. 11. | 37 | ||
15. | 31. | HAINO Ieva | LAT | 8. 15. 17. | 40 | ||
16. | 50. | BORNEMISSZA Zsuzsanna | HUN-PKSE | 15. 13. 12. | 40 | ||
17. | 181. | BRANTNER Melanie | AUT | 13. 18. 18. | 49 | ||
18. | 48. | GRAKHOVSKAYA Aleksandra | RUS-PET | 19. 14. 16. | 49 | ||
19. | 40. | BURIĆ Katarina | CRO-MET | 20. 10. 20. | 50 | ||
20. | 7. | POPLOVA Natalie | CZE | 18. 19. 19. | 56 | ||
21. | 43. | MICCOLI Angela | POL-MOSIR | 23. 20. 21. | 64 | ||
22. | 51. | TOTH Timea | HUN-PKSE | 11. 27. 27. | 65 | ||
23. | 86. | PANA Teodora-Diana | ROU | 22. 21. 23. | 66 | ||
24. | 44. | TYMOCZKO Magdalena | POL-MOSIR | 21. 24. 22. | 67 | ||
25. | 114. | STOIMENOVA Albena | BUL-SCIB | 24. 22. 25. | 71 | ||
26. | 85. | KOVÁCS Katalin | ROU | 27. 23. 24. | 74 |