Alpe Adria Trophy Final - Celje Open 2023, Celje, SLO, 01.04. - 02.04.2023
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 11 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 102. | KISS-GEBORA Flóra | HUN-KSI | 1:58.320 | ||
2 | (2) | 148. | BURDELAKOVA Kristina | SVK-PRK | 1:59.371 | ||
3 | (1) | 18. | RADELJA Ljiljana | CRO-MET | 1:59.415 | ||
4 | (4) | 58. | EGRESSY Cecilia | HUN-FTC | 2:06.425 | ||
5 | (5) | 144. | MARKOVIC Sofija | SRB | 2:09.838 | ||
RACE: 12 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 145. | RODIC Sofija | SRB | 1:50.798 | ||
2 | (4) | 82. | SZABÓ Jázmin | HUN-JSE | 1:50.924 | ||
3 | (6) | 59. | TURMEZEI Veronika | HUN-FTC | 2:01.809 | ||
4 | (3) | 19. | SOPIĆ Magda | CRO-MET | 2:04.937 | ||
5 | (1) | 118. | SZTANOJEV Nikolett | HUN-TKKSE | 2:11.112 | ||
6 | (2) | 41. | KOBYLIANSKA Yelyzaveta | GER-SLIC | 2:12.456 | ||
RACE: 13 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 83. | TACZMAN Mira | HUN-JSE | 1:51.452 | ||
2 | (4) | 126. | TÖRÖK Boglárka Anna | ROU-SCMC | 1:53.253 | ||
3 | (5) | 60. | TURMEZEI Viktória | HUN-FTC | 1:55.561 | ||
4 | (2) | 52. | JÓNA Gitta | HUN-DVTK | 1:59.851 | ||
5 | (1) | 42. | TINDALE Evelyn | GER-SLIC | 2:16.962 | ||
JUNIOR D GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 38 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 42. | TINDALE Evelyn | GER-SLIC | NO TIME | ||
2 | (1) | 41. | KOBYLIANSKA Yelyzaveta | GER-SLIC | NO TIME | ||
RACE: 39 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 18. | RADELJA Ljiljana | CRO-MET | 1:55.880 | ||
2 | (3) | 59. | TURMEZEI Veronika | HUN-FTC | 1:57.801 | ||
3 | (2) | 52. | JÓNA Gitta | HUN-DVTK | 2:02.066 | ||
4 | (6) | 144. | MARKOVIC Sofija | SRB | 2:04.667 | ||
5 | (5) | 58. | EGRESSY Cecilia | HUN-FTC | 2:04.767 | ||
6 | (7) | 118. | SZTANOJEV Nikolett | HUN-TKKSE | 2:06.413 | ||
7 | (4) | 19. | SOPIĆ Magda | CRO-MET | 2:30.564 | ||
RACE: 40 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 102. | KISS-GEBORA Flóra | HUN-KSI | 1:45.433 | ||
2 | (1) | 145. | RODIC Sofija | SRB | 1:45.672 | ||
3 | (2) | 82. | SZABÓ Jázmin | HUN-JSE | 1:46.941 | ||
4 | (3) | 83. | TACZMAN Mira | HUN-JSE | 1:48.750 | ||
5 | (7) | 148. | BURDELAKOVA Kristina | SVK-PRK | 1:52.301 | ||
6 | (4) | 126. | TÖRÖK Boglárka Anna | ROU-SCMC | 1:53.357 | ||
7 | (5) | 60. | TURMEZEI Viktória | HUN-FTC | 1:56.272 | ||
2. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 69 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 83. | TACZMAN Mira | HUN-JSE | 51.455 | ||
2 | (4) | 148. | BURDELAKOVA Kristina | SVK-PRK | 51.985 | ||
3 | (1) | 58. | EGRESSY Cecilia | HUN-FTC | 59.142 | ||
4 | (2) | 118. | SZTANOJEV Nikolett | HUN-TKKSE | 1:00.878 | ||
RACE: 70 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 145. | RODIC Sofija | SRB | 49.551 | ||
2 | (2) | 60. | TURMEZEI Viktória | HUN-FTC | 55.862 | ||
3 | (3) | 52. | JÓNA Gitta | HUN-DVTK | 56.933 | ||
4 | (4) | 42. | TINDALE Evelyn | GER-SLIC | 1:06.898 | ||
RACE: 71 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 82. | SZABÓ Jázmin | HUN-JSE | 50.864 | ||
2 | (3) | 126. | TÖRÖK Boglárka Anna | ROU-SCMC | 54.904 | ||
3 | (1) | 144. | MARKOVIC Sofija | SRB | 1:00.629 | ||
4 | (2) | 19. | SOPIĆ Magda | CRO-MET | 1:00.649 | ||
RACE: 72 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 102. | KISS-GEBORA Flóra | HUN-KSI | 50.482 | ||
2 | (1) | 18. | RADELJA Ljiljana | CRO-MET | 53.052 | ||
3 | (2) | 59. | TURMEZEI Veronika | HUN-FTC | 54.700 | ||
4 | (4) | 41. | KOBYLIANSKA Yelyzaveta | GER-SLIC | 1:13.527 | ||
JUNIOR D GIRLS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 105 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 102. | KISS-GEBORA Flóra | HUN-KSI | 48.718 | ||
2 | (2) | 82. | SZABÓ Jázmin | HUN-JSE | 49.056 | ||
3 | (3) | 18. | RADELJA Ljiljana | CRO-MET | 52.753 | ||
4 | (4) | 126. | TÖRÖK Boglárka Anna | ROU-SCMC | 53.715 | ||
5 | (5) | 52. | JÓNA Gitta | HUN-DVTK | 56.577 | ||
RACE: 106 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 145. | RODIC Sofija | SRB | 48.997 | ||
2 | (2) | 83. | TACZMAN Mira | HUN-JSE | 50.632 | ||
3 | (3) | 148. | BURDELAKOVA Kristina | SVK-PRK | 51.009 | ||
4 | (4) | 59. | TURMEZEI Veronika | HUN-FTC | 54.173 | ||
5 | (5) | 60. | TURMEZEI Viktória | HUN-FTC | 54.245 | ||
JUNIOR D GIRLS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 132 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 144. | MARKOVIC Sofija | SRB | 59.272 | ||
2 | (3) | 19. | SOPIĆ Magda | CRO-MET | 59.452 | ||
3 | (1) | 58. | EGRESSY Cecilia | HUN-FTC | 59.638 | ||
4 | (4) | 118. | SZTANOJEV Nikolett | HUN-TKKSE | 1:00.717 | ||
5 | (5) | 42. | TINDALE Evelyn | GER-SLIC | 1:05.559 | ||
6 | (6) | 41. | KOBYLIANSKA Yelyzaveta | GER-SLIC | 1:14.180 | ||
RACE: 133 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 18. | RADELJA Ljiljana | CRO-MET | 53.678 | ||
2 | (2) | 126. | TÖRÖK Boglárka Anna | ROU-SCMC | 53.782 | ||
3 | (3) | 59. | TURMEZEI Veronika | HUN-FTC | 53.949 | ||
4 | (4) | 60. | TURMEZEI Viktória | HUN-FTC | 54.061 | ||
5 | (5) | 52. | JÓNA Gitta | HUN-DVTK | 56.449 | ||
RACE: 134 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 102. | KISS-GEBORA Flóra | HUN-KSI | 48.495 | ||
2 | (2) | 145. | RODIC Sofija | SRB | 48.985 | ||
3 | (4) | 83. | TACZMAN Mira | HUN-JSE | 49.657 | ||
4 | (3) | 82. | SZABÓ Jázmin | HUN-JSE | 49.685 | ||
5 | (5) | 148. | BURDELAKOVA Kristina | SVK-PRK | 51.592 | ||
3. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 777 m | |||||||
RACE: 197 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 82. | SZABÓ Jázmin | HUN-JSE | 1:28.066 | ||
2 | (1) | 148. | BURDELAKOVA Kristina | SVK-PRK | 1:29.129 | ||
3 | (4) | 59. | TURMEZEI Veronika | HUN-FTC | 1:29.166 | ||
4 | (2) | 144. | MARKOVIC Sofija | SRB | 1:37.729 | ||
5 | (3) | 42. | TINDALE Evelyn | GER-SLIC | 1:45.242 | ||
RACE: 198 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 102. | KISS-GEBORA Flóra | HUN-KSI | 1:23.124 | ||
2 | (1) | 18. | RADELJA Ljiljana | CRO-MET | 1:26.128 | ||
3 | (5) | 126. | TÖRÖK Boglárka Anna | ROU-SCMC | 1:26.484 | ||
4 | (4) | 58. | EGRESSY Cecilia | HUN-FTC | 1:37.396 | ||
5 | (2) | 118. | SZTANOJEV Nikolett | HUN-TKKSE | 1:38.686 | ||
RACE: 199 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 145. | RODIC Sofija | SRB | 1:21.486 | ||
2 | (1) | 83. | TACZMAN Mira | HUN-JSE | 1:21.913 | ||
3 | (6) | 60. | TURMEZEI Viktória | HUN-FTC | 1:28.019 | ||
4 | (3) | 52. | JÓNA Gitta | HUN-DVTK | 1:30.037 | ||
5 | (5) | 19. | SOPIĆ Magda | CRO-MET | 1:47.617 | ||
6 | (4) | 41. | KOBYLIANSKA Yelyzaveta | GER-SLIC | 1:57.431 | ||
JUNIOR D GIRLS FINAL 777 m | |||||||
RACE: 227 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 144. | MARKOVIC Sofija | SRB | 1:36.753 | ||
2 | (5) | 19. | SOPIĆ Magda | CRO-MET | 1:36.792 | ||
3 | (3) | 118. | SZTANOJEV Nikolett | HUN-TKKSE | 1:36.912 | ||
4 | (4) | 42. | TINDALE Evelyn | GER-SLIC | 1:43.227 | ||
5 | (1) | 58. | EGRESSY Cecilia | HUN-FTC | 1:45.964 | ||
6 | (6) | 41. | KOBYLIANSKA Yelyzaveta | GER-SLIC | 1:51.679 | ||
RACE: 228 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 148. | BURDELAKOVA Kristina | SVK-PRK | 1:24.889 | ||
2 | (1) | 126. | TÖRÖK Boglárka Anna | ROU-SCMC | 1:26.409 | ||
3 | (4) | 59. | TURMEZEI Veronika | HUN-FTC | 1:26.743 | ||
4 | (2) | 60. | TURMEZEI Viktória | HUN-FTC | 1:27.023 | ||
5 | (5) | 52. | JÓNA Gitta | HUN-DVTK | 1:27.184 | ||
RACE: 229 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 102. | KISS-GEBORA Flóra | HUN-KSI | 1:19.434 | ||
2 | (1) | 145. | RODIC Sofija | SRB | 1:19.911 | ||
3 | (5) | 82. | SZABÓ Jázmin | HUN-JSE | 1:20.502 | ||
4 | (2) | 83. | TACZMAN Mira | HUN-JSE | 1:20.902 | ||
5 | (4) | 18. | RADELJA Ljiljana | CRO-MET | 1:24.121 |
Alpe Adria Trophy Final - Celje Open 2023, Celje, SLO, 01.04. - 02.04.2023
Overall Classification
JUNIOR D GIRLS | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 102. | KISS-GEBORA Flóra | HUN-KSI | 1. 1. 1. | 102 | 3 | |
2. | 145. | RODIC Sofija | SRB | 2. 2. 2. | 63 | 6 | |
3. | 82. | SZABÓ Jázmin | HUN-JSE | 3. 4. 3. | 34 | 10 | |
4. | 83. | TACZMAN Mira | HUN-JSE | 4. 3. 4. | 29 | 11 | |
5. | 148. | BURDELAKOVA Kristina | SVK-PRK | 5. 5. 6. | 13 | 16 | |
6. | 18. | RADELJA Ljiljana | CRO-MET | 8. 6. 5. | 9 | 19 | |
7. | 126. | TÖRÖK Boglárka Anna | ROU-SCMC | 6. 7. 7. | 7 | 20 | |
8. | 60. | TURMEZEI Viktória | HUN-FTC | 7. 9. 9. | 2 | 25 | |
9. | 59. | TURMEZEI Veronika | HUN-FTC | 9. 8. 8. | 2 | 25 | |
10. | 52. | JÓNA Gitta | HUN-DVTK | 10. 10. 10. | 30 | ||
11. | 144. | MARKOVIC Sofija | SRB | 11. 11. 11. | 33 | ||
12. | 19. | SOPIĆ Magda | CRO-MET | 14. 12. 12. | 38 | ||
13. | 58. | EGRESSY Cecilia | HUN-FTC | 12. 13. 15. | 40 | ||
14. | 118. | SZTANOJEV Nikolett | HUN-TKKSE | 13. 14. 13. | 40 | ||
15. | 42. | TINDALE Evelyn | GER-SLIC | 15. 15. 14. | 44 | ||
16. | 41. | KOBYLIANSKA Yelyzaveta | GER-SLIC | 16. 16. 16. | 48 |