4th Jász Cup 2020 Jászberény, 15.02. - 16.02.2020
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 20 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 20. | VÉGI Diána Laura | HUN-DJKSE | 1:48.109 | ||
2 | (5) | 151. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 1:49.880 | ||
3 | (2) | 49. | REDLER Aisa | HUN-JSE | 1:50.712 | ||
4 | (1) | 117. | RIKK Tímea | HUN-TKKSE | 1:50.792 | ||
5 | (6) | 159. | MANOKHINA Iryna | UKR-KYIV | 1:59.534 | advanced->to B | |
6 | (4) | 13. | BLAHOVA Eva | CZE-STCZ | 2:00.753 | ||
RACE: 21 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 116. | CZANK-VARGA Viktória | HUN-TKKSE | 2:05.372 | ||
2 | (3) | 103. | HALTRICH Luca | HUN-TDKE | 2:05.561 | ||
3 | (2) | 149. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 2:06.140 | ||
4 | (1) | 79. | GÖRGÉNYI Antónia | HUN-MTK | 2:06.146 | ||
5 | (6) | 130. | MADARÀSZ Timea | ROU-ISK | 2:07.253 | ||
6 | (5) | 29. | NOVRECZKY Boglárka | HUN-FTC | 2:17.559 | ||
RACE: 22 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 150. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | 1:55.425 | ||
2 | (3) | 14. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 1:55.724 | ||
3 | (2) | 129. | BARTA Nóra | ROU-ISK | 1:56.855 | ||
4 | (1) | 2. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 1:56.904 | ||
5 | (5) | 104. | TÓTH Hajnalka | HUN-TDKE | 1:57.838 | ||
6 | (4) | 118. | TÓTH Vivien | HUN-TKKSE | 2:22.095 | ||
JUNIOR D GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 45 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (99) | 116. | CZANK-VARGA Viktória | HUN-TKKSE | 1:58.972 | ||
2 | (99) | 20. | VÉGI Diána Laura | HUN-DJKSE | 1:59.070 | ||
3 | (99) | 151. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 1:59.089 | ||
4 | (99) | 150. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | 1:59.223 | ||
5 | (99) | 14. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 1:59.520 | ||
6 | (99) | 103. | HALTRICH Luca | HUN-TDKE | 2:00.639 | ||
RACE: 46 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (99) | 149. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 1:50.059 | ||
2 | (99) | 2. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 1:51.785 | ||
3 | (99) | 129. | BARTA Nóra | ROU-ISK | 1:53.753 | ||
4 | (99) | 49. | REDLER Aisa | HUN-JSE | 1:56.009 | ||
5 | (99) | 117. | RIKK Tímea | HUN-TKKSE | 2:10.900 | ||
6 | (99) | 79. | GÖRGÉNYI Antónia | HUN-MTK | 2:12.240 | ||
- | (99) | 159. | MANOKHINA Iryna | UKR-KYIV | - | off track | |
RACE: 47 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (99) | 13. | BLAHOVA Eva | CZE-STCZ | 1:58.554 | ||
2 | (99) | 104. | TÓTH Hajnalka | HUN-TDKE | 1:59.903 | ||
3 | (99) | 130. | MADARÀSZ Timea | ROU-ISK | 2:00.747 | ||
4 | (99) | 29. | NOVRECZKY Boglárka | HUN-FTC | 2:11.719 | ||
5 | (99) | 118. | TÓTH Vivien | HUN-TKKSE | 2:20.120 | ||
2. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 68 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 150. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | 50.158 | ||
2 | (3) | 14. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 51.508 | ||
3 | (1) | 159. | MANOKHINA Iryna | UKR-KYIV | 51.599 | ||
4 | (4) | 79. | GÖRGÉNYI Antónia | HUN-MTK | 55.306 | ||
RACE: 69 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 117. | RIKK Tímea | HUN-TKKSE | 53.143 | ||
2 | (2) | 103. | HALTRICH Luca | HUN-TDKE | 53.282 | ||
3 | (1) | 13. | BLAHOVA Eva | CZE-STCZ | 54.584 | ||
4 | (4) | 151. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | NO TIME | finished | |
RACE: 70 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 116. | CZANK-VARGA Viktória | HUN-TKKSE | 51.041 | ||
2 | (4) | 129. | BARTA Nóra | ROU-ISK | 51.785 | ||
3 | (2) | 104. | TÓTH Hajnalka | HUN-TDKE | 54.675 | ||
4 | (3) | 2. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 54.747 | ||
5 | (1) | 29. | NOVRECZKY Boglárka | HUN-FTC | 58.834 | ||
RACE: 71 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 149. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 51.476 | ||
2 | (3) | 20. | VÉGI Diána Laura | HUN-DJKSE | 52.464 | ||
3 | (1) | 49. | REDLER Aisa | HUN-JSE | 54.622 | ||
4 | (5) | 130. | MADARÀSZ Timea | ROU-ISK | 58.323 | ||
5 | (2) | 118. | TÓTH Vivien | HUN-TKKSE | 1:04.321 | ||
JUNIOR D GIRLS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 106 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 116. | CZANK-VARGA Viktória | HUN-TKKSE | 53.370 | ||
2 | (2) | 149. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 53.406 | ||
3 | (4) | 20. | VÉGI Diána Laura | HUN-DJKSE | 53.502 | ||
4 | (3) | 129. | BARTA Nóra | ROU-ISK | 53.674 | ||
RACE: 107 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 150. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | 48.415 | ||
2 | (2) | 14. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 49.913 | ||
3 | (3) | 117. | RIKK Tímea | HUN-TKKSE | 53.379 | ||
4 | (4) | 103. | HALTRICH Luca | HUN-TDKE | NO TIME | finished | |
JUNIOR D GIRLS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 136 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 151. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 52.074 | ||
2 | (2) | 79. | GÖRGÉNYI Antónia | HUN-MTK | 53.951 | ||
3 | (1) | 2. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 54.048 | ||
4 | (3) | 130. | MADARÀSZ Timea | ROU-ISK | 54.589 | ||
5 | (4) | 29. | NOVRECZKY Boglárka | HUN-FTC | 59.543 | ||
6 | (5) | 118. | TÓTH Vivien | HUN-TKKSE | 1:03.061 | ||
RACE: 137 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 159. | MANOKHINA Iryna | UKR-KYIV | 52.486 | ||
2 | (4) | 104. | TÓTH Hajnalka | HUN-TDKE | 54.321 | ||
3 | (3) | 49. | REDLER Aisa | HUN-JSE | 56.167 | ||
- | (2) | 13. | BLAHOVA Eva | CZE-STCZ | - | impeding | |
RACE: 138 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 129. | BARTA Nóra | ROU-ISK | 51.925 | ||
2 | (2) | 20. | VÉGI Diána Laura | HUN-DJKSE | 52.436 | ||
3 | (4) | 103. | HALTRICH Luca | HUN-TDKE | 53.979 | ||
4 | (1) | 117. | RIKK Tímea | HUN-TKKSE | 54.189 | ||
RACE: 139 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 116. | CZANK-VARGA Viktória | HUN-TKKSE | 50.622 | ||
2 | (4) | 149. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 50.732 | ||
3 | (1) | 150. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | 50.818 | ||
4 | (2) | 14. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 51.007 | ||
3. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 777 m | |||||||
RACE: 171 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 116. | CZANK-VARGA Viktória | HUN-TKKSE | 1:25.294 | ||
2 | (1) | 2. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 1:25.863 | ||
3 | (2) | 49. | REDLER Aisa | HUN-JSE | 1:28.446 | ||
RACE: 172 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 151. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 1:24.197 | ||
2 | (4) | 14. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 1:24.635 | ||
3 | (3) | 79. | GÖRGÉNYI Antónia | HUN-MTK | 1:25.775 | ||
4 | (1) | 130. | MADARÀSZ Timea | ROU-ISK | 1:28.247 | ||
RACE: 173 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 159. | MANOKHINA Iryna | UKR-KYIV | 1:25.145 | ||
2 | (1) | 20. | VÉGI Diána Laura | HUN-DJKSE | 1:25.201 | ||
3 | (2) | 117. | RIKK Tímea | HUN-TKKSE | 1:25.356 | ||
RACE: 174 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 149. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 1:30.715 | ||
2 | (4) | 129. | BARTA Nóra | ROU-ISK | 1:31.235 | ||
3 | (2) | 104. | TÓTH Hajnalka | HUN-TDKE | 1:31.529 | ||
4 | (3) | 118. | TÓTH Vivien | HUN-TKKSE | 1:41.913 | ||
RACE: 175 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 150. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | 1:25.580 | ||
2 | (4) | 13. | BLAHOVA Eva | CZE-STCZ | 1:26.912 | ||
3 | (2) | 103. | HALTRICH Luca | HUN-TDKE | 1:29.806 | ||
4 | (3) | 29. | NOVRECZKY Boglárka | HUN-FTC | 1:34.791 | ||
JUNIOR D GIRLS QUARTER-FINAL 777 m | |||||||
RACE: 191 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 150. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | 1:25.596 | ||
2 | (4) | 129. | BARTA Nóra | ROU-ISK | 1:26.032 | ||
3 | (3) | 13. | BLAHOVA Eva | CZE-STCZ | 1:27.977 | ||
- | (1) | 116. | CZANK-VARGA Viktória | HUN-TKKSE | - | false start->to D | |
RACE: 192 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 159. | MANOKHINA Iryna | UKR-KYIV | 1:23.831 | ||
2 | (4) | 149. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 1:23.837 | ||
3 | (2) | 117. | RIKK Tímea | HUN-TKKSE | 1:24.863 | ||
4 | (3) | 2. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 1:25.243 | ||
RACE: 193 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 151. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 1:21.725 | ||
2 | (2) | 14. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 1:21.837 | ||
3 | (3) | 20. | VÉGI Diána Laura | HUN-DJKSE | 1:21.883 | ||
4 | (4) | 79. | GÖRGÉNYI Antónia | HUN-MTK | 1:27.233 | ||
JUNIOR D GIRLS SEMI-FINAL 777 m | |||||||
RACE: 211 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 150. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | 1:20.934 | ||
2 | (4) | 129. | BARTA Nóra | ROU-ISK | 1:22.076 | ||
3 | (1) | 20. | VÉGI Diána Laura | HUN-DJKSE | 1:22.499 | ||
4 | (2) | 159. | MANOKHINA Iryna | UKR-KYIV | 1:24.659 | ||
RACE: 212 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 149. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 1:26.804 | ||
2 | (4) | 117. | RIKK Tímea | HUN-TKKSE | 1:29.379 | ||
3 | (1) | 151. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 1:34.354 | advanced->to A | |
- | (2) | 14. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | - | impeding->to C | |
JUNIOR D GIRLS FINAL 777 m | |||||||
RACE: 239 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 130. | MADARÀSZ Timea | ROU-ISK | 1:32.142 | ||
2 | (2) | 29. | NOVRECZKY Boglárka | HUN-FTC | 1:36.846 | ||
3 | (3) | 118. | TÓTH Vivien | HUN-TKKSE | 1:41.455 | ||
RACE: 240 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 116. | CZANK-VARGA Viktória | HUN-TKKSE | 1:40.189 | ||
2 | (3) | 104. | TÓTH Hajnalka | HUN-TDKE | 1:40.510 | ||
3 | (1) | 49. | REDLER Aisa | HUN-JSE | 1:41.435 | ||
4 | (2) | 103. | HALTRICH Luca | HUN-TDKE | 1:41.712 | ||
RACE: 241 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 14. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 1:24.017 | ||
2 | (3) | 13. | BLAHOVA Eva | CZE-STCZ | 1:25.917 | ||
3 | (2) | 79. | GÖRGÉNYI Antónia | HUN-MTK | 1:25.976 | ||
4 | (1) | 2. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 1:46.033 | ||
RACE: 242 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 20. | VÉGI Diána Laura | HUN-DJKSE | 1:23.144 | ||
2 | (2) | 159. | MANOKHINA Iryna | UKR-KYIV | 1:24.314 | ||
RACE: 243 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 150. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | 1:23.628 | ||
2 | (3) | 149. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 1:31.871 | ||
3 | (5) | 151. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 1:40.651 | ||
4 | (4) | 117. | RIKK Tímea | HUN-TKKSE | 1:42.940 | ||
- | (2) | 129. | BARTA Nóra | ROU-ISK | - | impeding |
4th Jász Cup 2020 Jászberény, 15.02. - 16.02.2020
Overall Classification
JUNIOR D GIRLS | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 116. | CZANK-VARGA Viktória | HUN-TKKSE | 1. 1. 12. | 68 | 14 | |
2. | 150. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | 4. 3. 1. | 55 | 8 | |
3. | 149. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 7. 2. 2. | 44 | 11 | |
4. | 20. | VÉGI Diána Laura | HUN-DJKSE | 2. 6. 6. | 27 | 14 | |
5. | 151. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 3. 13. 3. | 26 | 19 | |
6. | 14. | KUDLÁČKOVÁ Eliška | CZE-STCZ | 5. 4. 8. | 13 | 17 | |
7. | 117. | RIKK Tímea | HUN-TKKSE | 11. 8. 4. | 9 | 23 | |
8. | 129. | BARTA Nóra | ROU-ISK | 9. 5. 5. | 8 | 19 | |
9. | 103. | HALTRICH Luca | HUN-TDKE | 6. 7. 15. | 5 | 28 | |
10. | 159. | MANOKHINA Iryna | UKR-KYIV | 13. 9. 7. | 2 | 29 | |
11. | 2. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 8. 15. 11. | 1 | 34 | |
12. | 13. | BLAHOVA Eva | CZE-STCZ | 14. 12. 9. | 35 | ||
13. | 49. | REDLER Aisa | HUN-JSE | 10. 11. 14. | 35 | ||
14. | 79. | GÖRGÉNYI Antónia | HUN-MTK | 12. 14. 10. | 36 | ||
15. | 104. | TÓTH Hajnalka | HUN-TDKE | 15. 10. 13. | 38 | ||
16. | 130. | MADARÀSZ Timea | ROU-ISK | 16. 16. 16. | 48 | ||
17. | 29. | NOVRECZKY Boglárka | HUN-FTC | 17. 17. 17. | 51 | ||
18. | 118. | TÓTH Vivien | HUN-TKKSE | 18. 18. 18. | 54 |