ISU Danubia Series 2, Zagreb, CRO, 17.11. - 18.11.2018
Heat Results
3. Distance | |||||||
WOMEN HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 130 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 73. | ALBERT Viktória | HUN-MTK | 1:50.818 | ||
2 | (1) | 28. | IVANDIĆ Maja | CRO | 1:51.008 | ||
3 | (3) | 91. | JANKOVIC Katarina | SRB | 1:57.272 | ||
4 | (4) | 14. | GYUROVA Kalina | BUL-SCIS | 1:57.541 | ||
- | (5) | 29. | PRANTL Emma | CRO | - | no start | |
RACE: 131 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 25. | AŠČIĆ Valentina | CRO | 1:45.708 | ||
2 | (1) | 92. | OBRADOVIC Anja | SRB | 1:47.818 | ||
3 | (2) | 86. | LES Ina | SLO | 1:48.650 | ||
4 | (4) | 30. | PRANTL Gabriella | CRO | 2:10.546 | ||
5 | (3) | 74. | DOBROVITS Ilona Ilka | HUN-MTK | NO TIME | finished | |
RACE: 132 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 27. | IVANDIĆ Danijela | CRO | 1:50.574 | ||
2 | (1) | 26. | BURIĆ Katarina | CRO | 1:50.598 | ||
3 | (2) | 6. | SELIMBEGOVIC Samra | BIH | 1:52.550 | ||
4 | (3) | 85. | ERJAVEC Urša | SLO | 2:10.644 | ||
WOMEN SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 154 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 74. | DOBROVITS Ilona Ilka | HUN-MTK | 2:00.558 | ||
2 | (1) | 30. | PRANTL Gabriella | CRO | 2:01.865 | ||
3 | (2) | 85. | ERJAVEC Urša | SLO | 2:01.906 | ||
RACE: 155 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 73. | ALBERT Viktória | HUN-MTK | 1:40.473 | ||
2 | (4) | 28. | IVANDIĆ Maja | CRO | 1:41.929 | ||
3 | (2) | 27. | IVANDIĆ Danijela | CRO | 1:44.160 | ||
4 | (1) | 86. | LES Ina | SLO | 1:49.382 | ||
5 | (5) | 14. | GYUROVA Kalina | BUL-SCIS | 1:56.295 | ||
RACE: 156 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 26. | BURIĆ Katarina | CRO | 1:39.484 | ||
2 | (1) | 25. | AŠČIĆ Valentina | CRO | 1:39.558 | ||
3 | (4) | 6. | SELIMBEGOVIC Samra | BIH | 1:45.058 | ||
4 | (2) | 92. | OBRADOVIC Anja | SRB | 1:47.833 | ||
5 | (5) | 91. | JANKOVIC Katarina | SRB | NO TIME | finished | |
WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 178 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 74. | DOBROVITS Ilona Ilka | HUN-MTK | 2:00.933 | ||
2 | (2) | 30. | PRANTL Gabriella | CRO | 2:02.187 | ||
3 | (3) | 85. | ERJAVEC Urša | SLO | 2:02.200 | ||
RACE: 179 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 6. | SELIMBEGOVIC Samra | BIH | 1:48.474 | ||
2 | (2) | 92. | OBRADOVIC Anja | SRB | 1:50.350 | ||
3 | (3) | 86. | LES Ina | SLO | 1:50.970 | ||
4 | (5) | 91. | JANKOVIC Katarina | SRB | 1:52.883 | ||
5 | (4) | 14. | GYUROVA Kalina | BUL-SCIS | 1:53.553 | ||
RACE: 180 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 25. | AŠČIĆ Valentina | CRO | 1:48.876 | ||
2 | (1) | 26. | BURIĆ Katarina | CRO | 1:49.033 | ||
3 | (3) | 73. | ALBERT Viktória | HUN-MTK | 1:49.125 | ||
4 | (4) | 28. | IVANDIĆ Maja | CRO | 1:49.403 | ||
5 | (5) | 27. | IVANDIĆ Danijela | CRO | 1:49.620 |
ISU Danubia Series 2, Zagreb, CRO, 17.11. - 18.11.2018
Distance Classification
WOMEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 25. | AŠČIĆ Valentina | CRO | 34 | 1 | 1:39.558 | ||
2. | A | 2. | 26. | BURIĆ Katarina | CRO | 21 | 2 | 1:39.484 | ||
3. | A | 3. | 73. | ALBERT Viktória | HUN-MTK | 13 | 3 | 1:40.473 | ||
4. | A | 4. | 28. | IVANDIĆ Maja | CRO | 8 | 4 | 1:41.929 | ||
5. | A | 5. | 27. | IVANDIĆ Danijela | CRO | 5 | 5 | 1:44.160 | ||
6. | B | 1. | 6. | SELIMBEGOVIC Samra | BIH | 3 | 6 | 1:45.058 | ||
7. | B | 2. | 92. | OBRADOVIC Anja | SRB | 2 | 7 | 1:47.818 | ||
8. | B | 3. | 86. | LES Ina | SLO | 1 | 8 | 1:48.650 | ||
9. | B | 4. | 91. | JANKOVIC Katarina | SRB | 9 | 1:52.883 | |||
10. | B | 5. | 14. | GYUROVA Kalina | BUL-SCIS | 10 | 1:53.553 | |||
11. | C | 1. | 74. | DOBROVITS Ilona Ilka | HUN-MTK | 11 | 2:00.558 | |||
12. | C | 2. | 30. | PRANTL Gabriella | CRO | 12 | 2:01.865 | |||
13. | C | 3. | 85. | ERJAVEC Urša | SLO | 13 | 2:01.906 | |||
HEATS | ||||||||||
A | - | 29. | PRANTL Emma | CRO | 14 | NO TIME |
Splitted Distance Classification
JUNIOR B WOMEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (3.) | A | 3. | 73. | ALBERT Viktória | HUN-MTK | 13 | 3 | 1:40.473 | ||
2. (4.) | A | 4. | 28. | IVANDIĆ Maja | CRO | 8 | 4 | 1:41.929 | ||
3. (8.) | B | 3. | 86. | LES Ina | SLO | 1 | 8 | 1:48.650 | ||
4. (11.) | C | 1. | 74. | DOBROVITS Ilona Ilka | HUN-MTK | 11 | 2:00.558 | |||
5. (12.) | C | 2. | 30. | PRANTL Gabriella | CRO | 12 | 2:01.865 | |||
6. (13.) | C | 3. | 85. | ERJAVEC Urša | SLO | 13 | 2:01.906 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR A WOMEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (7.) | B | 2. | 92. | OBRADOVIC Anja | SRB | 2 | 7 | 1:47.818 | ||
2. (10.) | B | 5. | 14. | GYUROVA Kalina | BUL-SCIS | 10 | 1:53.553 | |||
HEATS | ||||||||||
- | A | - | 29. | PRANTL Emma | CRO | 14 | NO TIME |
Splitted Distance Classification
WOMEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (1.) | A | 1. | 25. | AŠČIĆ Valentina | CRO | 34 | 1 | 1:39.558 | ||
2. (2.) | A | 2. | 26. | BURIĆ Katarina | CRO | 21 | 2 | 1:39.484 | ||
3. (5.) | A | 5. | 27. | IVANDIĆ Danijela | CRO | 5 | 5 | 1:44.160 | ||
4. (6.) | B | 1. | 6. | SELIMBEGOVIC Samra | BIH | 3 | 6 | 1:45.058 | ||
5. (9.) | B | 4. | 91. | JANKOVIC Katarina | SRB | 9 | 1:52.883 |