Danubia Series 3–Slovenian Open, Celje, SLO LiveStream [i], 10.12. - 12.12.2021
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 19 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 49. | JANCSÓ Zalán | HUN-TKKSE | 2:39.005 | ||
2 | (7) | 27. | Z.MOLNÁR Borisz | HUN-FTC | 2:41.944 | ||
3 | (1) | 12. | PRANTL Martin | CRO | 2:43.552 | ||
4 | (3) | 26. | MAZÁNY Bendegúz | HUN-FTC | 2:49.894 | ||
5 | (4) | 66. | SZIGYÁRTÓ Ádám | ROU-SCMC | 3:03.758 | ||
6 | (2) | 55. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | 3:08.415 | advanced->to A | |
- | (6) | 7. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | - | impeding->to C | |
RACE: 20 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 76. | JASIC Luka | SRB | 2:44.726 | ||
2 | (1) | 54. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 2:45.791 | ||
3 | (6) | 41. | LISZLI Gábor | HUN-SZKE | 2:45.792 | ||
4 | (4) | 16. | KRAJ Tadeas | CZE-KSB | 3:14.506 | ||
5 | (2) | 25. | KESZTHELYI Dávid | HUN-FTC | 3:14.671 | ||
6 | (3) | 32. | PINTÉR Kristóf | HUN-JSE | 3:18.375 | ||
RACE: 21 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (7) | 56. | SOLEICUKS Maksims | LAT-SPARS | 2:42.029 | ||
2 | (4) | 48. | HALLÓSY Dominik | HUN-TKKSE | 2:42.155 | ||
3 | (1) | 23. | DERDÁK Ákos | HUN-FTC | 2:42.412 | ||
4 | (2) | 6. | GEORGIEV Momchil | BUL-SCIS | 2:52.380 | ||
5 | (5) | 24. | GYALOG Bence | HUN-FTC | 2:52.863 | ||
6 | (6) | 11. | LUETIĆ Fran | CRO | 2:53.464 | ||
7 | (3) | 84. | VASTUSKO Alexej | SVK | 2:56.542 | ||
JUNIOR C BOYS FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 32 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 7. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | 2:47.273 | ||
2 | (4) | 25. | KESZTHELYI Dávid | HUN-FTC | 2:49.986 | ||
3 | (1) | 11. | LUETIĆ Fran | CRO | 2:52.702 | ||
4 | (3) | 66. | SZIGYÁRTÓ Ádám | ROU-SCMC | 2:58.960 | ||
5 | (5) | 32. | PINTÉR Kristóf | HUN-JSE | 3:00.636 | ||
6 | (2) | 84. | VASTUSKO Alexej | SVK | 3:12.628 | ||
RACE: 33 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 41. | LISZLI Gábor | HUN-SZKE | 2:52.529 | ||
2 | (1) | 23. | DERDÁK Ákos | HUN-FTC | 2:52.535 | ||
3 | (2) | 12. | PRANTL Martin | CRO | 2:55.874 | ||
4 | (6) | 24. | GYALOG Bence | HUN-FTC | 2:59.089 | ||
5 | (5) | 6. | GEORGIEV Momchil | BUL-SCIS | 2:59.453 | ||
6 | (7) | 16. | KRAJ Tadeas | CZE-KSB | 3:03.424 | ||
7 | (4) | 26. | MAZÁNY Bendegúz | HUN-FTC | 3:03.827 | ||
RACE: 34 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 76. | JASIC Luka | SRB | 2:38.014 | ||
2 | (1) | 49. | JANCSÓ Zalán | HUN-TKKSE | 2:38.705 | ||
3 | (3) | 56. | SOLEICUKS Maksims | LAT-SPARS | 2:39.486 | ||
4 | (4) | 48. | HALLÓSY Dominik | HUN-TKKSE | 2:39.543 | ||
5 | (6) | 54. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 2:40.332 | ||
6 | (2) | 27. | Z.MOLNÁR Borisz | HUN-FTC | 2:42.736 | ||
- | (7) | 55. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | - | impeding | |
2. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 55 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 49. | JANCSÓ Zalán | HUN-TKKSE | 45.642 | ||
2 | (2) | 23. | DERDÁK Ákos | HUN-FTC | 48.153 | ||
3 | (4) | 6. | GEORGIEV Momchil | BUL-SCIS | 50.845 | ||
4 | (3) | 32. | PINTÉR Kristóf | HUN-JSE | 53.482 | ||
RACE: 56 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 41. | LISZLI Gábor | HUN-SZKE | 45.744 | ||
2 | (1) | 56. | SOLEICUKS Maksims | LAT-SPARS | 45.823 | ||
3 | (3) | 25. | KESZTHELYI Dávid | HUN-FTC | 47.106 | ||
4 | (2) | 16. | KRAJ Tadeas | CZE-KSB | 1:07.615 | ||
RACE: 57 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 54. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 45.862 | ||
2 | (4) | 7. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | 46.016 | ||
3 | (1) | 27. | Z.MOLNÁR Borisz | HUN-FTC | 48.607 | ||
4 | (2) | 11. | LUETIĆ Fran | CRO | 1:21.456 | ||
RACE: 58 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 76. | JASIC Luka | SRB | 45.979 | ||
2 | (3) | 24. | GYALOG Bence | HUN-FTC | 51.554 | ||
3 | (2) | 84. | VASTUSKO Alexej | SVK | 55.725 | ||
4 | (1) | 12. | PRANTL Martin | CRO | 58.946 | ||
RACE: 59 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 48. | HALLÓSY Dominik | HUN-TKKSE | 45.092 | ||
2 | (2) | 55. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | 46.134 | ||
3 | (1) | 26. | MAZÁNY Bendegúz | HUN-FTC | 51.097 | ||
4 | (4) | 66. | SZIGYÁRTÓ Ádám | ROU-SCMC | 1:09.407 | ||
JUNIOR C BOYS QUARTER-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 68 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 26. | MAZÁNY Bendegúz | HUN-FTC | 50.980 | ||
2 | (2) | 84. | VASTUSKO Alexej | SVK | 56.906 | ||
3 | (3) | 16. | KRAJ Tadeas | CZE-KSB | 1:08.108 | ||
- | (4) | 66. | SZIGYÁRTÓ Ádám | ROU-SCMC | - | no start->to E | |
RACE: 69 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 6. | GEORGIEV Momchil | BUL-SCIS | 51.030 | ||
2 | (2) | 32. | PINTÉR Kristóf | HUN-JSE | 53.779 | ||
3 | (3) | 12. | PRANTL Martin | CRO | 1:04.216 | ||
- | (4) | 11. | LUETIĆ Fran | CRO | - | no finish->to E | |
RACE: 70 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 54. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 45.471 | ||
2 | (1) | 41. | LISZLI Gábor | HUN-SZKE | 45.599 | ||
3 | (3) | 23. | DERDÁK Ákos | HUN-FTC | 48.648 | ||
4 | (4) | 24. | GYALOG Bence | HUN-FTC | 51.373 | ||
RACE: 71 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 76. | JASIC Luka | SRB | 44.912 | ||
2 | (4) | 25. | KESZTHELYI Dávid | HUN-FTC | 47.050 | ||
3 | (1) | 49. | JANCSÓ Zalán | HUN-TKKSE | 49.543 | addTo.->to B | |
4 | (3) | 55. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | NO TIME | finished | |
RACE: 72 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 48. | HALLÓSY Dominik | HUN-TKKSE | 45.122 | ||
2 | (2) | 56. | SOLEICUKS Maksims | LAT-SPARS | 45.192 | ||
3 | (3) | 7. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | 45.319 | ||
4 | (4) | 27. | Z.MOLNÁR Borisz | HUN-FTC | 49.094 | ||
JUNIOR C BOYS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 79 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 48. | HALLÓSY Dominik | HUN-TKKSE | 45.185 | ||
2 | (4) | 25. | KESZTHELYI Dávid | HUN-FTC | 46.542 | ||
3 | (2) | 7. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | 57.526 | advanced->to A | |
- | (3) | 54. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | - | impeding->to C | |
RACE: 80 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 76. | JASIC Luka | SRB | 45.123 | ||
2 | (2) | 56. | SOLEICUKS Maksims | LAT-SPARS | 45.170 | ||
3 | (4) | 23. | DERDÁK Ákos | HUN-FTC | 48.278 | ||
4 | (3) | 41. | LISZLI Gábor | HUN-SZKE | 1:03.740 | ||
JUNIOR C BOYS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 92 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 12. | PRANTL Martin | CRO | 50.226 | ||
2 | (4) | 11. | LUETIĆ Fran | CRO | 53.274 | ||
3 | (3) | 66. | SZIGYÁRTÓ Ádám | ROU-SCMC | 53.611 | ||
4 | (2) | 16. | KRAJ Tadeas | CZE-KSB | 56.482 | ||
RACE: 93 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 6. | GEORGIEV Momchil | BUL-SCIS | 50.967 | ||
2 | (3) | 32. | PINTÉR Kristóf | HUN-JSE | 53.878 | ||
3 | (4) | 84. | VASTUSKO Alexej | SVK | 55.398 | ||
4 | (1) | 26. | MAZÁNY Bendegúz | HUN-FTC | 59.668 | ||
RACE: 94 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 54. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 46.246 | ||
2 | (4) | 55. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | 47.850 | ||
3 | (1) | 27. | Z.MOLNÁR Borisz | HUN-FTC | 48.753 | ||
4 | (2) | 24. | GYALOG Bence | HUN-FTC | 50.469 | ||
RACE: 95 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 41. | LISZLI Gábor | HUN-SZKE | 46.194 | ||
2 | (3) | 49. | JANCSÓ Zalán | HUN-TKKSE | 46.217 | ||
3 | (1) | 23. | DERDÁK Ákos | HUN-FTC | 48.668 | ||
RACE: 96 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 48. | HALLÓSY Dominik | HUN-TKKSE | 46.070 | ||
2 | (4) | 25. | KESZTHELYI Dávid | HUN-FTC | 46.701 | ||
3 | (2) | 56. | SOLEICUKS Maksims | LAT-SPARS | 56.335 | ||
4 | (1) | 76. | JASIC Luka | SRB | 59.481 | ||
5 | (5) | 7. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | 1:00.785 | ||
3. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 103 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 76. | JASIC Luka | SRB | 1:49.374 | ||
2 | (4) | 55. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | 1:49.443 | ||
3 | (3) | 23. | DERDÁK Ákos | HUN-FTC | 1:49.472 | ||
4 | (2) | 66. | SZIGYÁRTÓ Ádám | ROU-SCMC | 1:59.145 | ||
RACE: 104 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 49. | JANCSÓ Zalán | HUN-TKKSE | 1:56.128 | ||
2 | (2) | 7. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | 1:56.270 | ||
3 | (4) | 26. | MAZÁNY Bendegúz | HUN-FTC | 2:00.638 | ||
4 | (1) | 32. | PINTÉR Kristóf | HUN-JSE | 2:04.058 | ||
RACE: 105 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 48. | HALLÓSY Dominik | HUN-TKKSE | 1:58.896 | ||
2 | (1) | 27. | Z.MOLNÁR Borisz | HUN-FTC | 1:59.710 | ||
3 | (4) | 11. | LUETIĆ Fran | CRO | 2:01.443 | ||
4 | (2) | 6. | GEORGIEV Momchil | BUL-SCIS | 2:01.466 | ||
RACE: 106 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 41. | LISZLI Gábor | HUN-SZKE | 1:54.236 | ||
2 | (3) | 56. | SOLEICUKS Maksims | LAT-SPARS | 1:54.322 | ||
3 | (4) | 24. | GYALOG Bence | HUN-FTC | 1:57.627 | ||
4 | (2) | 84. | VASTUSKO Alexej | SVK | 2:06.827 | ||
RACE: 107 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 54. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 1:44.409 | ||
2 | (3) | 25. | KESZTHELYI Dávid | HUN-FTC | 1:46.080 | ||
3 | (2) | 12. | PRANTL Martin | CRO | 1:48.143 | ||
4 | (4) | 16. | KRAJ Tadeas | CZE-KSB | 2:04.912 | ||
JUNIOR C BOYS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 122 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 23. | DERDÁK Ákos | HUN-FTC | 1:56.229 | ||
2 | (2) | 24. | GYALOG Bence | HUN-FTC | 1:56.533 | ||
3 | (4) | 6. | GEORGIEV Momchil | BUL-SCIS | 1:56.873 | ||
4 | (5) | 84. | VASTUSKO Alexej | SVK | 2:01.359 | ||
5 | (3) | 66. | SZIGYÁRTÓ Ádám | ROU-SCMC | 2:01.651 | ||
RACE: 123 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 12. | PRANTL Martin | CRO | 1:45.189 | addTo.->to B | |
2 | (2) | 26. | MAZÁNY Bendegúz | HUN-FTC | 1:47.361 | ||
3 | (4) | 32. | PINTÉR Kristóf | HUN-JSE | 1:54.458 | ||
4 | (3) | 11. | LUETIĆ Fran | CRO | NO TIME | finished | |
4 | (5) | 16. | KRAJ Tadeas | CZE-KSB | NO TIME | finished | |
RACE: 124 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 76. | JASIC Luka | SRB | 1:37.067 | ||
2 | (3) | 55. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | 1:37.372 | ||
3 | (4) | 41. | LISZLI Gábor | HUN-SZKE | 1:37.766 | ||
4 | (1) | 25. | KESZTHELYI Dávid | HUN-FTC | 1:40.368 | ||
5 | (5) | 27. | Z.MOLNÁR Borisz | HUN-FTC | 1:42.727 | ||
RACE: 125 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 49. | JANCSÓ Zalán | HUN-TKKSE | 1:41.441 | ||
2 | (2) | 56. | SOLEICUKS Maksims | LAT-SPARS | 1:41.520 | ||
3 | (4) | 7. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | 1:41.701 | ||
4 | (5) | 48. | HALLÓSY Dominik | HUN-TKKSE | 1:43.080 | ||
- | (1) | 54. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | - | impeding->to C | |
JUNIOR C BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 141 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 11. | LUETIĆ Fran | CRO | 1:47.217 | ||
2 | (1) | 6. | GEORGIEV Momchil | BUL-SCIS | 1:48.476 | ||
3 | (3) | 66. | SZIGYÁRTÓ Ádám | ROU-SCMC | 1:51.121 | ||
4 | (5) | 16. | KRAJ Tadeas | CZE-KSB | 1:53.411 | ||
5 | (2) | 84. | VASTUSKO Alexej | SVK | 2:31.156 | ||
RACE: 142 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 54. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 1:40.180 | ||
2 | (3) | 23. | DERDÁK Ákos | HUN-FTC | 1:40.516 | ||
3 | (4) | 24. | GYALOG Bence | HUN-FTC | 1:48.292 | ||
4 | (1) | 26. | MAZÁNY Bendegúz | HUN-FTC | 1:48.576 | ||
5 | (2) | 32. | PINTÉR Kristóf | HUN-JSE | 1:56.379 | ||
RACE: 143 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 48. | HALLÓSY Dominik | HUN-TKKSE | 1:40.354 | ||
2 | (2) | 7. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | 1:41.078 | ||
3 | (3) | 27. | Z.MOLNÁR Borisz | HUN-FTC | 1:42.596 | ||
4 | (1) | 25. | KESZTHELYI Dávid | HUN-FTC | 1:42.643 | ||
5 | (5) | 12. | PRANTL Martin | CRO | 1:45.616 | ||
RACE: 144 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 76. | JASIC Luka | SRB | 1:41.109 | ||
2 | (2) | 55. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | 1:41.266 | ||
3 | (5) | 56. | SOLEICUKS Maksims | LAT-SPARS | 1:41.330 | ||
4 | (4) | 49. | JANCSÓ Zalán | HUN-TKKSE | 1:41.387 | ||
5 | (3) | 41. | LISZLI Gábor | HUN-SZKE | 1:42.398 |
Danubia Series 3–Slovenian Open, Celje, SLO LiveStream [i], 10.12. - 12.12.2021
Overall Classification
JUNIOR C BOYS | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 76. | JASIC Luka | SRB | 1. 4. 1. | 76 | 6 | |
2. | 48. | HALLÓSY Dominik | HUN-TKKSE | 4. 1. 6. | 45 | 11 | |
3. | 56. | SOLEICUKS Maksims | LAT-SPARS | 3. 3. 3. | 39 | 9 | |
4. | 49. | JANCSÓ Zalán | HUN-TKKSE | 2. 7. 4. | 31 | 13 | |
5. | 55. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | 7. 10. 2. | 22 | 19 | |
6. | 25. | KESZTHELYI Dávid | HUN-FTC | 16. 2. 9. | 21 | 27 | |
7. | 41. | LISZLI Gábor | HUN-SZKE | 8. 6. 5. | 9 | 19 | |
8. | 7. | GYUROV Asen | BUL-SCIS | 15. 5. 7. | 7 | 27 | |
9. | 54. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 5. 9. 11. | 5 | 25 | |
10. | 27. | Z.MOLNÁR Borisz | HUN-FTC | 6. 11. 8. | 4 | 25 | |
11. | 23. | DERDÁK Ákos | HUN-FTC | 9. 8. 12. | 1 | 29 | |
12. | 24. | GYALOG Bence | HUN-FTC | 11. 12. 13. | 36 | ||
13. | 12. | PRANTL Martin | CRO | 10. 17. 10. | 37 | ||
14. | 6. | GEORGIEV Momchil | BUL-SCIS | 12. 13. 17. | 42 | ||
15. | 26. | MAZÁNY Bendegúz | HUN-FTC | 14. 16. 14. | 44 | ||
16. | 32. | PINTÉR Kristóf | HUN-JSE | 19. 14. 15. | 48 | ||
17. | 11. | LUETIĆ Fran | CRO | 17. 18. 16. | 51 | ||
18. | 16. | KRAJ Tadeas | CZE-KSB | 13. 20. 19. | 52 | ||
19. | 84. | VASTUSKO Alexej | SVK | 20. 15. 20. | 55 | ||
20. | 66. | SZIGYÁRTÓ Ádám | ROU-SCMC | 18. 19. 18. | 55 |